2/2018
Tématem našeho únorového čísla, které vychází v březnu, je zima. Totiž zima tam venku, zima, kterou svět prý už minimálně půl druhého století neviděl, zima, že zamrzají i sovy v letu. Na stránkách našeho časopisu o ní proto příliš nemluvíme, naopak doufáme, že vám bude každý odstavec z per našich modrých redaktorů vítanou a hřejivou příležitostí, jak se schoulit ke krbu a přečkat další kousek čekání na první jarní dny. Věříme, že si na klid a pohodu s vůní inkoustu najdete čas i nyní, kdy se školní rok rozjíždí a nabírá na obrátkách. Odpočinek u krbu je totiž právě v boji o pohár tou nejdůležitější zbraní. Budou-li zejména naši drazí spolužáci ze Zmijozelu, Nebelvíru a Mrzimoru hojně odpočívat, jistě se kýžený výsledek velice rychle dostaví. Žádoucí je též dát přednost poutavému čtení před úmornou a zdlouhavou prací na domácích úkolech a seminářích. Chopte se tedy nového vydání a šálků kávy a užijte si nespočet dlouhých minut sladkého nicnedělání. Příjemné čtení.

Za celou redakci

James Watfar

Zpověď bývalé primusky Havraspáru

Pokud vás zajímají pocity, které měla Wronka Zabloudilová při předávání postu, její euforie při získání odznaku Roweny z Havraspáru, nebo to, jaká má pro nás moudra do hradního života, čtěte dále.

zobrazit
0
Lessien Posie

Rozloučení s rokem Zima 2018

Tak jako každý rok se v Havraspárské kolejní místnosti uskutečnil závěrečný večírek. Kdo si odnesl jakou cenu? A co se vlastně dělo?

zobrazit
0
Eleanor Blackfoot

Any Dawson: „Vydělávat je teď v módě!“

Bylo, nebylo a Any Dawson oblékla fialový hábit...

zobrazit
0
Eleanor Blackfoot

Arietty Liella Minette - Modrá hvězda na vzestupu

Arietty Liella Minette. Toto jméno poslední dobou v koleji, ale i na hradě samotném, potkáte na každém kroku. Čerstvá držitelka Ceny Roweny z Havraspáru a zbrusu nová primuska. Jaká byla její životní cesta hradem doposud? Zvládá své nové povinnosti? Co plánuje dál? Na to vše a mnohem více jsme se jí zašli zeptat.

zobrazit
1
Myker Fae McGarden

Fazolky pokaždé jinak

Fazolky, fazolky, fazolky. Jsou dnes všude. Ve velké síni je pořád někdo jí. Jsou zde, a vždy budou. Ale jak by to dopadlo, kdyby příchutě navrhovali studenti či profesoři? Čtěte a dozvíte se!

zobrazit
0
Hetty Londsová

Na slovíčko s modrou kapitánkou

Zaujíma vás metlobal? Nemôžete sa dočkať začiatku novej sezóny? Neprespite jedinečný rozhovor s našou talentovanou modrou kapitánkou Ayou Watanabe!

zobrazit
1
Grace Annabeth Reatcher

Jak šel čas s...

V těchto článcích se chystáme podívat na zoubek stylu jednotlivých hradních osobností v průběhu času. A tím prvním na koho se zaměříme není nikdo jiný než... Any Dawson.

zobrazit
1
Wronka Zabloudilová

Lahůdky z kuchyňského stolu

Školní kuchyně patří k jedné z nejoblíbenějších místností na hradě. Znáte to, jen si tak bloudíte po hradě… a najednou PUF! Před Vámi se objeví mlha, a když se rozplyne, uvidíte velkou šedou zeď plnou obrazů. Na tom snad není nic podivného!

zobrazit
0
Hetty Londsová
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: James Watfar
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Lilien Emity Meissed, Olivie Henrieta Větroplachá, James Watfar
Autoři článků:Eleanor Blackfoot, Grace Annabeth Reatcher, Hetty Londsová, Myker Fae McGarden, Lessien Posie, Wronka Zabloudilová

Poděkování: Redakčnímu krbu, že nám díky němu nezamrznul inkoust a ještě víc nezmodrali už tak dost modří redaktoři.