CD Speciál - Vánoční čtení
Dočkali jsme se, máte tu vytoužené, vysněné a s napětím očekávané Vánoce. Blahem se začíná rozplývat každý, kdo si potrpí na jejich kouzlo, vůni a poetiku. Alespoň v přestávkách mezi shonem a spěchem příprav. Kdo Vánoce nemá rád, měl by se jejich atmosférou nechat alespoň lehce nakazit. Pro první i druhé přinášíme čerstvé číslo plné ryze vánočního psaní. Budeme číst, budeme mlsat cukroví, budeme se parádit. To a mnohem víc vám všem, jak v redakci doufáme, zkrátí předlouhé čekání na rybí kost v krku a hořící smrček. Přejeme si, abyste právě k těmto stránkám usedli pro trošku dnešní slavnostní nálady a aby se práce našich redaktorů zařadila do dlouhého zástupu věcí, okamžiků a kouzel, které vám dnes vyčarují úsměv na rtech. A až otočíte poslední stránku našeho časopisu, přejeme vám všem Vánoce povedené, kouzlem do modra, zelena, žluta, červena, fialova i dalších odstínů zabarvené. Svátky klidné a mírumilovné, mudlovským rodinám navzdory. Dárky u srdce hřejivé a chvíle duši balzamující. Cukroví sladké, usínání spokojené a probouzení pozdní. Zkrátka krásné Vánoce.

Za redakci

James Watfar

Přehlídka vánočních stromečků

Vánoční stromeček je velmi populární mezi mudly i kouzelníky. Pojďme se tedy podívat, jak si je nazdobili mudlové.

zobrazit
0
Eleanor Blackfoot

Vánoce nejen na Vánoce

Vánoce jsou jen jednou za rok. Než se dočkáme dalších, oběhne Zeměkoule jednou kolem Slunce! Jak si tedy zkrátit čas a udělat si Vánoce i jindy v roce, když na každý den připadá 0,002739726... Štědrého dne?

zobrazit
0
Edmund Heusinger

Dary, dárky, dárečky!!

Vánoce jsou svátky pokoje, rodiny a lásky. Je to čas, kdy se sejde celá rodina, v mudlovské krabičce hrají po stopadesátéprvé ty stejné známé pohádky, a společně vzpomínáme na staré dobré časy. Jak ale každé malé dítě dobře ví, tak na Vánocích je nejdůležitější něco úplně jiného - DÁRKY!!

zobrazit
0
Myker Fae McGarden

Vánoce na stránkách knih

Patříte k milovníkům knih, kterým stačí ke štěstí popadnout knížku, zabalit se do deky a ponořit se do děje s hrnkem horkého čaje v ruce? Před námi je několik volných svátečních dnů, které k takovému počínání budou přímo svádět. Vybrala jsem pro vás pár tipů, které vás určitě podpoří ve vánoční atmosféře, přinesou kýžené rozptýlení a snad i pobavení a odpočinek. Uvařte si voňavý čaj nebo vánoční punč, pohodlně se usaďte a nechte se zlákat!

zobrazit
0
Mia Whitebear

O cukroví s madam kolejní

V Godrikově dole žije jedna moc milá madam kolejní, do ruky jsem tedy chytla brk, a běžela ji vyzpovídat.

zobrazit
0
Hetty Londsová

Co si obléct ke stromečku?

Vánoční svátky jsou bezesporu slavnostní událostí a mnoho z nás řeší, jak se pro tuto příležitost obléknout a v čem oslnit u stromečku. Zde přinášíme malou inspiraci jak na to.

zobrazit
0
Wronka Zabloudilová

Na stopě cukroví

K Vánocům neodmyslitelně patří cukroví – perníčky, linecké sušenky, vosí hnízda, vanilkové rohlíčky… Cukroví nám omamně provoní náš hrad i kolejní místnosti a navodí tu správnou vánoční atmosféru. Kde mají však tyto dobroty své kořeny?

zobrazit
0
Mia Whitebear

Rozhovor s kolejními baňkami

V každé koleji jsou vánoční baňky. Červené, modré, žluté a zelené. Jak se ale takové baňky cítí?

zobrazit
1
Hetty Londsová
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: James Watfar
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Lilien Emity Meissed, James Watfar
Autoři článků:Edmund Heusinger, Eleanor Blackfoot, Hetty Londsová, Mia Whitebear, Myker Fae McGarden, Wronka Zabloudilová

Poděkování: Naše díky letí celé redakci Corvina, za celý rok pečlivé a náročné práce. Letí ke každému čtenáři za to, že se v jeho očích všechny modré řádky zúročily a magii našeho hradu za to, že nám byla v každém čísle silnou inspirací.