3/2018
Vážené čtenářstvo, konečně se vám do rukou dostává další všehochuť modrých článků, sešitá v jedno vydání našeho kolejního časopisu. Není v těchto časech věru lehké donutit se k redakční práci. Horka, která všude okolo panují, pronikla i k nám. Inkoust se vaří, skřítci se schovávají ve stínech a sklepích. Unavené hlavy usínají při korekturách článků a nejednou se podařilo padnout čelem na stůl i při samotném psaní. Přesto se nakonec dlouho odkládané dílo podařilo a my se tak můžeme těšit na články, které dají alespoň na okamžik zapomenout na ohavné letní venkovní počasí. Pokud je ovšem budeme číst ve stínu. Výtiskem je taky možno se posléze ovívat a i když nám padlo na mysl tuto přidanou hodnotu zpoplatnit, není tomu nakonec tak a Corvinus Declaratio je stále zdarma. Vrhněme se tedy na čerstvý letní výtisk a oceňme namáhavou práci redaktorů, kteří pro nás připravili pestrou směsici témat, rozhovorů a nahlédnutí do kouzelnického i medlovského světa.

Příjemné počtení za celou redakci přeje

James Watfar

PS: Čtěte rychle, brzy tady bude rušno!

Obálka HP jako umělecké dílo

Kniha je bezesporu umělecké dílo. Snad všechny hned napadne, že literární umělecké dílo. A to i přestože jsou nám na pultech v knihkupectví představovány obálky knih a ne jejich "vnitřnosti". Ponechme pro tentokrát ty "vnitřnosti" mimo náš zájem a podívejme se právě na obálky knih.

zobrazit
8
Edmund Heusinger

Svět kouzel u mudlů I.

Před nějakou dobou se mi v Praze naskytla příležitost zahrát si únikovou hru založenou na našem kouzelnickém světě. První, co mě napadlo bylo, že se o to přece musím podělit se zbytkem našeho hradu. A tak pokud vás zajímá, kde k tomuhle zážitku přijdete a jak probíhá, čtěte dál!

zobrazit
1
Lessien Posie

Zpovídáme modré sedmibojařky – Angela

Další ročník prestižní soutěže Sedmiboj je uzavřen. Celý Hrad již zná vítěze a pořadí šikovných soutěžících. Je však třeba nezapomínat i na ty, kteří bohužel do konce cesty nedošli. Poprosila jsem o rozhovor jednu z modrých soutěžících, bubáka – studentku Angelu QuickBow.

zobrazit
2
Indris Elwinor

Annie Reprobate: „Nikdy nenechávejte nic na poslední chvíli."

Výrazná tvář Havraspáru, která čerstvě absolvovala Sedmiboj, svolila k rozhovoru nejen o hradním klání.

zobrazit
0
Arietty Liella Minette

Dobrý den aneb od pozdravu k pozdravu

Každý den nás někdo nebo něco pozdraví. Nemusí ale jít pouze o klasický "dobrý den". Pro tento článek jsem vybrala pár zajímavých pozdravů. Pojďme se na ně podívat!

zobrazit
0
Hetty Londsová

Na jaře ubývá magie. Vám taky? Víme proč!

Všichni to znáte. Objeví se to podivné roční období. Za oknem zpívají ptáci od božího rána. Kvetou stromy a všechny možné květiny. A právě v tuto dobu se stane to prokletí. Magie mizí bůh ví kam. Ale my už to víme také.

zobrazit
0
Wayna Wayra Tlaloc

Sedmiboj tyranizuje nebohé tvory na Hradě!

Náš Hrad se stal dějištěm Sedmiboje a tím pádem i domovem zarytých fanoušků, ale měl i háčky. Co se zatím na Hradě událo?

zobrazit
1
Hetty Londsová

Je vedro!

Sužuje nás neúnosná vlna veder. Slunce, jindy symbol energie a radosti, nám nyní sílu i radost ze života bere. Proč tomu tak je, kdy se to napraví a jak vůbec kouzelníci zkoumají počasí? To vše a ještě více v našem rozhovoru s předním kouzelnickým meteorologem.

zobrazit
1
James Watfar
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: James Watfar
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Lilien Emity Meissed, Olivie Henrieta Větroplachá, Edmund Heusinger, James Watfar
Autoři článků:Arietty Liella Minette, Edmund Heusinger, Hetty Londsová, Indris Elwinor, Lessien Posie, Wayna Wayra Tlaloc, James Watfar

Poděkování: Všem, kteří si v těchto dnech troufají na činnost autorskou nebo čtenářkou, protože ta se zpravidla neprovádí v chladivých vodách jezera a nikde jinde soudný člověk pobývat nemůže. Je tudíž činem hodným obdivu.