2.1.
Vyhlášení vánoční corvinovské soutěže

Vánoce jsou za námi, Silvestr také, a tak vám přinášíme výsledky vánoční soutěže, kterou jste v našem časopise mohli plnit právě do konce Silvestra.

zobrazit celý článek

25.6.
Nerozhodnost vládne Cenám zakladatelů Léta 2021

Brzy bude závěrečná slavnost Léta 2021, a tak se Corvinus opět pustil do tradiční ankety a zeptal se několika hradních obyvatel, komu by přáli cenu zakladatele a proč. Odpovědi vám přináší tento článek!

zobrazit celý článek

17.3.
Kterak bandita Zero zachránil Jaro

Spáren CD minul, zima taky...

zobrazit celý článek

22.1.
Ceny zakladatelů v Zimě 2021: Koho tipujete?

Závěrečná slavnost již klepe na dveře. Dámy dodělávají poslední úpravy na jejich večerních róbách a pánové ze skříní vyndavají saka. Ti, kteří jsou již přichystaní, netrpělivě očekávají slavnost a její zlatý hřeb v podobě Cen zakladatelů. Kdo si je dle studentů letos odnese?

zobrazit celý článek

24.12.
O vánoční módě s módními ikonami

Jak vidí Vánoce nejpřednější ikony módy na hradě? Nasály už vánoční atmosféru, nebo ji stále marně nahánějí? Budou nějaké nové sváteční kousky? Na vše jsme se zeptali, tak neváhejte a čtěte!

zobrazit celý článek

21.12.
Vyhlášení Týdne Živlů

V půlce mlžena vyzval Kamenný stůl havrana všechny čtyři živly k velkolepému klání. Každý živel si zvolil soutěžní dvojici, která se za něj prala svou hlavou, kreativitou, důvtipem i šikovností. Který živel zvolil nejlépe a letošní klání vyhrál?

zobrazit celý článek

26.6.
Tipujeme ceny zakladatelů v Létě 2020

Závěrečná slavnost je za rohem a hlavním a nejočekávanějším bodem programu není nic jiného, než udílení cen zakladatelů. Ani letos si tedy Corvinus Declaratio nemohl nechat ujít celohradní průzkum, a tak ve svém dotazníku nechal tipovat zástupce všech kolejí v otázce, kdo si jejich kolejní řád zaslouží. Tak kdo to bude?

zobrazit celý článek

22.1.
Tipuješ, tipuji, tipujeme aneb ceny zakladatelů Zima 2020

Závěrečná slavnost se blíží a mezi studenty už se šíří debaty o šatech a hlavně o letošních cenách zakladatelů, které jsou každoročně největším highlightem celé slavnosti. Proto jsme se optali studentů, koho na letošní ceny zakladatelů tipují. Podívejte se na tipy a tipněte si s námi také!

zobrazit celý článek

8.7.
Hradní krize nováčků: „Nejsou smetáčky!“

Nová krev v ohrožení, nováčci nemají jak odklízet soví extrementy. Zachraňte je, kdo můžeš!

zobrazit celý článek

7.7.
Superschopnosti, superjedinci a čarodějové

Popularita superhrdinů je poslední roky na vzestupu, takže prosakuje i do našeho magického světa. Je cosi okouzlujícího na takřka magických schopnostech bez nutnosti mávat hůlkou, trávit večery sledováním nebeských těles a dle toho sbírat byliny na lektvary. Ale jak to s těmi hrdiny a jejich schopnostmi vlastně je? Kdo je nejmocnější? Podívejme se na to.

zobrazit celý článek

29.6.
Soutěž: Fotíme s Corvinem - vyhlášení

Už je to tady! Soutěž Fotíme s Corvinem je u konce a my vám přinášíme tabulku s pořadím. Nastražte uši, připravte fanfáry... je to tady!

zobrazit celý článek

22.6.
Tipujeme: Kdo si vyslouží letošní ceny zakladatelů?

Jistě už nějakou dobu netrpělivě obhlížíte náš časopis a hledáte všude možně, kde je naše každoroční tipovačka. Nebojte, nezapomněli jsme na vás!

zobrazit celý článek

18.6.
Soutěž: Fotíme s Corvinem - pořadí + hlasování

Jak dopadlo hlasování druhého kola a jaké fotografie soutěží v posledním kole soutěže? To se dozvíte v tomto článku!

zobrazit celý článek

3.6.
Soutěž: Fotíme s Corvinem 3. kolo + pořadí a hlasování

Zapojte se a bojujte o pěkné ceny!

zobrazit celý článek

20.5.
Soutěž: Fotíme s Corvinem 2. kolo + hlasování

Máte doma fotící krabičku a chcete si něco vydělat? A nebo jste jen náhodný čtenář, kterého zajímá, jak si ostatní vedou? Neváhejte a pomozte nám rozhodnout, kdo jsou nejlepší hradní fotografové!

zobrazit celý článek

20.3.
Magie jarní rovnodennosti

Jeden z nejmagičtějších dní v roce je zde. Magie se probouzí ze zimního spánku a i vy se pojďte seznámit s kouzly, které nám přináší jaro. Proč je tento den tak významný a co od něj můžeme očekávat?

zobrazit celý článek

25.2.
Aimée Leavittová: „Líbí se mi, že Havraspáru jako prefekt můžu co nejvíc pomáhat.“

Aimée Leavittová je studentkou čtvrtého ročníku a zároveň čerstvou prefektkou Havraspáru. Co na sebe prozradila při rozhovoru U Tří košťat? To si můžete přečíst v tomto článku!

zobrazit celý článek

23.2.
Malá francouzská revoluce

Ne, to není nějaká další revoluce z Francie, o kterých se vypráví v mudlovských lavicích dějepisu. To se jen Havraspár rozhodl vypadat ještě sečtěleji tím, že se kolektivně naučí novému jazyku. Co tato akce obnášela?

zobrazit celý článek

19.2.
Lessien Posie: „Získat řád Roweny pro mě byla ohromná čest.“

Řády zakladatelů se každoročně udělují studentům, kteří toho pro kolej mnoho vykonali a podíleli se na jejím chodu. V Havraspáru toto prestižní ocenění získala vynikající prefektka, čokožroutka a skvělá modrá duše Lessien Posie. Neváhejte a zjistěte o ní více v tomto rozhovoru!

zobrazit celý článek

23.1.
Ceny zakladatelů: Tipujeme držitele za Zimu 2019

Mysleli jste si, že letos zapomeneme? Tak to vás musíme vyvést z omylu, nezapomněli jsme a díky tomu si i tento rok můžete přečíst studentské tipy na cenu zakladatele koleje. Kdo podle nich získá cenu Roweny z Havraspáru, Helgy z Mrzimoru, Godrika Nebelvíra a Salazara Zmijozela?

zobrazit celý článek

1.9.
Z pracovny inspektorky výuky

Do začátku nového školního roku počítáme prakticky už jen hodiny a symbolem jeho startu je otevření zápisu předmětů, který se koná tradičně v nedělní předvečer nového školního roku. Profesoři měli do pátku 31.8. možnost žádat v pracovně inspektorky výuky o otevření tříd. Podívejme se tedy, na co se letos můžeme těšit a zapisovat.

zobrazit celý článek

27.6.
Ceny zakladatelů Léto 2018: Kdo letos?

Ani letos nepřijdete o tradiční závěrečnou "tipovačku" na udílení Cen zakladatelů, kterou náš kolejní časopis přináší již dobrých pár let. Studenti jednotlivých kolejí se podělili o své tipy nejen u své koleje.

zobrazit celý článek

24.1.
Ceny zakladatelů: Tradiční tipování

Tradiční článek o tom, kdo by si podle studentů nejvíce zasloužil každoročně udělované ceny zakladatelů.

zobrazit celý článek

26.6.
Tipujeme: Kdo získá cenu zakladatele koleje?

Jako každoročně náš časopis přináší souhrn názorů na letošní udílení prestižních Cen zakladatelů. Kdo by si ceny podle několika vybraných studentů zasloužil letos?

zobrazit celý článek

25.1.Novinka
Ceny zakladatelů z pohledu studentů

Corvinus Declaratio přináší tradiční článek s přehledem hradního mínění o tom, kdo ze studentů by si letos zasloužil ocenění v podobě Ceny zakladatele. Zkraťte si čekání na závěrečnou slavnost a pusťte se do čtení!

zobrazit celý článek

24.1.
Komentář: Všichni jsou si rovni, ale někteří jsou si rovnější

Už už jsem v neděli mířila uložit se ke spánku, když mě přetáhl kus pergamenu přes hlavu. Po přečtení mi došlo, že místo mírumilovných snů mě asi čeká noční můra, která jen tak neskončí.

zobrazit celý článek

1.11.
Máte ŠMRNC? – Vyhlášení!

Koncem září vám Corvinus Declaratio představil první kolo své módní soutěže. Začátkem listopadu nastal okamžik, kdy přinášíme finálové vyhlášení.

zobrazit celý článek

26.10.
Vyhlášení posledního kola soutěže Máte ŠMRNC?

Ano, je to tak. V dnešním módním okénku proběhne vyhlášení finálového kola? Kdo tentokrát zaujal porotu nejvíce?

zobrazit celý článek

19.10.
Máte ŠMRNC? Naposledy?

Čtvrté kolo je již nyní historií. Jak se podařilo navodit našim modelům sváteční atmosféru?

zobrazit celý článek

12.10.
ŠMRNC už počtvrté!

Kdo byl nejvíce šmrncovní ve třetím kole? A jaké bude další zadání? To vše v Corvinus Declaratio!

zobrazit celý článek

4.10.
Třetí ŠMRNC je tu!

Už máme za sebou druhé kolo módní soutěže. Corvinus Declaratio přináší výsledky druhého kola a nové zadání.

zobrazit celý článek

27.9.
Máte ŠMRNC?

Studenti Hogwarts neustále poměřují síly v umění poetickém, prozaickém, výtvarném i fotografickém. Kdo ale ohodnotí jejich originalitu a styl oblékání? Z tohoto důvodu přináší Corvinus Declaratio ve spolupráci s Módní Patrolou novou soutěž! Tak co, máte šmrnc?

zobrazit celý článek

27.9.
Máte ŠMRNC? Už podruhé!

První týden soutěže Máte ŠMRNC? je za námi. Corvinus Declaratio přináší výsledky prvního kola a zadání kola druhého. Kdo byl tedy nejvíce šmrncovní?

zobrazit celý článek

17.9.
V Kruvalu vyhořela knihovna

Na slavné kouzelnické škole hořelo. S incidentem, který se dotkl mnoha lidí a který je velkou ranou kouzelnickému vědění, vás seznamujeme v exkluzivní reportáži Corvina Declaratio.

zobrazit celý článek

5.9.
Slečna kolejní slaví!

Naše pořád ještě čerstvá kolejní ředitelka má dnes narozeniny. Popřejme jí spolu se sedmerem havranů, ať nám ještě dlouho vydrží a ať ještě dlouho vydrží ona s námi.

zobrazit celý článek

30.8.
Jednorožec profesorem!

Vždy před novým školním rokem je zapotřebí doplnit profesorský sbor o mladou krev. A kde jinde takové nadějné mlaďochy najít, než v jednotlivých kolejích. Letos se to týká i modré koleje, protože mladým profesorem se stal všem jistě dobře známý Dunstan Merryweather. Co bude učit? Jak si chce zařídit kabinet a jakou má nyní velikost bot? To a ještě více se dozvíte, když budete číst dál!

zobrazit celý článek

22.6.
Kdo si odnese řád za Léto 2016?

K závěrečné slavnosti patří zhodnocení výkonů, a to nejen na poli školního poháru nebo famfrpálu, ale také individuálně. I letos si z každé koleje odnese jeden vybraný student cenu zakladatele. Který to bude letos?

zobrazit celý článek

5.5.
Májové trhy!

Nahlédněte zlehka pod roušku chystaného zpestření nejbližšího jarního víkendu. Co, kdy a proč nás čeká? Na co se můžeme těšit? Kolik peněz si připravit? Začtěte se a nechte se zlákat k návštěvě jednoho kouzelného večera v modré režii.

zobrazit celý článek

21.1.
Kdo to bude? - Ceny zakladatelů kolejí

Rok co rok je to tu stejné. Všude plno (mudlů) řádů samozřejmě. K závěru roku se nám každému pojí něco jiného. Kratší či delší volno, hibernace, získávání potřebných financí na výuku, utrácení na Příčné nebo jako letos vyčkávání se zatím plnými měšci na příjezd cirkusu do Godrikova Dolu a mnoho dalšího. Mně se k němu vždy pojila ocenění. Jedním z nich je prestižní Cena zakladatele koleje.

zobrazit celý článek

15.1.
Vyhlášení Týdnu živlů: Christmas edition

Trojboj kreativita - studium - soutěžení, kvarteto tříčlenných týmů a 14 dní poctivé dřiny. Tak vypadalo speciální Vánoční klání tradičního Týdnu živlů. Nyní se drahokamy dosypaly, skřítci dopočítali, porota dohodnotila a my už známe vítěze i všechna dechberoucí díla. Chcete je poznat také?

zobrazit celý článek

14.12.
J.K. Rowlingová: Zahajovací řeč pro Harvardovu univerzitu

Roku 2008 vystoupila J.K. Rowlingová jako zahajovací řečník na promoci Harvardovy univerzity. Slova moudrosti, která předávala tehdejším absolventům, vyjevilo v překladu čtrnácté okénko Adventního kalendáře. Jaké poselství předala autorka světa, který nemá obdoby a bez něhož by nebylo Hogwarts?

zobrazit celý článek

7.12.
Legenda o slavném návratu

Prosinec roku 2015 se v historii havraspárské koleje ponese ve znamení velkého milníku. Co se stalo osudné druhé adventní neděle a co přivolal Adventní kalendář, poslední vůle Roweny, do havraspárské věže?

zobrazit celý článek

1.9.
Co se bude učit?

Začátek výuky se kvapem blíží a my už vyhlížíme letošní skladbu předmětů. Jaká bude? Bude se nám líbit? Podnikli jsme exkurzi do kabinetu inspektora výuky.

zobrazit celý článek

26.8.
Blázni v Honorově

Rok se s rokem sešel a máme za sebou další letňák, tentokrát byl na téma "Přípravka pro bystrozory".

zobrazit celý článek

25.6.
Ceny zakladatelů - Kdo ji letos získá?

Každý rok je to stejné. Udělení školního a famfrpálového poháru, kdy vítěze obvykle známe již několik týdnů před oficiálním vyhlášením. Máme tu však i mnohá další ocenění. Jedním z nich je také Cena zakladatelů kolejí, kterou uděluje kolejní ředitel každé koleje po pečlivém uvážení všech možných kandidátů. Onen šťastlivec získá své zasloužené místo v Síni slávy.

zobrazit celý článek

1.3.
Havraspár je zas chytrý jak rádio

Havraspár je kolej plná obrýlených inteligentů, kteří rádi mudrlanství a fakta. A fakt je ten, že Corvinus už dva měsíce nic nevydal. No. Co už. Neznáte snad vánočněnovoročníakonceroční prázdniny? Chyba! My jsme během nich vymysleli hned sedm rad do života. A budeme tak hodní, že se o ně s vámi laskavě podělíme.

zobrazit celý článek

2.1.
Havraspár proti Zmijozelu

zobrazit celý článek

28.11.
Zápas s Mrzimorem!

zobrazit celý článek

14.11.
Famfrpál začíná!

zobrazit celý článek

19.9.
Epidemie bradavic pod drobnohledem


To, že by si někdo nevšiml bradavic, které se bezostyšně šíří chodbami hradu, snad ani není možné. Jsou vysoce nakažlivé a způsobují nejen nevídané bolesti, ale i řadu dalších nepříjemností, jako je například neúmyslné pomočování a nutnost separace na ošetřovně. Pokud vás tedy zajímá, jak se tato epidemie šířila, co nás před ní může ochránit a jak se případně bradavic zbavit, rozhodně si pročtěte tento článek.

zobrazit celý článek

11.9.
Ronald Holms Williams: rozhovor s ředitelem

Škola má nového ředitele a se změnou přichází i řada otázek. Ponořte se do nespočtu odpovědí člověka, kterému byla svěřena tíha hradu, kouzelníka, který se teprve nedávno zabydlel v ředitelně, v místnosti, která již léta nezažila tak výraznou změnu.

zobrazit celý článek

17.7.
Nově od J. K. Rowlingové: Potterovské univerzum po sedmi letech ožívá

J. K. Rowlingová před několika dny představila na Pottermoru obsáhlý příspěvek z pera bulvaristky Rity Holoubkové. Informuje v něm o současném životě Harryho, Rona, Hermiony a dalších členů Brumbálovy armády. Exkluzivně pro Corvina Declaratio jsme tento zbrusu nový přírůstek potterovského čtiva přeložili. Pojďte se s námi začíst!

zobrazit celý článek

26.6.
Ohlédnutí za slavností

I letos se konala Závěrečná slavnost, na které se udělovaly řády, ceny a poháry. Kteří obyvatelé hradu byli oceněni, se dočtete právě v tomto článku.

zobrazit celý článek

24.6.
Kdo letos? - Ceny zakladatelů

Každým rokem se na Závěrečné slavnosti vyhlašuje nejen školní a famfrpálový pohár, ale také mnoho významných řádů a ocenění pro profesory a studenty. Jedním z nich je i Cena zakladatelů kolejí, kterou po pečlivém zvážení všech možných kandidátů zvolí kolejní ředitel.

zobrazit celý článek

3.2.
Lavice se plní!

Začíná nový školní rok a obyvatelé hradu jsou již připraveni skočit do něj po hlavě. Tak jako vždy začal zápis předmětů chvíli po sedmé, ovšem až na tento zvyk bylo letos všechno vzhůru nohama. Jakých všemožných změn se letošní předměty dočkaly? A který z předmětů či profesorů si získal letošní studentstvo?

zobrazit celý článek

29.1.
Ceny zakladatelů aneb tipujeme i letos!

Ano, je to tu! Konec školního roku a závěrečná slavnost už skutečně klepe na vrátka! Ale ještě před tím se vrátíme k naší tradici a tipneme si, kdo dostane Cenu zakladatele koleje!

zobrazit celý článek

27.1.
Magický cirkus!

Přistupte blíže! Žasněte nad kejklíři a spatřete nevídané! Nebo nečekejte, až k vám dolehne zpěvný hlas cirkusáka a pospíchejte k místu všeho dění. Cestou si račte o velkolepé události přečíst naše nejrychlejší zprávy.

zobrazit celý článek

2.1.
Tombola: Poděkování a drobné statistiky!

Corvinovský konec roku přežila ve zdraví redakce i hradní obyvatelstvo, od Vánoc máme zase na skoro tři sta šedesát dní klid a nezbývá tedy nic jiného, než učinit za nimi velkou tečku trochou sebechvály. Chválit se budeme za tombolu.

zobrazit celý článek

2.1.
Obchod č. 23

Čekaně nečekaná novinka na Příčné ulici. Spolu s novým magíkem se právě na hradě přihodila výraznější z průběžných novinek a vylepšení. Podívejme se na ni tedy inkoustovým očkem Corvina.

zobrazit celý článek

22.12.
Vánoční tombola!

Vánoce už klepou na dveře, téměř doslova. Za dva dny jsou tady. Přípravy vrcholí, nadšení stoupá. Ještě než jim otevřeme a rozzáří se nám oči, je tady rychlá, ale velká tombola Corvina Declaratio.

zobrazit celý článek

20.12.
Jak na dárky s Woronem

Další ze sedmera havranů usedl k redaktorskému stolu, aby několika slůvky přispěl k atmosféře Vánoc, a ukrátil nám čekání na kouzelný den, cukroví a dárky. A možná taky aby poradil, čemu věnovat pár okamžiků drahocenného času.

zobrazit celý článek

11.12.
Snění podle Vrana

Vran se stal obětí šéfredaktorky a i přes varování Starouška se ocitl v zamčené místnůstce...

zobrazit celý článek

4.12.
Starouškovo vzpomínání

Vzpomínky jsou mnohdy to nejcennější, co máme. Pojďme se tedy společně ponořit do vzpomínky moudrého havrana, který vyjeví jednu z těch svých o Šťastných a veselých…

zobrazit celý článek

5.11.
Všechno nejlepší, krásný Vrane!

Kdo by ho neznal! Jeho pověstná krása vrhá neutuchající záři široko daleko, většina z nás mu nesahá ani po kotníky! Nejmladší a nejsličnější ze sedmi havraních bratří, který je důkazem, jak mocná umí být vnitřní krása! Náš Vran má narozeniny!

zobrazit celý článek

31.10.
Halloweenské tvoření v Havraspáru

Je to asi týden, co jsme naše zaneprázdněné havránky poprosili o nějaké výtvory k výzdobě našeho časopisu. Čekali jsme, kdo se toho zhostí, až jsme si začali dělat starosti, že nikdo. Ovšem pak naše naděje přeci jen vykvetla, když se objevila 4 krásná díla v sovinci naší šéfredaktorky. Pojďte se na ně s námi podívat a nasát tu správnou atmosféru!

zobrazit celý článek

9.9.
Nezbořte hrad aneb výuka začíná!

Třídy se konečně otevřely a studenti se mohli pustit do boje o volné židle ve třídách. Po kterých předmětech se zaprášilo, kde už je jen pár volných míst? Vaše naděje na studium vám zbortí právě tento článek, přečtěte si, kam jste se nedostali a kam už se ani nedostanete...

zobrazit celý článek

8.9.
Letní seminář aneb účastníci promluvili!

Jako každým rokem proběhl i letos výjezdní letní seminář v Honorově. Jak to tam probíhalo, to už jistě všichni víte z Velké síně či jiných plátků, ale co se honí hlavami studentů si můžeme jen domýšlet.

zobrazit celý článek

5.9.
Všechno nejlepší!

Nadešel den, kdy je třeba v redakci na pár okamžiků přerušit úmornou práci, přinést dort nevídaných rozměrů, odehnat nedočkavce od modré polevy, zapálit všechny modré svíčky a doufat, že redakce plná pergamenů neshoří.

zobrazit celý článek

4.9.
Zařazovací slavnost Zima 2014

Prázdniny utekly jako voda, sluníčko slábne a pofukuje studený vítr. Podzim se blíží a nám začal nový školní rok. Ten u nás na hradě začíná velkou hostinou, ale tím nejpodstatnějším je pochopitelně zařazování lososových nováčků do jednotlivých kolejí, a s tím vším pomůže Moudrý klobouk! Pojďme se podívat, jak letošní slavnost probíhala.

zobrazit celý článek

27.8.
Havraspárský talent - FINÁLE

Prázdniny jsou skoro u konce a s nimi končí i letní havraspárská soutěž s cílem prověřit talenty svých havránků. Naši stateční soutěžící se museli snažit dostat ze sebe to nejlepší, protože konkurence nebyla malá. A po delším hledání je náš TALENT opravdu na světě!

zobrazit celý článek

26.8.
První krůčky moudrosti

Jak už to tak bývá, nová krev je na hradě a všichni se předháníme v tom, abychom udělali co nejlepší dojem na nové tváře, aby chtěli ti nejtalentovanější zrovna do naší koleje. Proč ale nedopřát nové krvi trochu té zábavy při soutěžení? Corvinus Declaratio tedy přináší soutěž pro nováčky a doufá, že si s ní mladí studentíčci vyhrají.

zobrazit celý článek

25.8.
Odznak Roweny znovu udělen – James Watfar

Byl večer 26. června a vedení modré koleje se rozhodlo po několika letech opět udělit Odznak Roweny z Havraspáru, který je udělován jako jedna z největších poct Havraspáru. Tento rok získali odznak tři studenti: Lilien Emity Meissed, Eliah Tailesová a James Watfar. Já jsem si odchytla jediného muže, abych s ním udělala rozhovor o jeho pocitech a plánech do budoucnosti.

zobrazit celý článek

23.8.
Odznak Roweny znovu udělen: Lilien Emity Meissed

Lilien Emity Meissed je v Corvinovi častým hostem. Jasně, jako šéfredaktorka tu být musí, a že tu opravdu je, ji jen šlechtí. Kromě toho ji ale v každém vydání potkáváme jako autorku nejednoho článku a v každém vydání je alespoň jeden článek o ní. Ani Padni komu padni nesmí zůstat výjimkou, zvlášť když k článku máme tak krásný důvod!

zobrazit celý článek

20.8.
Odznak Roweny - Eliah Tailesová - pštros s kouzlem osobnosti

Ve školním roce Léto 2013 došlo k vyznamenání třech výrazných osobností naší koleje odznakem Roweny z Havraspáru. V následujícím článku najdete lehce netradiční rozhovor s držitelkou tohoto odznaku - Eliah Tailesovou.

zobrazit celý článek

31.7.
Havraspárský talent - výsledky 1. kola

Léto je v plném proudu, což ale neznamená, že havraspárští zahálejí! Aby se naši studenti nenudili ani o prázdninách, je tu pro ně zbrusu nová kolejní soutěž, která je v parných dnech zabaví a procvičí jejich talent a soutěživého ducha. První kolo je za námi a tak nezbývá, než se podívat, jak to dopadlo.

zobrazit celý článek

24.6.
Ptáme se studentů: Kdo letos?

Konec školního roku je již na dosah a přichází s ním i závěrečná slavnost, na které se každým rokem udílí prestižní Ceny zakladatelů kolejí. Vše je v rukách kolejních ředitelů, kteří s pečlivostí vybírají ty nejlepší. Než se dozvíme, jak to vše dopadne, zeptala jsem se studentů, jak to vidí oni...

zobrazit celý článek

23.6.
B4 - Na vlastní pěst!

Zajímá vás, jak skutečně vypadají místnosti, které náš LELE tým navštívil při 3. úkolu Bradavické čtyřky? Jakých výhod se mi... Ehm... Chci říci jim, dostalo v těchto tajných komnatách? Není třeba zbytečně zatěžovat své nožky, má maličkost to vše zjistila za vás, a tak místo nožek namáhejte raději očička a mozeček.

zobrazit celý článek

23.6.
Havraspárské čtyřkaření – Bylo, nebylo...

…aneb pitevní protokol z pitvy havraspárského čtyřkaření. Drazí pozůstalí, hradní slezino, čtyřfanoušci a vytrvalí čtenáři Corvina Declaratio, zakousněte se s chutí do toho. Přejeme vám dobrou chuť a příjemné počtení.

zobrazit celý článek

17.4.
John Werewolf slaví!

Dnes slaví narozeniny „bývalý“ kolejní ředitel Havraspáru, John Werewolf. Ač se jeho jméno již nevyskytuje v seznamu obyvatel hradu a ani ho nevídáme, jak posedává v kolejní místnosti ve svém oblíbeném křesle, nezapomínáme!

zobrazit celý článek

2.4.
Magická skládačka - začínáme!

Nová havraspárská vnitrokolejní soutěž Magická skládačka startuje. Kdo je ochotný popadnout kreslicí potřeby a nakreslit bláznivý obrázek? A jak vlastně zní ono bláznivé téma?

zobrazit celý článek

27.3.
Magická skládačka

Kolejní obrazárna zeje prázdnotou, chybí jí originální obrazce, které člověka pobaví a nad kterými zároveň budou ostatní koulet očima. A proto přichází na scénu nová Havrapsárská kreslící vnitrokolejní soutěž: Magická skládačka

zobrazit celý článek

21.3.
Bodaři na mušce!

Nový školní rok se teprve pomalu rozjíždí, a přesto už někteří studenti lámou desítky brků při psaní úkolů, jako by se blížil konec roku a s ním i školní pohár.

zobrazit celý článek

17.3.
Osovnost - Zvonec a pomalu konec!

Začalo to pouhým nápadem, udělat něco společně. Podílet se na něčem novém a nevídaném. Z nápadu se stal plán a z plánu se zrodilo další a další plánování a vymýšlení. A tak se stalo, že se zrodila Osovnost, soutěž, jež měla odhalit tu nejlepší sovu na hradě…

zobrazit celý článek

7.3.
Ministerstvo kouzel rozmraženo!

Jak bylo panem ředitelem oznámeno, tak se stalo. Po letech čekání dostaly své místo v kouzelnickém světě nové prostory a hned prostory z nejdůležitějších - náš hrad byl propojen se sály ministerstva kouzel. Vydejme se na bleskový průzkum

zobrazit celý článek

24.2.
Osovnost - Vyhlášení páté

Netrpělivé vyčkávání dostoupilo vrcholu. Čas, který byl vyměřen hodnotící veřejnosti, pomalu ale jistě vyprchal a zanechal nám výsledek předposledního kola soutěže hradních Osovností. Račte nahlédnout mezi řádky dlouho očekávaného okamžiku.

zobrazit celý článek

19.2.
Hradní slepičárna!

Slyšte, slyšte! Hlásí se vám hradní zpravodaj! Oko-ko-ko-ko-dák-kolo hradu se zase dějí věci. Letecký den nám dal neopakovatelnou možnost – přestat si jen pyšně a nadřazeně čechrat své vlastní peří a zkusit si, jaké to je být opravdovým opeřencem. Ale to žádného havránka přeci nemůže vyvést z míry a hned se k vám řítí s čerstvým zpravodajstvím.

zobrazit celý článek

13.2.
Vyhodnocení poutě za moudrostí

Není to tak dlouho, co se mladí nováčci vydali na své putování za moudrostí. Někteří z nich pouť zdárně ukončili - hlavně pro ně tu nyní máme vyhodnocení. Ostatní snad nepohrdnou dílky našich mladých.

zobrazit celý článek

7.2.
Nováčci alá výzvědný lov

Hrad je plný nových tváří a to je pro redaktora učiněný ráj! Neváhala jsem, popadla pár pergamenů, brk, a pelášila na výzvědný lov. A že to byl lov úspěšný, potvrdí následující článek, ve kterém najdete mé nováčkovské úlovky.

zobrazit celý článek

1.2.
Putování za moudrostí

Corvinus Declaratio přináší soutěž pro nováčky. Můžete se poučit, naučit se něco o fungování v Hradu, získat odměnu a ztratit nervy.

zobrazit celý článek

30.1.
Ceny zakladatelů: Havraspár a Nebelvír

Opět se blíží závěr roku a s ním každoroční Závěrečná slavnost. Na slavnosti je zvykem, že kolejní ředitel předá tu nejprestižnější cenu, tedy cenu zakladatele koleje, studentovi, který se nejvíce zasloužil o rozkvět té a té koleje. Avšak než se dozvíme, kdo letos oficiálně tuto cenu získá, rozeslali jsme sovy mezi vás, abychom se dozvěděli, kdo z vaší koleje by si cenu zasloužil. V tomto článku se dozvíte tipy studentů Havraspáru a Nebelvíru.

zobrazit celý článek

29.1.
Ceny zakladatelů: Mrzimor a Zmijozel

Opět se blíží závěr roku a s ním každoroční Závěrečná slavnost. Na slavnosti je zvykem, že kolejní ředitel předá tu nejprestižnější cenu, tedy cenu zakladatele koleje, studentovi, který se nejvíce zasloužil o rozkvět té a té koleje. Avšak než se dozvíme, kdo letos oficiálně tuto cenu získá, rozeslali jsme sovy mezi vás, abychom se dozvěděli, kdo z vaší koleje by si cenu zasloužil. V tomto článku se dozvíte tipy studentů Mrzimoru a Zmijozelu.

zobrazit celý článek

26.1.
Osovnost - Vyhlášení třetí a zadání páté

Třetí kolo - třetí výsledky a páté zadání úkolu. To vše skrývá ten to článek. Tak neváhejte a podívejte se, jak to dopadlo a co vás, soutěžící, čeká a nemine. Pomalým krokem se totiž blížíme k cílové rovince!

zobrazit celý článek

13.1.
Osovnost - Obdivujte a hlasujte ve 3. kole!

Všichni víme, jak čas běží a tudíž nám přivál i vypracování 3. kola Osovnosti. Pojďte s námi poodhalit um sov a jejich majitelů. Co si pro vás připravili ve volné disciplíně? V čem si sovy připadají tak dobré, že se nebály přesvědčit své majitele, aby jim pomohli vytvořit to či ono? Věřte nám, je na co se dívat, tak neváhejte a obdivujte s námi.

zobrazit celý článek

29.12.
Osovnost - 1. vyhlášení a 3. kolo zde!

První výsledky a zadání třetího kola. To je zatím nezveřejněné tajemství a my vám ho přinášíme uvnitř tohoto skvostného článku. Jste zvědaví? Podporujte své favority dostatečně, aby se jim podařilo vyhrát? Jedno je jasné, první kolo již neovlivníte, ale ta další byste určitě mohli. Čtěte a dozvíte se vše, co vědět chcete.

zobrazit celý článek

1.12.
Osovnost - První kolo je zde!

Týden utekl jako náš pan primus od špinavého prádla a už je tu první kolo Osovnosti. Do včerejší půlnoci jste mohli přihlásit své jedinečné sovy do této soutěže, kterou si pro vás přichystal Corvinus Declaratio a Lví tlapou. Pojďte tedy společně s námi nahlédnout, kteří odvážlivci vyslali své přihlášky a taktéž, na to, co je v prvním kole čeká a nemine.

zobrazit celý článek

24.11.
Osovnost - Legendární událost je tu!

Corvinus Declaratio a Lví tlapou se po vzájemné domluvě spojili jakožto tvz. spolupachatelé a rádi by vás pozvali do tajů, kde soví zob je nazýván pokladem a peří vlastním zdrojem tepla. Slyšte libé zvuky houkání, jež se rozléhá kolem, neváhejte už ani vteřinu a poleťte s námi do oblak.

zobrazit celý článek

23.11.
Mužská modrá elita kouzelnického světa

Člověk se rozhlédne po Velké Síni s očekáváním, že spatří skvost, který by vyrazil jeho ctěný dech. A on tam je! Krásný, modrý a moudrý.

zobrazit celý článek

9.11.
NKÚ podzim 2012

Jak všichni víme, 30. října skončilo přihlašování ke zkouškám NKÚ. Kdo je bude skládat? Ze kterých předmětů? A jak se na to těší? Čtěte a dozvíte se víc.

zobrazit celý článek

11.7.
Děkujeme, Katelýno!

V Havraspáru začíná být zvykem projevovat aspoň malé díky všem, kteří se nějak zapsali do jeho rozvoje. Je těžké děkovat všem těm, kteří pro Havraspár něco udělají vždy takto oficiálně, jelikož to bychom se v Corvinu uděkovali. Ale jedno si odpustit nemůžeme. A to poslat nejedno modré poděkování naší odstupující primusce, Katelyn Auster.

zobrazit celý článek

3.7.
Havraspár: Larrie, Johne - Děkujeme!

Poděkování může být různé. Děkujeme, když nám někdo podá sůl, když nám někdo vysvětlí obtížný úkol či když pro nás někdo vykonal něco, čeho si nějakým vzácným způsobem vážíme. Třetí způsob je poděkování nejvzácnější a zcela odlišné od těch dvou předchozích. Ačkoli na první dvě varianty se může snadno zapomenout, u té druhé už je to obtížnější. A právě takové poděkování bychom dnes chtěli předat dvojici, která pro nás znamenala a pořád znamená mnohé a ač je každý z nás může vnímat jiným způsobem, jedno je společné; všichni si jich tu vážíme a chceme jim nějak vyjádřit své díky za to, co pro nás vykonali.

zobrazit celý článek

3.7.
Školní závěrečná slavnost

Školní rok Léto 2012 je za námi a je načase vyhlásit výsledky školního poháru, Sedmiboje, školního famfrpálového mistrovství a udílení řádů a pochval. To vše se dělo na školní závěrečné slavnosti a nejen to.

zobrazit celý článek

29.6.
Ceny zakladatelů: My tipujeme...

Školní rok nám dospěl ke zdárnému konci a za několik okamžiků opět propukne všemi očekávaná závěrečná slavnost. Její součástí bude tradičně vyhlášení nejnovějších nositelů cen kolejních zakladatelů. Ředitelé kolejí se jistě zhostili nelehkého výběru nanejvýš svědomitě, ještě dříve, než nám své volby oznámí, dal Corvinus Declaratio prostor studentům.

zobrazit celý článek

26.6.
Osobnost Hogwarts 2012 v plné kráse!

V květnu tohoto roku se na hradní bráně objevilo oznámení, že se opět koná celohradní anketa o Osobnost Hogwarts 2012. Celý květen jsme tak mohli nominovat maximálně pětici lidí, o kterých si myslíme, že pro hrad něco znamenají nebo znamenali. Dohromady dostalo nějaký ten hlas 32 lidí, z toho top 10 postoupila do druhého kola. Pojďte se s námi podívat, jak to celé dopadlo a především se ponořte do povídání s Osobností Hogwarts 2012.

zobrazit celý článek

12.6.
Sedmáci - léto 2012

Ke dni 6.6. měly být podle kalendáře odevzdány písemné části zkoušek OVCE. Naše budoucí absolventy tedy čeká už "jen" ústní přezkoušení. Kdo se ale vůbec skrývá pod označením "Sedmý ročník léto 2012"? A kdo z dotyčných si letos na těžké zkoušky dospělosti troufl? Koho z nich budeme moci v nadcházejících týdnech nazývat absolventem?

zobrazit celý článek

19.5.
Modrožlutý famfrpál - Modří ukázali svá pírka

19.května v 8:45 budík. Prvotní šok, co se to vlastně děje. Antibiotika, porod tetičky z patnáctého kolene nebo snad Silvestr 2015? A potom dopad těžké reality. Není zde nic jiného, než klikání a famfrpál.

zobrazit celý článek

5.5.
Konec všeho?

Ne, není prosinec 2012, není ta všemi omývaná Apokalypsa. Je to něco horšího. Něco nepopsatelně úděsného. Něco, co vyvolalo abstinentské příznaky u nejednoho kouzelníka. Naprostý děs a strach byl vidět v očích mladých studentů. A co je nejhorší, ani profesoři nezůstali úplně v klidu.

zobrazit celý článek

10.4.
Velikonoční pondělí na Hogwarts

Jak všichni jistě víte, včera byly Velikonoce. Každému je jasné, jak probíhá tento svátek u mudlů, a tak jsem se zaměřila na to, jak se slaví svátek Velikonoc u nás na Hogu.

zobrazit celý článek

6.3.
Sedmiboj na hradě aneb koho nominovat?

A je to tady! To, na co jsme všichni čekali! Již za pár dní se celý hrad začne otřásat v základech, neboť právě začíná další ročník populárního Sedmiboje! Co si o tom myslí nováčci? Jaká je atmosféra v jednotlivých kolejích? Co očekávání dalších studentů? Na co se můžeme těšit? Čtěte dál a dozvíte se víc.

zobrazit celý článek

2.3.
Čtenářský čaroden v podání slečny knihovnice

Čtenářský čaroden, den jako každý jiný pro ty, jež doteď neslyšeli, že vůbec existuje. Ovšem po dnešním dni se nejspíš tento hradní svátek zapíše do paměti mnoha obyvatel hradu a to díky naší nové knihovnici Larrie Larstonové, která mu vdechla život. Přichystala na tento den mnoho překvapení. A jelikož jsme se chtěli dozvědět, jak vlastně takové přípravy vypadají, pozvali jsme si ji ke Třem košťatům a v rychlosti jí vyzpovídali. Co vše předcházelo dnešnímu dni? Co se chystá? Čtěte a dozvíte se to!

zobrazit celý článek

14.2.
Svátek sv. Valentýna

Je 14. mrazena a ani Corvinus Declaratio nezapomněl, že dnes mají svůj svátek zamilovaní! Ať už ho máte rádi či ne, odsuňme na chvíli stranou patetické mudly a uvítejme Den sv. Valentýna jako příležitost k vyjádření náklonosti k našim milovaným a blízkým.

zobrazit celý článek

29.1.
Ceny zakladatelů

Jako každým rokem, i letos se Corvinus Declaratio rozhodl prozkoumat, kdo by si podle studentů jednotlivých kolejí zasloužil cenu kolejního zakladatele. Zda se někdo trefil do rozhodnutí kolejního ředitele, to je zatím ve hvězdách, ale myslím, že ať zde padlo jakékoliv jméno, už teď je jasné, že stojí za povšimnutí.

zobrazit celý článek

22.12.
Vzpomínka - Alanise Olien Harlin

Poklice corvinovské Myslánky se s tichým cinknutím podruhé otevřela. Vyvalila se vlna matného dýmu, který se záhy rozptýlil do ovzduší kolem vás, a skrze mystično si prodraly svou cestu sluneční paprsky další vzpomínky. To Vicky Charmant vzpomíná na Alanise Olien Harlin.

zobrazit celý článek

6.12.
Vzpomínka - Ann Lila Carter

Poklice corvinovské Myslánky se s tichým cinknutím poprvé otevřela. Vyvalila se vlna matného dýmu, který se záhy rozptýlil do ovzduší kolem vás. Nasáváte atmosféru Zimy 2010 a zaposloucháte se do tichého šepotu Lilien Emity Meissed.

zobrazit celý článek

1.9.
Zmijozel

Vítám vás u malého seriálu o kolejích na Hogwarts. Chcete-li se dozvědět něco o své koleji či se právě rozhodujete, která kolej by pro vás mohla být nejlepší, ponořte se do hlubin tohoto článku a poznejte ZMIJOZEL.

zobrazit celý článek

1.9.
Mrzimor

Vítám vás u malého seriálu o kolejích na Hogwarts. Chcete-li se dozvědět něco o své koleji či se právě rozhodujete, která kolej by pro vás mohla být nejlepší, ponořte se do hlubin tohoto článku a poznejte MRZIMOR.

zobrazit celý článek

1.9.
Havraspár

Vítám vás u malého seriálu o kolejích na Hogwarts. Chcete-li se dozvědět něco o své koleji či se právě rozhodujete, která kolej by pro vás mohla být nejlepší, ponořte se do hlubin tohoto článku a poznejte HAVRASPÁR.

zobrazit celý článek

1.9.
Nebelvír

Vítám vás u malého seriálu o kolejích na Hogwarts. Chcete-li se dozvědět něco o své koleji či se právě rozhodujete, která kolej by pro vás mohla být nejlepší, ponořte se do hlubin tohoto článku a poznejte NEBELVÍR.

zobrazit celý článek

26.8.
Letní seminář 2011

Již po několikáté se řada profesorů, zaměstnanců a studentů sjela na Letní seminář, který se konal v Honorově. Vše měla pod organizační taktovkou profesorka Silvia Honorová za pomoci mrzimorské studentky Felicitas Frobisherové a několika dalších pomocníků z řad fialových. Pojďme si nyní podívat, co se na letním semináři 2011 dělo a jak ho vnímala většina ze zúčastněných.

zobrazit celý článek

23.8.
Záchranná výprava do lesa

V pondělí 15. srpna v podvečer bylo ve Velké síni přemodřeno. Havrani, tedy hlavně ti, kteří se aktivně zajímají o volnočasové aktivity jednorožců, se chystali na výpravu do lesa.

zobrazit celý článek

9.8.
Spuštění Pottermoru: Hogwarts mezi milionem vyvolených!

Přesně jak Warner Bros slíbili, úderem jedenácté dopolední dne 31.7. 2011 zpřístupnili fanouškům stránku Pottermore zase o krůček blíže. A vy se nyní s Corvinem můžete podívat, jak vše probíhalo a co vše je o Pottermoru známo nyní.

zobrazit celý článek

8.8.
Případ podivného vozíku

Každý na našem hradě už určitě někdy zavítal do Godrikova Dolu. Je to malebné místo, které určitě stojí za návštěvu. Můžete se vykoupat v jezeře, posedět u čaje s vaším milovaným profesorem nebo poklábosit s lidičkami, kteří se do Bradavic teprve chystají. Na začátku vaší cesty však musíte podstoupit jízdu podivným vozíkem ještě podivnějším tunelem a to je to, co bude hlavním tématem mého článku.

zobrazit celý článek

1.7.
Slavnostní modely pod Anitčinou lupou

Od závěrečné slavnosti uběhlo jen pár okamžiků a již se začínají sepisovat reportáže. Nemalou zásluhu na tomto reportážovém šílenství má soutěž madame Rawenclav. Já se však namísto průběhu a dojmů ze slavnosti podívám na samotné účastníky. Jaké modely kdo z nich vytáhl pro tuto příležitost ze šatníku, ať již svého, či cizího?

zobrazit celý článek

30.6.
Bodohrotičský souboj titánek

Již dnes se koná závěrečná slavnost, na níž se krom vítěze školního poháru seznámíme i s vítězem titulu Snaživec roku Léto 2011. Na tento titul máme dvě horké adeptky - Cerridwen Lowru Antares a Esperanzu Milagrosu. Jaké jsou jejich názory na titul a co si myslí ostatní obyvatelé?

zobrazit celý článek

23.6.
J.K. Rowling odhaluje Pottermore

23.6. ve 13:00 našeho času byl YouTube kanál Joanne Kathleen Rowlingové přehlcen sovami. S úderem poslední vteřiny sovy vzlétly a z tajemných oblak vystoupila samotná JKR se svým dlouho očekáváným oznámením. Co je tedy Pottermore?

zobrazit celý článek

21.6.
Letní slunovrat

Že je dnes první letní den, to už překvapuje jen málokoho - léto nám o sobě dává vědět už nějaký ten pátek. Ale o tradicích s letním slunovratem spojených se toho zase tolik neví.

zobrazit celý článek

18.6.
Pottermore poodhalen!

Nový projekt J.K. Rowlingové, Pottermore, bude zveřejněn již za necelých pět dní, tedy 23. června. Po internetu bylo rozmístěno deset souřadnic ukazujících na místa, jenž mohou o podstatě projektu mnohé napovědět. Pojďte je s námi poodhalit!

zobrazit celý článek

17.6.
Konec Pottera je tu. A nebo ještě ne?!

Celý svět okolo Pottera se upíná k 15. červenci. V tento den přichází do kin poslední film o čarodějnickém klukovi. Ale nyní pomalu na svět prosvítají informace o tom, že se na nás přece jen něco chystá. Pojďme si to tedy shrnout v jednom kratším článku.

zobrazit celý článek

31.5.
Bizarní dění na hradě

Že je náš hrad čarovný až na půdu, až do posledního koutu každé věže, je všem jasné a takřka nikoho to již nepřekvapí. V posledních dnech se ale na hradě dějí prapodivné věci. Prapodivnější než obvykle.

zobrazit celý článek

11.3.
Jak jsem se dopotápěl až k horké čokoládě

V posledních týdnech jsem si samozřejmě jako všichni ostatní všiml, že je Dívčí umývárna vyplavená. Na chodbách bylo slyšet zoufalé nářky na téma, že nemůžou nakreslit pravotočné prase, protože ho voda ihned smyje, a že šém prostě zdí prohodit nejde...

zobrazit celý článek

27.2.
Ohnivý pohár rozhodl. Jména čtveřice vyvolených jsou známa!

Jak jistě každý ví, naše škola byla přizvána k účasti v mezinárodním Turnaji tří kouzelnických škol. Ve Velké síni už nějaký ten pátek sedí Ohnivý pohár, do něhož vhazovali svá jména s esejemi studenti školy. A dnes nastal den, kdy vyjevil čtveřici zástupců školy Hogwarts.cz

zobrazit celý článek

21.2.
Umývárna vytopena!

21.2. 2011 Uršula opět dostala jeden ze svých záchvatů a vytopila nás. Pojďme se podívat, jak to v umývárně vypadá po jednom z jejích "stavů".

zobrazit celý článek

7.2.
Chcete znát svou budoucnost?

Největší věštecká akce v dějinách Hogwarts. Prorocký kolos hogwartského hradu. Věšti a buď vyvěštěn! Čtěte dále!

zobrazit celý článek

30.1.
Drama na Závěrečné slavnosti

Snaživec roku je každoroční prestižní ocenění pro studenta nejaktivnějšího na poli bodového sběru. Obvykle bývá jeho jmenování dosti jednoznačné. V Zimě 2011 tomu tak historicky poprvé nebylo...

zobrazit celý článek

26.1.
Phillipa: „Pokračuji ve studiu, mám ještě nesplněné resty.“

Phillipa O Connel jako další student Havraspáru úspěšně absolvovala Ohavně Vyčerpávající Celočarodějné Exameny. Jak se teď cítí? A jaké má plány do budoucna?

zobrazit celý článek

19.1.
Když už musíme, podvádějme aspoň s trochou inteligence

Říká se "dvakrát měř, jednou řež". Myslím si, že toto přísloví bychom si měli všichni napsat zlatým písmem nad postel, aby se nám pořádně vrylo pod kůži.

zobrazit celý článek

16.1.
Arien: „Z pana ředitele mi málem zaskočilo“

Kdokoliv, kdo v neděli v podvečer vešel do Severní věže, uviděl nad tabulí vlající velký ohnivý nápis OVCE. Na dveřích je cedulka: "Nerušit! Rušící studenti dostanou obratem trest, kolegové jsou snad dosti rozumní." Probíhala tu zkouška.

zobrazit celý článek

9.1.
Tělesné tresty na Hogwarts? Odkdy?!

Velká síň se opět stala dějištěm velmi zajímavého představení. I přes to však doufám, že něčeho podobného budu v budoucnosti ušetřena.

zobrazit celý článek

8.1.
Bystrozoři opustili hrad... pachatel byl údajně dopaden

Skupinka našich vyšetřovatelů se mohla konečně vrátit tam, odkud přišla - na Ministerstvo, jelikož pachatel byl teoreticky zabezpečen.

zobrazit celý článek

6.1.
„Studenti mají mít zájem se učit nové věci,“ myslí si Whitecrow

Na hradě se nedávno objevila postava z dávné minulosti. Matthew Whitecrow je adeptem na profesorský post a po tom, co mu byl zamítnut předmět o Dharmě, ujme se neobsazené Živlové magie.

zobrazit celý článek

3.1.
Podvádět se nemá a basta!

O tom, že podvádění nikam nevede, se všeobecně ví. Ale jistým lidem to občas nedá a stejně to zkusí znovu. O tom jsem se znovu přesvědčila v neděli večer. Zrovna jsem ve Velké síni večeřela, když se ozvala série výbuchů.

zobrazit celý článek

3.1.
Bystrozoři na hradě! Vyšetřují krádež obrazů

Ministerstvo kouzel se opět vyznamenalo. Poslat na náš hrad zaměstnance, kteří stěží napočítají do pěti, je skutek opravdu nevídaný.

zobrazit celý článek

2.1.
Skandál! Studentská svatba na hradě!

Řeči o studentské svatbě, která již delší hýbala takřka celou Velkou síní, se nakonec ukázaly jako pravdivé. Zajímá vás průběh? Čtěte dál!

zobrazit celý článek

28.12.
Fleutýna nadělovala i u nás na Hogwarts!

Znáte to, rok se s rokem sešel a opět něco klepe na dveře. Ano, teď tu mluvím o Vánocích. O svátcích, které spousta kouzelníků považuje za období klidu a míru. I na našem hradě Hogwarts proběhly nádherné Vánoce.

zobrazit celý článek

27.12.
Havraspár se prsí pýchou; Weilová válí!

Když madame Weil 24.12. večer rozbalovala dárky, ještě netušila, že ten největší dostane až o dva dny později na Štěpána. V úhledném balíčku k ní přivandroval odznak šéfredaktorky Sub Salix. To je tedy pěkný dáreček!

zobrazit celý článek

24.12.
Vánoční nadílka, či spíše nadělení?

Víle Fleutýnce, vyřizující hogwartskou vánoční korespondenci, se stala katastrofální příhoda. Pojďte o ní zjistit více a seznamte se s novou akcí Corvina!

zobrazit celý článek

24.12.
Ti sdílní

Na první hromádce rozsypaných dopisů, těsně u výlezu na hlavní chodbu hogwartského hradu, se hrdě vyhřívaly dopisy Eveliny van Eyck, Madidess Leevian a Theresy Leagwitové. Seznamte se!

zobrazit celý článek

24.12.
Ti důkladní

Hned druhá, prý obvykle nejpočetnější, hromádka křičela do světa dopisy nadepsanými jmény Lilien Emity Meissed, Katelyn Auster a Sharlotte la Libretëy. Jejich vydařené dopisy si zaslouží pozornost!

zobrazit celý článek

24.12.
Ti sovomilní

Třetí kupka dopisů má, dle slov Fleutýny, "nějaké ty oplétačky se sovími opeřenci". Mezi naše modré tam patří Monny von Schatz, Thasa Monke Kemanová a Justin Angel Sane!

zobrazit celý článek

24.12.
Ti "spešl"

Na čtvrté hromádce se skvěly hned tři dopisy odchovanců Havraspáru. Byla to psaní Yasmin Miy Madisson, Davida Lopeze, a dokonce i našeho samotného Johna Werewolfa!

zobrazit celý článek

24.12.
Ti sympaticky tradiční

V páté skupince Fleutýnčina rozdělení dopisů se opět setkáváme se třemi slečnami. Tentokrát nahlédněte do vánočních tužeb Cassopeiy Sagitty, Brianag Mac Coileáin a Nicolette Marique Leroy!

zobrazit celý článek

24.12.
Vánoce jsou...

...nuda, pěkný opruz, nejlepší období roku, ideální příležitost k odpočinku od školy, hysterie, shon, jeden velký úklid... Mám ještě chvilku pokračovat?

zobrazit celý článek

23.12.
Drahá Fleutýnko...

Zítra nás navštíví víla Fleutýnka, aby nám nadělila dárečky. Nikdo zatím netuší, co by nám tak mohla dát, ale pojďme se podívat, co by obyvatelé hradu chtěli zítra najít pod stromečkem!

zobrazit celý článek

22.12.
Módní kreace paní Zimy!

Rozhodla jsem se, že pročešu hrad vrchem spodem a ulovím několik módních výstřelků z dílny paní Zimy, která hrad ovládla. Po dlouhé prohlídce jsem přeci jenom našla ty nejlepší a vy se teď se mnou můžete podívat!

zobrazit celý článek

21.12.
Perličky z Velké síně

To jsem si jednou uklízela pod svým novinářským křeslem a našla jsem tam zapadnuté nějaké perličky z dřívějška. Nějak mi jich bylo líto, a tak jsem si řekla, že perličky nestárnou, protože zůstanou perlami na pořád. Takže tady je máte a přeji počtení, které vás rozesměje!

zobrazit celý článek

18.12.
Dvojí tvář krásy - Krásnohůlky

V první kapitole se seznamuje s francouzskou dívkou jménem Adrien, které bylo důrazně navrženo, že přestoupí z Krásnohůlek do Bradavic. Jak se to celé seběhlo? To zjistěte sami v následujících řádcích.

zobrazit celý článek

17.12.
Vlk se smiloval, ovečky maj pré

Pět dní před úplňkem a sir Werewolf podléhá romantické vánoční náladě. Nebo neúnavně otravným davům, které na něj tlačí, aby už konečně vybalil letošní tajuplné vánoční zboží z krabic... Dnes totiž začalo rozbalování a přátelé - je to tu, NOVÉ ZBOŽÍ NA PŘÍČNÉ ULICI!

zobrazit celý článek

17.12.
Život je hledání

Život je hledání, a dost často hledání múzy. Snad všichni vědí, kdo že je ta pověstmi opředená bytost, která odněkud ze skrýše naslouchá a strašlivě se směje našemu fňukání a úpěnlivým prosbám, aby se už konečně ukázala a poskytla nám nějaký, aspoň maličký, nápadeček.

zobrazit celý článek

15.12.
Jedno léto, kdysi v minulosti...

Ano, takto by mohl začínat příběh, který by vyprávěl o letech dávno uplynulých. O letech, kdy ještě bylo nejasné číslování a celý hrad stál v nejistotě někde uprostřed lesů. V té době hradem otřásala jedna soutěž...

zobrazit celý článek

10.12.
Existuje posmrtný život?

Náš mudlovský učitel nám zadal psaní úvahy. A když jsem to napsala, napadlo mě vydat to v našem modrém Corvinovi.

zobrazit celý článek

9.12.
Ze zákulisí redakce V.

Co se v novém období Corvina Declaratio událo, neudálo, mělo či má udát? Pojďte se s námi zamyslet v reflexivním ohlédnutí za prvním pololetím školního roku Zima 2011!

zobrazit celý článek

8.12.
Mlsáme v kuchyni

Už jste byli v nové školní kuchyni? Jaké to tam vlastně je? Jaký nabízí sortiment? To a mnohem více se dozvíte v reportáži přímo z místa činu.

zobrazit celý článek

7.12.
Vánoce 2010 na hradě

Vánoce, Vánoce přicházejí... Ale jak proběhnou letos u nás na hradě?

zobrazit celý článek

6.12.
S panem správcem o Vánocích na Příčné

Na obyvatele Hradu pomalu padá Vánoční nálada, Velkou síní je slyšet ozvěna zpívaných koled. Jak je na tom Příčná ulice? Přinášíme vám rozhovor s jejím správcem, panem Johnem Werewolfem.

zobrazit celý článek

5.12.
Pozor! Pozor! Blíží se vousáč v červeném!

Večer 5. 12. raději nevycházejte ze svých pokojů a už vůbec ne z kolejních místností. Chcete vědět proč? Tak čtěte dále!

zobrazit celý článek

27.11.
Na kus řeči na koberečku

Usaďte se na chvíli do pohodlného ušáku s kouřícím kakaem a sušenkami a pojďte se s Corvinem Declaratio podívat, co nám na sebe prozradili ředitelé našich čtyř kolejí.

zobrazit celý článek

22.11.
Z akvamarínového deníku IV

Konečně první opravdový zápas famfrpálové sezony a hned proti profesorům. To tu ještě nebylo! Ještě že můžu být u toho.

zobrazit celý článek

21.11.
Na slovíčko s novou modrou prefektkou

Je z Havraspáru, chodí do druhého ročníku, drží se v top dvacítce celoškolního bodování… A před časem získala stříbrný odznak. Víte, o kom mluvím? Samozřejmě, mám na mysli Katelyn Auster, která se před několika dny stala novou havraspárskou prefektkou!

zobrazit celý článek

1.11.
Havroskop na mlžen

Škola si dostatečně užila halloweenské řádění a pomalu se přehoupla do bílých závojů mlženu.

zobrazit celý článek

31.10.
Příčná nezklamala! Opět velí halloweenské módě!

Dechberoucí oslavy Halloweenu nenastaly jen v chladných hradních zdech. Malebná Příčná ulice totiž nezůstala pozadu a otevřela unikátní krámek "U veselé dýně". Týden po Asijské kolekci se na trhy dostává kolekce Halloweenská! Šok?

zobrazit celý článek

31.10.
Halloween poprvé v historii na Hogwarts!

Šuškanda hradních zdí se v posledních dnech točila hodně kolem údajných příprav na čarodějný svátek Halloween. S napětím tedy hradní obyvatelé očekávali půlnoční přelom z 30. na 31.10. A že to čekání stálo za to!

zobrazit celý článek

31.10.
Halloween? Seznamte se!

Někdo tento svátek slaví, někdo ne. Co je na něm pravdivého? Jak vznikl a jak vypadá v kouzelnické podobě? Nebo je snad úplně stejný jako u mudlů? Dozvíte se zde, v tomto článku!

zobrazit celý článek

31.10.
Očekávání Halloweenu na Příčné

Redakční skřítci zahlédli před pár dny sira Werewolfa, hlavního správce PU, jak spěchá po chodbě a pod hábitem si syslí šišatý předmět nápadně se podobající dýni. Nenápadně jsme ho sledovali a zjistili jsme, o co jde!

zobrazit celý článek

30.10.
Prasinkářský sedmiboj

Jak všichni havraspárští ví, probíhá Prasinkářský sedmiboj, který organizuje naše slavná Katelyn Auster! A vy, co do Havraspáru nepatříte, máte nyní možnost nahlédnout do nitra našeho Prasinkářského sedmiboje. Tak jen do toho!

zobrazit celý článek

29.10.
Niam a John o kolekci: nesmrtelé duo Příčné?

Již jsou to čtyři dny, co se Asijská kolekce dostavila na pulty. Během těch bezmála 96 hodin, kdy butik praská ve švech, si tvůrci kolekce dovedli urovnat myšlenky a mohli být vyzpovídáni. Chcete nahlédnout do zákulisí příprav tohoto veledíla? Čtěte dále!

zobrazit celý článek

29.10.
Asijská kolekce

Dlouhé měsíce očekávaná japonská kolekce je již na pultech. Návrhářka Niam opět prokázala, že její modely jsou kouzelné a nyní si můžete prohlédnout ty opravdu nejzajímavější modely... Vraťme se společně do večera, kdy kolekce spatřila světlo trhu!

zobrazit celý článek

28.10.
Samael vládcem lesa!

Samael Raukowicz, novopečený hlavní lesník Zakázaného lesa, se již rozkoukal na svém novém postu, a to byl impulz pro Corvina, aby ho řádně vyzpovídal a získal ucelenou představu o tom, jak na tom pan Samael je.

zobrazit celý článek

25.10.
Havraspár vs. Profesoři

Druhý zápas letošní sezóny a náš první byl s nováčkem na famfrpálovém poli - s profesorským týmem. Corvinus vám přináší exkluzivní reportáž z tohoto srdcervoucího a nervyderoucího utkání!

zobrazit celý článek

22.10.
Z akvamarínového deníku III

S výpravami do Zakázaného lesa se v poslední době roztrhl pytel. Nezůstávám tedy pozadu a také se na jednu školní lesní výpravu zapisuji.

zobrazit celý článek

20.10.
Podzimní módní okénko

Znáte to. Před každou kolekcí natěšená halda potenciálních zákazníků i nezákazníků stepuje před butikem a s napětím očekává den D, kdy spatří novou kolekci, popere se o ni a  nakonec odejde s kusem oblečení, co se jim podařilo urvat. Ale co ta úžasná atmosféra, kdy se hradní obyvatelé na kolekci připravují? Jak se oblékají?

zobrazit celý článek

18.10.
Famfrpálová sezóna zahájena

V sobotu 16.10. se konečně naplnily sny všech famfrpálových nadšenců - Školní Famfrpálové Mistrovství pro tento rok právě vypuklo!

zobrazit celý článek

16.10.
EAN: Zrodila se nová Rita?

Corvinus Declaratio je pořád ve střehu, a tak vám přináší rozhovor… že nevíte s kým?! S novodobou Ritou Holoubkovou! Ba ne, je to všem známá, havraspárská studentka, Elanius Aine Neil! Kráčí snad v Ritiných stopách? Čeho chce jednou dosáhnout? A jak se jí jeví mnohé další věci?

zobrazit celý článek

14.10.
Perličky z Velké síně

To si to takhle sedím v redakci, popíjím svou oblíbenou kávu a pojídám havraní sušenky, když vtom si všimnu, že se do redakce řítí něco, co mohly být jen perličky! A tak jsem neváhala, posbírala je a ještě jsem se vydala sesbírat ty, které zůstaly ve Velké síni. A tady je máte!

zobrazit celý článek

13.10.
Modří nováčci - druhé kolo

Po delší době tu dnes máme další skupinku modrých nováčků, kteří by se vám rádi představili a sdělili své první dojmy z Havraspáru.

zobrazit celý článek

12.10.
Nová famfrpálová sezona za dveřmi

Ještě pár dnů a máme tu novou sezonu. Tentokráte rozšířenou o další zápasy s týmem profesorů. Corvinus Declaratio se zeptal kapitánů jednotlivých kolejí na pár otázek týkajících se blížících se zápasů.

zobrazit celý článek

11.10.
Havraspárští v boji proti lesnímu zlu!

Druhý náhled na první havraspárskou kolejní výpravu letošního roku. Pojďte s modrými na okamžik do lesa!

zobrazit celý článek

11.10.
Modří na lesním průzkumu

Dne 29.09. 2010 bylo vybráno několik modrých studentů, kteří navštíví Zakázaný les. Já jsem byla mezi těmi šťastnými, a tak jsem mohla poprvé vstoupit do lesa na první havraspárskou výpravu letošního roku...

zobrazit celý článek

8.10.
Z deníčku modrého vězně

Po vedení soudu s Veldrinem Midgardem přinášíme zážitky dvou slečen, které strávily den v obávaném kouzelnickém vězení.

zobrazit celý článek

7.10.
Módní kolekce vystrkuje růžky!

Prakticky každý s napětím v hrudním koši, zrychleným dechem a zvýšenou tepovou frekvencí očekává novou kolekci. Zajímají vás děsivé podrobnosti? Tajné informace? Nečekané zvraty? Niam i Tir-na-nóg promluvila!

zobrazit celý článek

4.10.
Šokující svědectví: rituální vražda v lese!

Ne každá výprava do lesa může být bezpečná. Přináším vám reportáž o ne zcela legálních praktikách, které provozuje jeden ne zcela bezpečný průvodce.

zobrazit celý článek

4.10.
Dny otevřených dveří bradavického hradu

2. října byl za zdmi našeho hradu odhalen zajímavý úkaz. Přítomní obyvatelé hradu spatřili nedaleko sovince kouzelníka nezvyklého zjevu. Jeho oděv měl barvu khaki.

zobrazit celý článek

2.10.
5. kolo Na křídlech havranů a vyvrcholení celé soutěže!

Dlouho jste čekali, ale už je to tady! Čtěte a odhalte to, co ještě nikdo neodhalil! Soutěž Na křídlech havranů se loučí!

zobrazit celý článek

1.10.
Havroskop na loven

Větvemi stromů se prohnal studený vítr, rozvířil podzimní listí a přivál k vám i nový havroskop - tentokrát na loven.

zobrazit celý článek

30.9.
Z akvamarínového deníku II

Blíží se první famfrpálový trénink sezóny a také moje premiéra v tomto vzdušném sportu. Jak se s tím poperu, když jsem famfrpál nikdy předtím nehrála? Čtěte dál...

zobrazit celý článek

27.9.
Druhý famfrpálový trénink sezony

Reportáž z druhého famfrpálového tréninku, který se konal ve dnech 25.-26. 9. 2010.

zobrazit celý článek

23.9.
Z akvamarínového deníku

Hned první den, právě když jsem si na hradě vybalovala věci, přilétla sova od rodičů s balíčkem. Našla jsem v něm malý modrý deníček. Rodiče zřejmě tušili, že chci do Havraspáru. K deníčku byl přibalen i lístek, v němž mě táta nabádal, abych si začala psát deník. To je dobrý nápad, řekla jsem si. A tak vznikl můj nejmilejší přítel, kterému sděluji své zážitky z mého studentského života.

zobrazit celý článek

21.9.
Sobotní předmětové šílenství

Ne každá sobota je stejná. A zrovna tato byla v historii letošního roku výjimečná. Ptáte se proč? Čtěte dále!

zobrazit celý článek

20.9.
Den třetí: Situace vyřešena a rozhovor s Ked Looben

Vypadá to, že se situace trochu uklidňuje. V neděli 19. září 2010 proběhlo několik důležitých kroků k tomu, aby se Zmijozel zase stabilizoval. Pojďme si zase shrnout nejdůležitější události třetího dne po odvolání.

zobrazit celý článek

19.9.
Den druhý: Zmijozel se pustil do boje za Nekra

Situace se od pátku nepěkně vyhrotila. Zmijozel se nyní pustil do protestu formou, kterou mnozí čekali. Hlasy se ozývají všude - v umývárně, ve Velké síni, U Chytráka... Pojďme si shrnout druhý den po odvolání kolejního ředitele Zmijozelu.

zobrazit celý článek

18.9.
Síň nováčků

Patří mezi jedno z témat, které bude vždy rozdělovat hrad na dvě poloviny. Tak tedy, zavřít, či nezavřít? To je to, oč tu běží.

zobrazit celý článek

17.9.
Jedna éra končí… A co bude dál?

Kolejní ředitel Zmijozelu odvolán! Sledujte průběh kauzy - pouze v Corvinu Declaratio!

zobrazit celý článek

17.9.
Seriál: Jiné projekty, část prvá www.super-bradavice.com, DODATEK

Slibované pokračování příběhu na www.super-bradavice.com. Drzost nezná meze! Čtěte dále.

zobrazit celý článek

16.9.
Havraspár v plné sestavě!

Havraspárské vedení pro školní rok Zima 2011 je nyní kompletní; byly jmenovány staronová prefektka Monny von Schatz a novopečená famfrpálová kapitánka Lilien Emity Meissed. Jaká je dynamika plného havraspárského vedení a co od něj můžeme očekávat?

zobrazit celý článek

16.9.
Příběh lososa

Ohlédnutí za dobou od vstupu až po nasazení Moudrého klobouku. Možná poslední...?

zobrazit celý článek

15.9.
"Kolaudace" zasedačky. Ano, nebo ne?

Draci tu místnost hlídají,
každý by tam chtěl.
Heslo ti jen tak nedají
i kdybys ódy pěl.

O jaké místnosti tu mluvím? No přeci o zasedačce.

zobrazit celý článek

15.9.
Nejcvokatější modely září

Nevšimla jsem si, že by v Corvinovi poslední dobou vycházely články o hradní módě, a tak jsem se rozhodla to napravit. Jak už název napovídá, čekají vás ty nejnápadnější modely, které si na sebe obyvatelé hradu navlékli.

zobrazit celý článek

14.9.
Spolek Libri pulchri

Nedávno byl založen nový spolek taýkající se školní knihovny. Říkáte si, že přijde hradu k chuti? To my také. Tak se mu pojďme společně podívat na zoubek,.

zobrazit celý článek

14.9.
Modrý sraz 4.9. 2010

Ano, ano, ano! Je to tak! 4.9.2010 se uskutečnil modrý sraz, který byl naprosto úžasný. A jak to co všechno probíhalo, co se tam dělo a jak to dopadlo? No to vám hned velmi ráda řeknu, protože vy pak budete litovat, že jste tam nebyli a já se budu smát!

zobrazit celý článek

13.9.
Óda na nový školní rok

Aneb povzbuzení havránků k práci, píli a moudrosti, přesto však k zachování skromnosti a své modré barvy.

zobrazit celý článek

11.9.
Seriál: Jiné projekty, část prvá www.super-bradavice.com

Corvinus Declaratio přináší exklusivní seriál "Jiné školy", ve kterém budeme prozkoumávat sousední čarodějné instituce založené na podobné ideologii jako je naše škola. Pojďte se seznámit s tou první a vězte, že nebudete stačit zírat.

zobrazit celý článek

11.9.
Povídání se žlutou studentkou Vicky Charmant

Zajímalo vás někdy, co se honí v hlavě některým studentům? Mě každopádně, a tak jsem si popovídala o všem možném i nemožném s jednou milou mrzimorskou studentkou.

zobrazit celý článek

10.9.
Křest katakombami a opatstvím Roweny

5.9. 2010 byla v Havraspáru slavnostně uspořádána velká křest nových prvňáčků, kteří se k nám připojili před započetím školního roku Zima 2011. Věděli jsme, že Sedmero si pro ně připraví zase nějakou kulišárnu, že se z toho ale stane téměř epická výprava, to jsme netušili nikdo.

zobrazit celý článek

9.9.
Rady nad zlato - s jehlou a nití

Máte někdy takový problém, že byste chtěli mermomocí provádět jakousi činnost, ovšem vaše neschopnost či nevědomost vám v ní brání a vy nutně potřebujete radu, ale nemáte se na koho obrátit? Nevadí! Corvinus Declaratio přichází s novou sérií článků plných rad i jiných užitečných informací v daném oboru z první ruky!

zobrazit celý článek

9.9.
Havraspárská posila - seznamte se!

Jistě jste všichni zaregistrovali, že jsou v Havraspáru nové tváře. Konkrétně Havraspár posílilo 24 nováčků. Ale kdo jsou? Jsou spokojeni s rozhodnutím Moudrého klobouku? Tyto a další otázky jsem položila našim modrým nováčkům a tady jsou jejich odpovědi...

zobrazit celý článek

7.9.
"Nashle", milí lososové.

Zařazování skončilo. Všichni bývalí lososové jsou pěkně v teple krbů svých nově nabytých kolejích. Zjistěme, co na to říkají!

zobrazit celý článek

6.9.
Hiroshi: Post hradního kašpara jsem si odsloužil

Není to tak dávno, co byl z naší školy vyloučen Hiroshi Kenshin. Jak toto vyloučení vnímá on a co plánuje do budoucna? To se dozvíte vzápětí...

zobrazit celý článek

5.9.
Linn Rose Lairová o lamismu a ementálu

Vzala jsem si na slovíčko Lamu, která je často k vidění ve Velké síni. Ať už při pojídání fazolek, nebo při nadávání na spam (:D).

zobrazit celý článek

4.9.
Vývěska v novém kabátě

Jistě jste si všimli, že kolejní vývěsky opět prodělaly určitou změnu. Je toto ovšem krok tím správným směrem? Nevydal se autor (profesor Werewolf) slepou uličkou? Neměl by být místo chvály spíše ukamenován či jinak umučem?

zobrazit celý článek

3.9.
Myslíte na myslánku?

Když se na hradě objevila myslánka, všichni jsme zajásali nad tím, jaký je to nápad... a pak se na ni vykašlali. Prohlížet si vzpomínky, to by se líbilo každému, ale podělit se o tu svoji? To už je horší.

zobrazit celý článek

2.9.
Slavnost zařazování v plném proudu!

Pro někoho událost roku, pro jiného jen další z mnoha Zařazování, která během svého pobytu na hradě zažil. My jsme byli u toho!

zobrazit celý článek

1.9.
Ámos Ko-Menský: se ctí a na výbornou!

Jistě jste si všimli neznámého fialového, který se zničehonic objevil na hradě. Chcete se o něm dozvědět víc? Tak neváhejte číst dále!

zobrazit celý článek

31.8.
Janel Weil: Jsou to prostě pořád "moji" havránci

Další z řad havraspárských legend ukončila svou modrou pouť a vydala se novým směrem, na kariéru světle fialového hábitu. Prof. Janel Weil však nadále zůstává v havraspárských srdcích, a proto jsme museli být i u této její "přeměny". A jak vše vnímá samotná novopečená fialová?

zobrazit celý článek

31.8.
Růžová magie podruhé - výpovědi členů

Jsou užasní, jsou růžoví a jsou IN... Ti vyvolení. Volné pokračování článku o růžové přívalové vlně v útrobách Hogwarts je konečně k dostání!

zobrazit celý článek

30.8.
Z lososa kouzelníkem

A že nám to uteklo...

zobrazit celý článek

30.8.
Vyhodnocení 4.kola Na křídlech havranů

A opět jsem tu já, Hraban, a hlásím se vám s dalším vyhodnocením, tak šup, čtěte!

zobrazit celý článek

28.8.
Sv. Ementál

Unikátní óda na nejlepší, nejchutnější, nejúžasnější, nejkrásnější, nejuctívanější, nejsvatější, nej... sýr (tj. Ementál). Více v článku.

zobrazit celý článek

27.8.
Ďábelský plán Sandrine Castellasarraine

Modrá Sandrine si brousí zuby na hvězdnou kariéru péčka a možná snad i více. Jak spřádá plány, co vše plánuje a jak hodnotí své šance? Čtěte s námi!

zobrazit celý článek

26.8.
Bradavické studentské spolky

Začínají se nám tu rozmáhat neoficiální studentské spolky, Lamami počínaje, zakladateli nesmyslných spolků konče.

zobrazit celý článek

25.8.
Hůůůvy a jejich jména

Každý máme svoje sovy jistě rádi a dáváme jim nám blízká jména. Jak pojmenovali své sovy někteří obyvatelé hradu, to se dozvíte zde...

zobrazit celý článek

24.8.
Profesoři Renine s Glowrem zneužívají bezbranné studenty!

Mysleli jste si, že profesoři jsou svatí? Velká chyba!

zobrazit celý článek

23.8.
Přívalová vlna dorazila na hrad!

A je to tady, už i mezi kouzelníky. V mudlovském světě řádí povodně, ale i náš hrad zalila přívalová vlna!

zobrazit celý článek

22.8.
Projekt růžová magie

Změna stylu? Nebo co k tomu naše studenty vede? Proč promerlina najednou chodí polovina školy s růžovými vlasy? Rozhovor s pachatelem tohoto fenománu Thorhallem Ranucullem exkluzivně pro CD!

zobrazit celý článek

21.8.
Páté kolo Na křídlech havranů

Milé obyvatelstvo, zdravím vás!
Je tu již páté kolo soutěže Na křídlech havranů, a já, Woron, patron rozhodnosti, jsem tu proto, abych rozkýval zvonce a zadal vám poslední úkol, který budete v naší sérii havraních soutěží plnit.

zobrazit celý článek

19.8.
Do Japonska s C. A. Partem I.

Pozdě, ale přeci. Tohle by se dalo říct o agentuře C. A. Part, která se letos objevila v nejneočekávanější dobu a opět nám poskytla svou nabídku zájezdů. A i přes to, že se prázdniny chýlí ke konci, nabídli nám velké množství zájezdů...

zobrazit celý článek

18.8.
Zpověď mrzimorské ředitelky

"Kauza Mrzimor" již snad patří minulosti, ale my jsme chtěli slyšet odpovědi na některé otázky přímo od "zdroje" - od kolejní ředitelky, madame Letitie.

zobrazit celý článek

17.8.
Vyhodnocení 3. kola Na křídlech havranů

Již potřetí se vám my, havraní bratrstvo, hlásíme s vyhodnocením. A já, Ouzel, jsem tu proto, abych vám oznámil, kdo se stal vítězem 3. kola, a prozradil vám pořadí těch úžasných příspěvků.

zobrazit celý článek

16.8.
Spolky - marná snaha?

Je veřejným tajemstvím, že se spolky kdovíjakou aktivitou zrovna pyšnit nemohou. Proč tomu tak je?

zobrazit celý článek

15.8.
Kolejně v nekolejním

Představte si, že za nějakou dobu zfialovíte. A co se stane s vaším kolejním šatníkem? Ehm, mno... zmodrá.

zobrazit celý článek

14.8.
Cedule hradním nepřítelem!

12.8. kolem jedenácté hodiny ranní bylo osazenstvo hogwartského hradu svědky velice vlezlé přítomnosti tzv. "růžové neónové cedule". Jako mnohdy jindy však přítomní obyvatelé spojili své síly a s vervou hradní pevnost svorně bránili.

zobrazit celý článek

12.8.
Letní mamonáři

Přes léto žebříček Mamonářů vždy trochu pozmění svou tvář a příčky mají jiné hodnoty. My jsme se mamonářů zeptali, co hodlají s penězi dále dělat.

zobrazit celý článek

11.8.
Předměty aneb už se to zase blíží!

Prázdniny jsou již za polovinou a já jsem se rozhodla podívat na předměty, které by mě mohly po prázdninách zaujmout. Ale abych řekla pravdu, našla jsem tolik předmětů, které by se mi líbily, že prostě potřebuji radu... Nebo alespoň nějakou inspiraci.

zobrazit celý článek

10.8.
Čerstvá zásilka

Již 16. 8. se otevřou brány našeho hradu podruhé a 20. 8. se opět zavřou. A co to znamená?

zobrazit celý článek

9.8.
Isabella Anne Swan pomlouvá své lamí stádo

Tento článek volně "navazuje" na "Vše, co jste kdy chtěli vědět o zdejším stádečku Lam (ale báli jste se zeptat)".

zobrazit celý článek

9.8.
Divadlo ve Velké síni

Velká síň je ohniskem všelijakých šaškáren. Před pár dny tomu rozhodně nebylo výjimkou. Pojďte se podívat, jaké skopičiny dovede hradní osazenstvo vyvádět, když má dlouhou chvilku!

zobrazit celý článek

8.8.
Čtvrté kolo Na křídlech havranů

Krááá, obyvatelstvo!
Mé jméno je Hraban a jsem patron Cílevědomosti. Dnes se ode mne dozvíte zadání čtvrté soutěže! Ale ještě předtím si trochu pokrákáme, co vy na to?

zobrazit celý článek

8.8.
Nebelvír v novém - zkáza, či cesta na vrchol?

Určitě vám neunikla zpráva o novém vedení Nebelvíru - proběhly totiž hromadné přeměny. A já se trochu poptala současné primusky, prefektek a nebelvírských studentů, co si o tom myslí.

zobrazit celý článek

8.8.
Perličky z Velké síně

Opět jsem se schovala (ne, neprozradím kam!) a posbírala perly, které se vám vysypaly z úst. A že jich bylo!

zobrazit celý článek

7.8.
Anseiola Renine Rawenclav o RPG a Hocz

Nepochybuji ani na minutu o tom, že minimálně polovina z vás navštěvuje kromě Hogu též nějakou další "kouzelnickou" školu. Vážená profesorka, bývalá ředitelka Havraspáru a šéfredaktorka Denního věštce se rozhodla svěřit našemu plátku o své "rozdvojené" existenci.

zobrazit celý článek

7.8.
My a normální?

Normalita je relativní pojem, to je známá věc. A obzvlášť v hradních zdech zaznívají různé hlášky o tom, jestli obyvatelé Hogwarts jsou nebo nejsou normální. Co to ale znamená, být normální?

zobrazit celý článek

6.8.
Nováčci a jejich 10 NEJ!

Není to ještě ani měsíc, co se otevřely brány hradu, ale nováčci už stihli dokázat všelicos. Chcete vědět, kdo pochytal nejvíce terčíků? Nebo snad splnil nejvíce soutěží? Pak čtěte dál!

zobrazit celý článek

6.8.
Po stopách Roweny - reportáž

Havraspárská Cesta Poznání je tvrdou zkouškou všech zúčastněných. Bylo potřeba se na ni řádně připravit, a tak jsem se vydala do keltské země, ve které Rowena strávila konec svého života. Pojďte ji navštívit se mnou!

zobrazit celý článek

5.8.
Laskavě s Laskavou

Vážení čtenáři,
mou další obětí se stala jedna ze zdejších profesorek, která se honosí poněkud zvláštním jménem. Myslíte si, že její jméno nějakým způsobem souvisí s její sobností? Říkáte, že ne? Tak čtěte dál a dozvíte se to!

zobrazit celý článek

5.8.
George McBrave o územních stavbách v GD

A už tu pro vás máme druhou část obsáhlého rozhovoru s Georgem McBravem, prvním starostou Godrikova Dolu.
Věříme, že splní vaše očekávání a vy se ze slov nového vládce města dozvíte co nejvíce informací.

zobrazit celý článek

4.8.
Hodnocení druhého kola Na křídlech havranů

To, na co jste čekali, je tu. Vyhlášení druhého kola letní Corvinovy soutěže Na křídlech havranů!

zobrazit celý článek

4.8.
George McBrave o nezávislosti Godrikova Dolu

V úterý 3. srpna 2010 bylo oznámeno, že se novým správcem Godrikova Dolu stává dlouholetý profesor a nositel Picatrixova řádu čarodějů - George McBrave. Zeptali jsme se ho tedy na několik nevinných otázek.

zobrazit celý článek

4.8.
Nevýhody postu primuse/prefekta

Každý z vás chtěl být v určitém časovém intervalu prefektem, nebo primusem. O tom, kdo by popřel pravdivost mých úvodních slov, bych bez váhání prohlásila, že je lhář. V tomto článku se pokusím shrnout hlavně ty nevýhody, které si většina z vás ani neuvědomuje. O výhodách péčka jakékoliv barvy snad ani hovořit nemusím, ty jsou všem víceméně jasné.

zobrazit celý článek

3.8.
Vše, co jste kdy chtěli vědět o zdejším stádečku Lam (ale báli jste se zeptat)

Co více dodat - začínají se čím dál více rozmáhat, jsou všudypřítomné a věčné. Tak si s námi zaskočte na slůvko s dvěma z těchto lamích slečen!

zobrazit celý článek

2.8.
Kolejní weby na pranýři

Problematika kolejních webů bývá často přehlížena. Corvinus Declaratio se ale rozhodl přestat zavírat oči a podívat se na ni zblízka. Tak čtěte s námi!

zobrazit celý článek

2.8.
Cerridwen o Hogwarts, Nekrovi a černé magii!

Jedna ze zmijozelských studentek, Cerridwen Lowra Antares, se svěřila našemu plátku o několika netušených maličkostech. Chcete proniknout do nitra zelené koleje? Tak neváhejte a čtěte dál!

zobrazit celý článek

1.8.
Ďábel je ignorant a lakomec!

Taky se vám už několikrát stalo že jste prošli jámou, doufali jste, že objevíte alespoň ty fazolky, a ono nic? Prostě vás ignoruje?

zobrazit celý článek

31.7.
Vystavení zkoušek OVCE

Všichni jste si nejspíš všimli mimohradní "ovčí" místnosti. Zeptali jsme se několika z vás, jak často ji navštěvujete.

zobrazit celý článek

31.7.
Nevinné povídání s dívkou před branami školy

Ráno jsem se chtěla vyplížit z hradu a vydat se na malou procházku do Godrikova dolu, vzít to přes Prasinky a kolem vrby mlátičky zpět do hradu. Jenže sotva jsem vykročila z brány, uviděla jsem před sebou malou osobu, která nakukovala do hradu jedním z níže položených oken. Chtěla jsem se odplížit a zavolat nějakého profesora nebo školníka, ale v tu chvíli se osoba otočila a já uviděla, že je to drobná dívka. Tipovala bych ji sotva na prváka. Jenže...

zobrazit celý článek

30.7.
Třetí kolo soutěže Na křídlech havranů

Hlásíme se vám už potřetí s naší soutěží "Na křídlech havranů"!

zobrazit celý článek

30.7.
Perličky z dívčí umývárny

I v umývárně se dá občas něčemu zasmát, nevěříte? Tak to si přečtete tenhle článek!

zobrazit celý článek

29.7.
Perličky z Velké síně

Vydala jsem se do Velké síně na menší špionáž a jak vidíte, tohle je můj úlovek. Osobně si myslím, že se mi povedl *směje se*

zobrazit celý článek

29.7.
Jak se bohatým státi?

Ve Velké síni se teď často řeší chudoba. Všichni přemýšlíme, co s tím. Ale jak na to, jak vydělat? Na to už jsem se zeptala šesti obyvatel našeho hradu.

zobrazit celý článek

28.7.
Průzkum - Archiv prací

Přečtěte si názory studentů a profesorů na archiv. Chcete, aby se vaše práce dostala do archivu a ostatní obyvatelé hradu si ji mohli přečíst? Přečtěte si kritéria profesorů, podle kterých jednotlivé práce vybírají!

zobrazit celý článek

28.7.
Lososovy první dny

Při psaní článku jsem již mírně potlučená ze siláckého ringu, zaprášená z ďáblovy jámy, v kapse několik galeonů připravených na výuku. Stále jsem však nováček, který se vám chystá vyprávět o svých prvních dnech zde na škole.

zobrazit celý článek

27.7.
První pocity po nastěhování

V neděli byl den G. Den Godrikova Dolu. Tuto neděli všichni zájemci o dům dostali vytoužené klíče a mohli poprvé projít dveřmi svého nového bydlení.

zobrazit celý článek

27.7.
Múzy a co vy na to

V tomhle článku se zaměřím na múzu. Moji, tvoji, vaši, naši... je jich hodně. Přesto si jsou podobné. Jak svou múzu vnímají obyvatelé hradu? To se dozvíte tady.

zobrazit celý článek

26.7.
Soutěže - snadný výdělek nebo zlý sen?

Jistě se občas skočíte podívat na nástěnku soutěží a některou uděláte. Ale nezdají se vám být některé přehnaně dlouhé?

zobrazit celý článek

26.7.
Na křídlech havranů - vyhodnocení prvního úkolu

A je to tady! Opět se vám hlásím já, krásný to havran Vran! Určitě jste se nemohli dočkat, až se tu objevím, že? Přeci jenom, nesu vám ve svých pařátkách to, na co už tak netrpělivě čekáte, a to verdikt naší ctěné a velevážené poroty!

zobrazit celý článek

26.7.
Perličky z ředitelny

Tentokrát perličky trochu nově - nejsou to perly z kolejní místnosti ani z Velké síně! Jsou totiž z místa, kde sídlí pan ředitel...

zobrazit celý článek

25.7.
Hogwartská pobočka ve světě mudlů!

Všichni jistě víte, kam se na našem hradě můžete všude dostat. Je to například hradní kuchyně, Godrikův důl, letová plocha... A nebo s použitím letaxu na Příčnou ulici či do Prasinek.

zobrazit celý článek

25.7.
Nováčkovská móda

Je tu další ze série módních článků! Tentokrát se zaměříme na nejnovější studenty. Věřte, že mnozí z nich už rozhodně mají na něco lepšího než roztrhané uniformy!

zobrazit celý článek

24.7.
Moje cesta Zrcadlem - 1. část

Všichni o ní mluví. Všichni se snaží proběhnout zrcadlem do skryté země. Jako investigativní novinář jsem si to musel také zkusit, pojďte tedy se mnou do onoho slavného a tajemného světa. Do Země přízraků.

zobrazit celý článek

24.7.
Nováčci o tajných místech

Že je někde na hradě schovaná kuchyň, to už většina obyvatel hradu ví. Že je tu letová plocha s terčíky, to je také známá věc. Alespoň pro nás, starší obyvatele hradu, ale co na to nováčci?

zobrazit celý článek

23.7.
Havraspárská Cesta Poznání - dějství prvé

Všechno to začalo už 12. července. Kolejkou se ozvalo zašustění křídel a Sedmero havranů vlétlo otevřeným oknem dovnitř a trochu rozvířilo nehybný horký vzduch.

zobrazit celý článek

23.7.
Druhé kolo soutěže Na křídlech havranů!

V redakci sedí zavřený Corvus a nad něčím dumá, když v tom se ťukne do čela a začne něco čmárat na pergamen...

zobrazit celý článek

23.7.
Drabble maraton

V tomto článku se zaměřím na plusy a mínusy Drabble maratonu, doslechnete se i podrobnosti a na závěr pár minirozhovorů. Čtěte dále.

zobrazit celý článek

22.7.
Kde Palačinku tlačí bota?

Pokračuji ve své šňůře nejrůznějších rozhovorů. Nyní přišla na řadu usměvavá mrzimorská slečna Palačinka Med Džemová. Nepochybuji o tom, že pomohla minimálně polovině z vás, čtenářů.

zobrazit celý článek

22.7.
Fenomenální nováčci

Asi je to problém každé registrace a následného vpuštění těch lososových tváří, ale proč je kolem nováčků vždycky takový povyk?

zobrazit celý článek

21.7.
Kris Glowr o psychologii a hloubce svých předmětů

Toulal jsem se chodbami příjemně studeného hradu a přemýšlel, koho bych zkusil vyzpovídat tentokrát. Prošel jsem kolem kabinetů několika kolegů a zastavil se u kolegy Glowra. Tak pojďme na to.

zobrazit celý článek

21.7.
Kate Resea by chtěla zbít ďábla

První nebelvírská absolventka, známá osoba a nynější úhlavní nepřítel ďáblův, se rozhodla odpovědět na pár otázek nejen pro potěchu redaktorů CD, ale hlavně pro vás, čtenáře.

zobrazit celý článek

21.7.
Pan Werewolf o ztrátě majetku a času...

Už se setmělo a já pomalu kráčím ke srubu pana Werewolfa. Jak jsem slyšela od kolegyň redaktorek, je to srub opravdu úchvatný. Louče, zapálené a rozvěšené na zdech srubu, tomuto místu dodávají až romantickou atmosféru.

zobrazit celý článek

20.7.
Ztráta majetku a času... spiknutí nebo nehoda?

Zem se chvěje, zdi se třesou, obloha ve Velké síni je temná jak nálada při rozvodu... Sovy ztrácejí orientaci v prostoru a dopisy jednou doručené doručují zas... Kočky jsou nevrlé a ukládají svá důležitá tělíčka do pelíšků, točíc se dokola jako psi... Něco se blíží... Něco horšího než škrkny, něco horšího než připálená krupicová kaše k večeři, něco horšího než kalhoty do zvonu s kapsami na kolenou...

zobrazit celý článek

20.7.
George McBrave o školní knihovně

Rozhodla jsem se pokračovat v rozhovorech s nějak zajímavými osobami. Bohužel, můza mne zřejmě nechtěla osvítit, tak já s bločkem a ocucanou tužkou postávala v blízkosti knihovny a čekala na nějaký zázrak...

zobrazit celý článek

20.7.
Do lesa za pokladem

Jsou prázdniny a havranům začínala být trochu dlouhá chvíle, proto jsme zorganizovali další výpravu do Zakázaného lesa!

zobrazit celý článek

19.7.
Výpověď nováčka - Evelina van Eyck

Jedná se o částečnou reakci na článek, který byl uveřejněn v Denním věštci. Viděli jsme pohled pouze ze strany staršího studenta. Jak to však vidí nováček?

zobrazit celý článek

19.7.
Filius Orionis má v plánu praktikovat incest!

Další ze skandalů na hradě? Zabředněte do zábavných vod bulváru a přečtěte si s námi, jak to vlastně má v osobním životě jedna z ikon Hogwarts.

zobrazit celý článek

18.7.
Reportáž z lamího večírku!

Tak a je to opět tady. Havraspár si opět užíval večírek a jak to tak bývá, v modré koleji nikdy nejsou obyčejné večírky! To dokazuje i ten, který jsme podstoupili dne 15. plodena 2010.

zobrazit celý článek

18.7.
Lamí večírek: básně

15. plodena se v kolejní místnosti Havraspáru pod taktovkou Linn Rose Lairové a Isabelly Anne Swan konal večírek s názvem "S Lamou a Tlamou za lamím pokladem". Jeho součástí byly samozřejmě i předsoutěže. Výsledky té básničkové si můžete přečíst v následujícím článku.

zobrazit celý článek

18.7.
Lamí večírek: povídky

15. plodena se v kolejní místnosti Havraspáru pod taktovkou Linn Rose Lairové a Isabelly Anne Swan konal večírek s názvem "S Lamou a Tlamou za lamím pokladem". Jeho součástí byly samozřejmě i předsoutěže. Výsledky té povídkové si můžete přečíst v následujícím článku.

zobrazit celý článek

17.7.
Inspektorka výuky o své nové funkci

Když jsem se usazovala u svého oblíbeného stolečku u Tří košťat, uvědomila jsem si, že je to vlastně jen chvilička, co jsem s madame Elle dělala podobný rozhovor, akorát že tehdy bylo jeho tématem ukončení Sedmiboje.

zobrazit celý článek

17.7.
Filius Orionis o úpadku DV

Možná nejsem jediná, které celá "Okurková" sezóna už trošku leze na nervy. Vypravila jsem se tedy se svým ostrým brkem za samotným šéfredaktorem a poprosila ho o krátký rozhovor. O tom, jak jsem byla, nebo nebyla úspěšná, si pojďte udělat závěr sami.

zobrazit celý článek

17.7.
Zapomenutá knihovna

Jako nováček šmejdím hradem a najednou se přede mnou zjevila obrovská místnost, kde regály přetékaly knihami, kde se o knihy i zakopávalo a kde nikdo nebyl. Hogwartská knihovna.

zobrazit celý článek

16.7.
Tajemství kuchyně aneb co se děje za tajným vchodem!

Není to tak dávno, co se na hradě objevil tajný vchod do hradní kuchyně...

zobrazit celý článek

16.7.
Midar Kilahim o svém novém povolání

Možná si někdo z vás už všiml, že správce obrazárny byl vyměněn. Jako náhrada za odcházejícího Serge Renina byl vybrán Midar Kilahim. Co říká na stav obrazů a prostor obecně? Čtěte dále, dozvíte se víc!

zobrazit celý článek

16.7.
Sophia Glis Glisová o soutěži Nejžlutější foto

Možná někdo z vás zaslechl pár informací, které se týkaly této soutěže. Pro nováčky zopakuji, že toto je již druhý ročník. Pokud uvažujete o účasti, tak tento článek byste neměli přehlédnout.

zobrazit celý článek

15.7.
Serge Renine o společném bydlení s Ansí

Domluvil jsem si další rozhovor s budoucím majitelem nemovitosti, aneb právě teď přinášíme druhou část rozhovoru o společném bydlení jediné čistě upíří rodinky našeho hradu. Posaďte se a věříme, že se vám náš rozhovor zalíbí.

zobrazit celý článek

15.7.
Vozíček v Godrikově dole je životu nebezpečný

Jako každý den, vypravila jsem se na výlet do Godrikova dolu. Tentokrát s cílem porozhlédnout se po prázdných domech a zabavit povalující se předměty pro dobro své vlastní osůbky. V dobré víře jsem nasedla, chytila jsem se držátka. Vozík se rozjel.

zobrazit celý článek

14.7.
Anseiola o síle pánvičky ve společné domácnosti

Série rozhovorů s dalšími budoucími vlastníky nemovitostí pokračuje první částí dvojrozhovoru. Anseiola Renine Rawenclav a Serge Renine plánují společné bydlení v Mlýně u poctivého. Pojďte se tedy podívat, jak to u nich bude vypadat. První pohled do domácnosti skrz odpovědi rázné profesorky!

zobrazit celý článek

14.7.
U Tří košťat s madame Betelgeuse

A opět přinášíme čerstvé novinky z hradu! Jak asi tušíte, Nebelvíru odešel jejich bývalý kolejní ředitel, pan Ladard Papulka, a vystřídal jej o poznání mladší kolega...

zobrazit celý článek

13.7.
První kolo soutěže Na křídlech havranů!

Ano, máme tu první kolo soutěže "Na křídlech havranů". Nejdříve se něco málo dozvíme o vodě, ale pak hurá na věc! A teď už předáváme slovo Vranovi!

zobrazit celý článek

13.7.
Rozhovor s prvním vlastníkem domu

Vydaly jsme se na cestu k malému srubu na kraji lesa. Chtěly jsme udělat rozhovor s prvním známým majitelem domku a nečekaly jsme, že se to takto protáhne. Přesto věříme, že se vám naše cesta bude líbit a doufáme, že vás nezklame ani rozhovor na konci.

zobrazit celý článek

12.7.
Paštička odhalen!

Náš dojemný příběh pokračuje! Indície odkazující na návrat pana Paštičky do našeho kouzelnického světa byly více než jednoznačné. Dnes ráno byl objeven jeho ateliér. Oficiální stanovisko zní: Paštička se vrátil!

zobrazit celý článek

12.7.
Paštičkova záhada pokračuje!

Záhada pana Paštičky, který až donedávna sídlil ve vesničce Prasinky a poté se po něm slehla zem, má dalšího pokračování! Kam se poděl, kde je nyní jeho sídlo a jak to bude dál? Pátrejte s námi!

zobrazit celý článek

12.7.
První návštěva Godrikova dolu!

Léta se čekalo na tento den. Neděle 11. července 2010 bude navždy zapsána do kalendáře jako ten Den, kdy se otevřel Godrikův důl. Pojďte s námi na první vhled do této nové lokality.

zobrazit celý článek

12.7.
Velká letní soutěž - Na křídlech havranů

Všude probíhají letní soutěže a  ani Corvinus Declaratio se nenechává zahanbit a přichází se svou letní dávkou zábavy.

zobrazit celý článek

11.7.
Havraspár ve víru oslav!

"6. července na strahovských hradbách stáli..." Havraspárští večer 6.7. 2010 také stáli, ovšem nikoliv na strahovských hradbách, nýbrž ve věži své kolejní místnosti. Vzdávali hold uplynulému školnímu roku, Létu 2010. Pojďte vzpomínat s nimi!

zobrazit celý článek

11.7.
Plavky na hrad!

Nebýt nedávné zásilky, která dorazila na Příčnou ulici, nejspíše bychom se doteď vařili v zimních hábitech. Kdyby totiž nedorazily plavky, tak máme po koupání. A v současném počasí se osvěžení hodí!

zobrazit celý článek

11.7.
Naše redakce je tu pro vás

Tak už je to tady. To, na co jsme se všichni tak dlouho těšili a pozorně naslouchali, kdy to zaklepe. Ano! Jsou tu PRÁZDNINY! A s nimi i vydání našeho jedinečného kolejního časopisu. A jak jste všichni určitě uhodli, je to náš Corvinus Declaratio.

zobrazit celý článek

11.7.
Havroskop na ploden

Víte, co je tady? Víte to? To, co čeká za dveřmi a už to vlastně skoro klepe? Ano, ploden a s ním první měsíc prázdnin! Radujme se, veselme se, palme vysvědčení a školní uniformy... Tedy, obrazně řečeno.

zobrazit celý článek

0.0.
Generace Harryho Pottera

Snad každý příběh chlapce, který přežil, zná. Některé chytl za srdce více, některé méně.

zobrazit celý článek

0.0.
Revoluční taktika havraspárského famfrpálového týmu odhalena!

Kolejní tréninky jsou běžnou rutinou famfrpálových hráčů, a tak vám možná může připadat divné, proč píši zrovna o takto běžné události. To ale ještě nevíte, co se na tomto speciálním tréninku dělo! Havraspášrští přišli totiž s novou zápasovou taktikou. Vy máte exkluzivní příležitost si přečíst, v čem spočívá, tak neváhejte!

zobrazit celý článek