7/2017
Od posledního vydání se nám svět výrazně změnil. Za okny napadal namísto listí sníh, z podzimu se stala zima a z pestrobarevných časů se stala doba, která začíná pomalu ale jistě vonět jehličím. I v těchto mrazivějších časech se vám dostane do rukou čerstvé vydání našeho modrého plátku, aby vám dělalo společnost v křesle u krbu za dlouhých zimních večerů, nebo v peřinách za chladných prosincových rán. Pokud vás odnesli čerti, protože jste celý rok zlobili a četli modrý časopis pozdě, ledabyle nebo dokonce vůbec, nemusíte zoufat. Corvinus se výborně čte i v kotli pekelném. A co že se na našich stránkách tentokrát dozvíte? Pravou potěchou bude listování pro nadšené famrpálisty, kterým, kupodivu, právě teď, v dobách prvních velkých mrazů, začíná sezóna. Snad je čtení zahřeje alespoň u srdce, když už musí mrznout ve vzduchu nad hřištěm. Podíváte se do minulosti. Odhalíte hradní tajemství, které bude stát redaktora holou existenci – tedy pokud je pravdivé. Znovu nahlédnete do deníčku novačky a vrátíte se ke strašidelnému svátku, který vykouzlil v hradních chodbách výjimečnou módní podívanou.

S přáním kouzelného adventu,

James Watfar

Prodloužit regenerační čas? Řekli jsme ne!

Obyvatelé hradu a především hráči famfrpálu v nedávné době jistě zaznamenali návrh na prodloužení doby regenerace. Následovalo hlasování v koleji tak i mezi kolejemi. 3:1, takový je výsledek, ale co se skrývá za celým návrhem a jaký názor na návrh měli samotní hráči?

zobrazit
1
Edmund Heusinger

Hradní halloweenské hábity v historii

Ano, Halloween už máme za sebou, ale módní patrola nezahálí a tak jsme se rozhodli prohrabat naše archivní snímky a zdokumentovat pro vás, do čeho se hradní obyvatelé hastrošili v dobách minulých...

zobrazit
0
Wronka Zabloudilová

Těžké je vyhrát, ještě těžší obhájit?

V sportovních kruzích po celé planetě, tedy svět kouzel nevyjímaje, je známé, že získat trofej je těžké. Ovšem ještě těžší je si ji další rok obhájit. Vyzpovídali jsme tedy kapitánku kolejního týmu před následujícími zápasy. Co všechno práskla a co skryla v oparu tajemství? Čtěte dál a třeba se to dozvíte.

zobrazit
0
Wayna Wayra Tlaloc

Koho se opravdu bát?

Na hradě je mnoho aktivit, ve kterých se mohou jeho obyvatelé vzájemně měřit. Tato, doufejme, že ve velké většině zdravá soutěživost provází hrad už od jeho počátků. Každý rok soutěží koleje o školní a famfrpálový pohár, ale soutěží se i individuálně. Podívejme se blíže na to, jak si koleje vedou v Soubojovém klubu a ve Sklepení.

zobrazit
4
Edmund Heusinger

Z deníčku novačky: Společné lovení v jámě

Jakmile se něco v naší kolejce děje, zapíši si to do deníčku. Už jste někdy přemýšleli, jak pro vás úplně běžné věci vnímají nováčci? Čtěte, a vraťte se zpátky do svých nováčkovských let.

zobrazit
1
Hetty Londsová

Hradní sklepení - To o čem se nemluví?

Zajímá vás, co za tajnosti skrývá naše hradní sklepení? Co vedení školy urputně skrývá, zametá pod koberce? Jaký med nám urputně maže kolem našich nevinných úst? Pak se nalaďte na správnou vlnu a začtěte se do následujícího článku, ten vám prozradí více.

zobrazit
0
Wayna Wayra Tlaloc

Vzpomínky na zimní minulost

Magické předvánoční období přichází každý rok a každý rok se jako v zrcadle odrazí i na stránkách našeho kolejního časopisu. Pojďme na okamžik nahlédnout do minulosti. Sáhnout do ní a vytáhnout z jejích hlubin vzpomínky na řádky, které už jako sníh zavál čas.

zobrazit
0
James Watfar
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: James Watfar
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Lilien Emity Meissed, James Watfar
Autoři článků:Edmund Heusinger, Hetty Londsová, Wayna Wayra Tlaloc, Wronka Zabloudilová

Poděkování: Redaktorům, kteří si v podzimních měsících našli dostatek času na večery v redakci a čtenářům, kteří je budou za články chválit tak moc, že v redakci stráví i spoustu večerů zimních.