6/2017
Nastal čas opět zahrnout hrad celými stohy výtisků modrého časopisu. Tentokrát to budou stohy časopisu zvlášť vypaseného. S novým školním rokem totiž přibrala naše redakce celou spoustu mladých, nadějných posil. Jejich čerstvost a léty neukonejšená chuť psát dala vzniknout jednomu z rekordně obsáhlých čísel. V celkem čtrnácti článcích jsme toho stihli opravdu hodně. Popovídat si s význačnými osobnostmi hradu, seznámit se s dojmy nováčků, několikrát urazit Brno (autory redakce vydá jen k pomstám, které jim neznemožní psát), nahlédnout do podivuhodného světa mudlů, prozkoumat jednu hradní záhadu, seznámit se s dojmy studentů skládajících zkoušky, projít se Zakázaným lesem, podívat se pod pokličku modrému patronátu, pozvat hradní obyvatele na velkolepou událost nebo se podrobně seznámit s mazlíčky svých kolejních spolužáků. Věřím proto, že si každý čtenář hravě najde alespoň jedno, nejlépe však alespoň čtrnáct, témat blízkých jeho vkusu. Redaktory, zejména ty mladé, chvalte nestřídmě, ať nám dlouho jejich nadšení pro práci vydrží.

S přáním příjemného čtení a ať mezi řádky najdete dostatek hřejivé radosti do sychravého podzimu,

James Watfar,
který to všechno musel přečíst za jediný večer, opravdu!

Posezení s modrým vedením

Od konce loňského školního roku má Havraspár novou primusku a také jeden stříbrný plíšek byl na hruď připnut někomu jinému než rok předchozí. Jak se všem třem na pozici daří? To a mnohem více v tomto článku!

zobrazit
1
Eleanor Blackfoot

18. 1. 2018

Ptáte se, co to je za magické datum? Kam že vás to chceme pozvat? Možná, že se k vám už donesla šuškanda o největší akci příštího ledna. Pokud ne, čtěte dále a dozvíte se podrobnosti...

zobrazit
1
Wronka Zabloudilová

HOG Legendy: Anseiola Jasmis Rawenclav

Seriál, který ukazuje nepoznanou tvář Bradavických legend. V druhém díle si představíme zakladatelku, profesorku a držitelku ocenění Inventárního čísla 321.

zobrazit
0
Jamie Grey

Modrý patronát pod lupou

Jak je v Havraspárské koleji zvykem, i letos byl všem nováčkům přidělen patron. Jak taková příprava patronátu vypadá? A co na patrony říkají samotní nováčci? To vše a více se dozvíte v tomto článku.

zobrazit
2
Myker Fae McGarden

Co se Olívii honilo hlavou v Zakázaném lese?

Výpravy do Zakázaného lesa jsou vždycky velmi dobrodružné a neobyčejné. A taky je o ně zájem! A protože modří jsou dobrá parta, tak se rozhodli, že vyvedou svá modrá mláďátka poprvé do lesa už 18.září. A že to stálo za to! Pojďme společně nakouknout do hlavy havraspárské prvačky Olivie a podívat se, co se v lese všechno stalo.

zobrazit
1
Olivie Henrieta Větroplachá

Havraspárská domácí havěť

Jako vášnivá obdivovatelka všeho, co má čtyři ťapky, holý ocásek bez chlupů, nebo co za sebou zanechává slizkou cestičku, netrvalo dlouho a pořídila jsem si své první zvířátko. A pak další a ještě jedno. Žlutá žabka a dvě chlupaté krysí princezny mi teď každý den dělají společnost. Z Příčné ulice jsem si dokonce donesla rybičku v sáčku a spřádala plány, jak si do kolejky pořídit podobné akvárko jako má v domku slečna Evangeline. Docela mě zajímalo, jak jsou na tom ostatní havrani. Jsou taky tak praštění jako já, nebo si zvířátko ani nekoupili? Oslovila jsem proto několik mých spolužáků a položila jim nejednu záludnou otázku…

zobrazit
0
Mia Whitebear

Kdo uplácí skřítky?

Ve Velké síni nikdy nebyla nouze o pořádný žvanec! Stoly se prohýbaly, studenti i profesoři (a někdy dokonce i škrkny) si pochutnávali na všelijakých dobrotách. Poslední dobou se ale čím dál častěji stává to, že se ve Velké síni jídla nedočkáme. A někdy se nejde dostat ani kouzelným tunelem do kuchyně. Co se to děje? Jak to že nás naši skřítci nechávají hladovět?

zobrazit
0
Olivie Henrieta Větroplachá

Modré zkoušky pod drobnohledem

Začátek roku skýtá pro mnohé studenty nepříjemnou otázku. Čelí svému osudu a čekají je zkoušky kouzelnické úrovně. Kdo jsou letošní odvážní a kolik bičů na sebe upletli?

zobrazit
1
Belvína Violett Baars

Mudlové mají draka!

Během mých letních toulek po zemích mudlovských jsem navštívila Brno. V tom vedru, které zrovna panovalo, jsem se uchýlila zchladit do jedné zapadlé hospůdky. Jídlo tam měli dobré, limonádu vychlazenou, co víc bych si mohla přát ke štěstí.

zobrazit
2
Mia Whitebear

Edmund Heusinger - odstupující primus

Edmund byl havraspárským primusem tři školní roky. Letos se ale rozhodl tuto funkci předat dál a začít další kapitolu školního života. Proč opustil důležitý post primuse a jaké jsou jeho plány do budoucnosti? Čtěte dál a snad se dozvíte vše, po čem jste toužili.

zobrazit
0
Annie Reprobate

Zpovídáme nové modré tváře

V našem modrém Havraspáru přibyli noví nováčci. Pojďte je se mnou vyzpovídat, a dovědět se o nových modrých duších!

zobrazit
1
Hetty Londsová

Hledá se pán s modrou propiskou

Ano, je to tak. Kouzelníci hledají mudlu. Poznávacím znamením je modrá propiska, kterou ztratil. Čtěte dále a dozvíte se více!

zobrazit
0
Edmund Heusinger

Kniha matka moudrosti

Kdo si čte, ten nezlobí. Kniha je matkou moudrosti, tak se se mnou pojďte začíst, vyzpovídat nějaké ty studenty a načerpat knižní inspiraci.

zobrazit
0
Hetty Londsová

Z deníčku novačky: Oslava v KNP

Jak vypadají všední dny nejčerstvějších nováčků? Nahlédněte s námi, jak může vypadat (ne)obyčejný hradní večer.

zobrazit
0
Hetty Londsová
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: James Watfar
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Hazel Jane Morion, Lilien Emity Meissed, James Watfar, Phillipa O Connel
Autoři článků:Annie Reprobate, Belvína Violett Baars, Edmund Heusinger, Eleanor Blackfoot, Hetty Londsová, Jamie Grey, Mia Whitebear, Myker Fae McGarden, Olivie Henrieta Větroplachá, Wronka Zabloudilová

Poděkování: Všem, kteří přispěli svými písmenky a všem, kteří si je s chutí přečtou.