CD Speciál - Po stopách Roweny
Polekala vás záplava článků? Říkáte si, co to pro Merlina je Eldertree? A kde se najednou v modré redakci vzalo tolik autorů? Kteří se navíc nijak nejmenují? Je to jednoduché, šéfredaktor si dal práci a všechno napsal sám… No dobře, je to maličko jinak. V Havraspáru běží celé léto velkolepá kolejní soutěž Po stopách Roweny. Trojčlenné týmy havranů putují krajem spjatým se zakladatelkou koleje a s nasazením vlastního života zdolávají jeden přetěžký úkol za druhým, aby dosáhli vytouženého cíle. Jedním z oněch život ohrožujících úkolů bylo i sepsat několik článků do našeho časopisu. Někdo využil příležitosti zpracovat tradiční téma z našeho hradu, někdo se věnoval kouzelnickému městečku skrytému v hlubokých lesích, které hraje v cestě za Rowenou důležitou roli. Proto k vám nyní letí pestrá všehochuť textů všeho druhu. Kvůli pravidlům soutěže a následnému hodnocení porotou neprošly články řádnou korekturou a jsou anonymní.

Příjemnou četbu za všech osmnáct tajemných autorů přeje,

James Watfar

Spovedanie našej modrej pokladníčky

Zaujíma vás funkcia fakultného pokladníka? Máte radi počty a čarovanie s galeónmi? Neprešvihnite rozhovor s našou úžasnou modrou pokladníčkou Myker Fae McGarden!

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Soutěžní zoufalství

Soutěže – nezbytná část hradního života. Přes rok důležitý aspekt při sběru bodů, přes prázdniny činnost, kterou se dá nejvíce vydělat. Ať už na věci pro sebe, pro kolej, nebo zase na předměty – pro body. Pokud chcete na hradě fungovat, bez soutěží to prostě nejde. Ale co když to pro někoho prostě není jeho parketa?

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Nie je losos jako losos

Lososovia zaplavili chodby hradu. Pozrime sa spolu späť do dôb keď sme boli sami nováčikovia a povedzme si niečo viac o lososoch. Ich príchod je prirodzený proces opakujúci sa každý rok, ako nás tento úkaz ovplyvňuje?

zobrazit
1
Corvinus Declaratio

Kamarádství na hradě a mimo něj

Na hradě mám jednu kamarádku, která mi je obzvláště blízká. Nechodí na stejné předměty, nesdílí mou vášeň ve famfrpálu, o krysu jsem se jí musela postarat sama, aby jí neumřela, dokonce ani nemá stejnou barvu. Přesto je to výjimečná bytost, bez které nevím, co bych si počala.

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Mo(u)drý odpočinek

Večer v pátek třetího srpna se v Havraspáru, jak nejspíš většina z vás ví, nesl v duchu letního odpočinku v Komnatě nejvyšší potřeby, který pro nás zorganizovala Aimée. A byla to jízda – tedy, pardon – vlastně plavba

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Druhá šance

Dávání druhých šancí není lehké. Často se bojíme opakování předchozího zklamání, někdy očekáváme zklamání ještě větší. Občas je však třeba překonat své obavy a vydat se znovu na bojiště. Výsledek nás může velmi překvapit.

zobrazit
4
Corvinus Declaratio

Neštěstí přichází do Bradavic!

Hradem zmítá neobvyklé množství nešťastných náhod. Hradní brána se bez ohlášení zavírá, sklepní místnosti se hroutí, učebny zamrzají. A řetězu neštěstí není konec….

zobrazit
2
Corvinus Declaratio

Elisa de Lunne: „Díky Sedmiboji jsem zjistila, že to se mnou není zas tak špatné.“

Elisa de Lunne - prefektka Havraspáru, Závěsový andílek, milá a usměvavá dívka a především čtvrtá nejlepší sedmibojařka 2018. Jestli chcete zjistit, co během soutěže prožívala, co ji bavilo a naopak ne, rozhodně čtěte dál!

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Trnitou cestou ke vzniku vysněného týmu

Když byla vyhlášena letní vnitrokolejní soutěž Po stopách Roweny,okamžitě jsem zbystřila. Na takovou cestu je ovšem potřeba schopný tým. Vytvořit ten náš nebylo snadné, ale snaha se přeci jen vyplatila!

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Pařba v Eldertree

Poslední dobou se v havraspárské kolejní místnosti často mluví o kouzelnickém městečku Eldertree. Především proto, že se jejím směrem na začátku prázdnin vydalo několik modrých studentů ve snaze najít prastarou Roweninu laboratoř. Kolik se jich vrátí, to sice nevíme...ale víme, že se vydali opravdu ve špatný čas. Vydat se tak o dva a půl měsíce později, zažili by tu nejlepší, nejzajímavější a nej nej nej kouzelnickou podzimní slavnost. Hmm, festival? No dobře, pařbu… Zjistili jsme vše dostupné o této akci a přinášíme vám malou ochutnávku. Pokud vás zaujme, určitě se tam v září potkáme.

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Móda v Eldertree

Eldertree, město, ve kterém jsme viděli leccos a ještě více slyšeli. Takový starosta Scott Murray nám prozradil opravdu zajímavé věci o zdejším cestovním (ne)ruchu, na svém putování jsme potkali několik obyvatel, kteří nám byli ku prospěchu, máme tip, na jaké slavnosti se vydat ale co ještě nevíme, je jak se tamější obyvatelé oblékají! Omyl, my to víme a vše vám povíme! Pokud vás zajímá móda v Eldertree, tak vesele čtěte dál!

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Hudba naša každodenná

Noty, zvuk, rytmus, melódia... To všetko tvorí hudbu. Nebýva ohraničená vekovou hranicou a spája ľudí rôznej vekovej kategórie. Vyspovedali sme pár študentov ohľadne ich hudobného štýlu a vkusu. Čítajte ďalej a dozviete sa viac!

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Kam na prázdniny?

Svět je obrovské a překrásné místo, ale bohužel mnoho mladých studentů naší školy si neuvědomuje, že prázdniny je možno trávit i jinou formou než jen na výletech s cestovní agenturou PART. Tento článek vám přiblíží, jak tráví své volno někteří studenti Krásnohůlek a Kruvalu a snad někoho i inspiruje k vyzkoušení něčeho nového.

zobrazit
1
Corvinus Declaratio

Rozhovor se starostou Eldertree

Eldertree je město prastaré, lecčím významné, ale dobře schované. A to nejen mudlům, ale i řadě kouzelníků. Nyní do něj můžeme nehlédnout a to přímo očima toho nejpovolanějšího.

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Objevování krás kouzelnického světa - Eldertree

Jak už to ve světě chodí, ty největší poklady často bývají našim zrakům dokonale skryty v záplavě průměrné a nudné šedi. Může jít přitom takřka o cokoli – od uměleckých děl schovaných ve starých zaprášených sklepích přes různé historické artefakty, které tiše dlí v hromadách špinavého smetí, až třeba po zajímavá místa. Na jedno takové jsem při svých toulkách po kraji nedávno narazil. Je to malé městečko o pár domcích ukryté kdesi ve smrkových a borovicových lesích. Jmenuje se Eldertree.

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Móda v kouzelnickém světě

Móda je nesmrtelná. Neustále přichází nové trendy, kolekce, podle nichž se kouzelníci oblékají. Jak se oblékají obyvatelé hradu, se pravidelně dozvídáme v módní patrole. Nedávno jsem měla opět možnost vidět HP sérii a zhodnotit styl oblékání několika kouzelníků. Kteří z nich se dostali do mého hledáčku?

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Po stopách Roweny

Na letošní léto si pro nás modré Myker připravila kolejní soutěž trvající celé léto. Je určena pro tříčlenné týmy, které mají za cíl najít Roweniny cenné artefakty. Role členů týmu jsou předem určené - je zde průzkumník, knihomol a umělec. Každý má sice svou „funkci“, ale hru tým hraje společně, na domluvě záleží i to, jaký kdo bude v daný moment plnit zadaný úkol. Sama se této kolejky účastním, moc se mi líbí, a tak jsem Myk poprosila, zda by mi nezodpověděla pár připravených otázek.

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Proč zrovna Havraspár?

Pomalu, ale jistě se blíží zařazování nové generace kouzelníků. Každý přemýšlí, co by měl pošeptat moudrému klobouku a uvažuje, do které koleje by se nejlépe hodil.

zobrazit
1
Corvinus Declaratio
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: James Watfar
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Nedělala se
Autoři článků:Soutěžící

Poděkování: Všem autorům, které nemůžeme jmenovat jmenovitě.