4/2017
Nepanikařte, redakce žije! Zahrabán pod zem byl jen šéfredaktor a to nedopatřením. Dlouho se nehýbal a nereagoval na mluvené ani křičené slovo, ba ani na šťouchnutí hůlkou. Všechno se naštěstí vysvětlilo, patřiční mudlové byli obviněni z omezování osobního času a šéfredaktor opět žije. Sice jen na drobný okamžik, ale žije. Přinášíme tedy další, letos už snad druhé, vydání. Jsme rádi, že se k vám nová dávka čtení dostává v těchto krásných, letních a většinou slunečných dnech. Taky to mohlo být na podzim, přeci jen se už nezadržitelně blíží. Doufáme, že s novými články budou vaše dny ještě slunečnější a to o tolik, že prominete ono předlouhé čekání, které musel každý věrný čtenář přetrpět. Přejeme příjemný čtenářský zážitek a věříme, že v letním, mudlů zbaveném čase, bude na stránkách Corvina o něco živěji.

Za aktivní redakci
trošku spící
James Watfar
...který jim to trochu kazil

“Tradiční” májový Havrsraz

Modří se v květnu opět sešli – co se dělo? Co si na ně organizátoři připravili za překvapení? A mimo jiné se dozvíte i to, že za 20 Kč si toho u Vltavy moc nekoupíte…

zobrazit
0
Lilien Emity Meissed

Malé famfrpálové povídání

Famfrpálová sezóna končí a my se jí podíváme pod pokličku. Pro famfrpálové nadšence přinášíme rozhovor s kapitánkou havraspárského týmu.

zobrazit
0
Ellison Grant

Světlo je v módě!

Také jste si všimli, že se nejrůznější druhy svítidel trvale zabydlely v našem šatníku? My se tentokrát pokusíme zmapovat tento druh doplňků a představíme ty nejoblíbenější i méně známé.

zobrazit
0
Wronka Zabloudilová

Hon na školní pohár!

Školní rok se pomalu blíží ke konci a havraspárští mají šanci vyhrát školní pohár, na který nedosáhli už od Léta 2011. Prolomí konečně smůlu a získají tolik vytoužený školní pohár? To se sice dozvíme až po uzavření bodování, ale i tak se nad tímto tématem můžeme chvíli pozdržet i nyní.

zobrazit
0
Ellison Grant

Soví rozhovor

Vyzpovídal jsem Selenu Enail Smithovou, profesorku a ženu, která má na Příčné ulici svoji vlastní kancelář. Měl to být rozhovor pouze o sovách, ale já se musel zeptat i na Příčnou ulici. Vždyť mě znáte, investigativní repotér Watampall.

zobrazit
2
Zornaddie Watampall

Havraspár je krááásný!

Čarokreslírna pana Paštičky se těší návštěvnosti po celý rok. Ať už se jedná o spontánní focení, čí focení oslav narozenin či různých večírků… A jak to vypadá, když se fotí havraspárští?

zobrazit
0
Lilien Emity Meissed

Legendy opět na scéně

Blíží se konec školního roku a s ním ožívají i naše havraspárské legendy. Po které letos šahají naše pařátky?

zobrazit
0
Ellison Grant

Zendaer Amattis a Annie Sami Criss se vrací!

Zen býval kdysi dávno slavným modrým primusem, Annie zase krásnou žlutou redaktorkou ŽT. Oba se nám vrací na hrad a já se je rozhodla vyzpovídat.

zobrazit
4
Arietty Liella Minette

Galerie kouzelnických velikánů: Pomona Prýtová

Další, 3. díl série z galerie kouzelnických velikánů. Dnes o bývalé kolejní ředitelce Mrzimoru.

zobrazit
0
Zornaddie Watampall

Jak jsem nakonec přežila patronování až do konce

Jak se mi dařilo patronovat celý rok? Článek shrnuje veškeré mé pocity z patronátu, ať už kladné či záporné. A že jich bylo dost!

zobrazit
0
Arietty Liella Minette
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: James Watfar
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Lilien Emity Meissed, James Watfar
Autoři článků:Arietty Liella Minette, Ellison Grant, Lilien Emity Meissed, Wronka Zabloudilová, Zornaddie Watampall

Poděkování: Díky letí ke každému, kdo v redakci neusnul. A k těm, kteří vydrželi předlouhé čekání na další číslo.