1/2018
Neúnavný čas nám odpočítal další rok a opět stojíme na začátku mnoha měsíců a týdnů naplněných školními povinnostmi. I letos se Corvinus Declaratio vynasnaží být všem hradním duším útěchou před hromadami úkolů a oázou klidu v kouzelnickém i mudlovském shonu. Do ruky se vám právě dostává první číslo. Otevřete jej tak, jako my jeho vydáním otevíráme novou sezónu redakčního života a dovolte našim redaktorům, aby vám dělali společnost. Těm mladším společnost při čekání na novou barvu, která nasměruje jejich kouzelnický život tím jediným pravým směrem a vrhne je do přátelských náručí některé z kolejí, starším pak při čekání na další příležitost načerpat čarodějná moudra našich profesorů a posunout se vstříc velkým, magií naplněným zítřkům. A až otočíte poslední modrou stránkou, užijte si vzácné dny prázdnin, střádejte plány a sny do dalšího školního roku a připravujte správnou nohu na okamžik, kdy do něj budeme muset vykročit.

Za redakci

James Watfar

Orchestr a tajemná komnata

Další velká událost je za námi. Pokud vás zajímají informace o tom, jak probíhal koncert k filmu Harry Potter a tajemná komnata, čtěte dále.

zobrazit
0
Wronka Zabloudilová

Co se nadělovalo v Havraspáru?

Vánoce. Čas odpočinku, světýlek, vůně jehličí, dobrého jídla a v neposlední řadě dárků. Byla i tentokrát víla Fleutýna v havraspárské kolejní místnosti? A přinesla něco? To a mnohem více se dozvíte v tomto článku!

zobrazit
0
Eleanor Blackfoot

Zástupkyně kapitánky: Ta druhá vzadu?

Zástupce nebo spíše zástupkyně kapitána, osoba, která není vidět a stojí tak nějak bokem. Mimo od všech světel reflektorů, které se upínají na kapitána. Kdo je tato šedá eminence v našem kolejním týmu? Vydali jsme se ji vyzpovídat.

zobrazit
1
Wayna Wayra Tlaloc

Prváci bilancují

Požádali jsme nejmladší studenty o ohlédnutí za jejich prvním školním rokem. Čeho dosáhli, co jim udělalo radost a jak se na hradě zabydleli? A co je na škole čar a kouzel okouzlilo nejvíc?

zobrazit
0
Mia Whitebear

Modrá galerie výjimečných prací

Archiv. Nová hvězdná díla i police pokryté prachem. No jen se přiznejte! Kolik z vás sfoukává prach?

zobrazit
1
Eleanor Blackfoot

Nové famfrpálové naděje

V Havraspáru se během letošního roku objevilo hned několik nadějných famfrpálových hráček. Přečtěte si, jaké mají tyto slečny pocity ohledně famfrpálu!

zobrazit
1
Arietty Liella Minette

Voldemort: Origins of the Heir

Už jste viděli nový film o dědici Zmijozelova rodu? Pokud ne, podívejte se na něj s námi!

zobrazit
0
Edmund Heusinger

Školní famfrpálové mistrovství - Coby kdyby

Školní famfrpálové mistrovství ve školním roce ZIMA 2018 je již minulostí pohár rozdán, medailové příčky obsazeny. Ale je to tak správně nebo by se hodnotící kritéria měla do budoucna změnit? Pojďme se na to podívat podrobně.

zobrazit
0
Wayna Wayra Tlaloc

Novoroční ohně

„Včera byl u svatýho Silvestra nácvik na Silvestra...“ Aneb nebe nad hradem když se lámal rok.

zobrazit
0
Hetty Londsová
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: James Watfar
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Lilien Emity Meissed, Olivie Henrieta Větroplachá, James Watfar
Autoři článků:Arietty Liella Minette, Edmund Heusinger, Eleanor Blackfoot, Hetty Londsová, Mia Whitebear, Wayna Wayra Tlaloc, Wronka Zabloudilová

Poděkování: Novému roku za to, že začal. Tímto poděkováním se zároveň snažíme dostat novému letopočtu do přízně, aby nám nově nabyté síly zachovati ráčil a hromadu inspirace přinést nezapomněl.