4/2018
Naši milí čtenáři. Volejte hurá a tři dny se radujte! Nové vydání našeho Corvina už letí do všech koutů našeho kouzelnického světa. Z celého srdce se raduji z práce, kterou mí kolegové odvedli a hrdě vám představuji listopadové vydání. Můžete se těšit na rozhovor s naším skvělým - již nějaký ten pátek profesorem - panem Jamesem. Možná se zakoukáte do čokoládového článku a ucítíte tu lahodnou, opojnou vůni (jako já). Nebo se zahrabete až po uši do našeho školního archivu, protože tam je vždy něco k nalezení! Ať tak či tak doufám, že se vám toto vydání zaryje pod kůži a vy nás potěšíte krásnými komentáři. Příjemné čtení!

Příjemné počtení za celou redakci přeje

Olivie Henrieta Větroplachá

James Watfar: Z modrého studenta je profesor!

James Watfar se rozhodl obléknout fialový hábit a posílit tak profesorský sbor. 26. srpna 2018 byl tak inspektorkou výuky do profesorského stavu povýšen. Rozpovídal se nejen o svém fialovění, ale také o etapách svého hradního života. Zjistili jsme, o co se bojí, dokonce jsme z něj dostali i jaké je jeho oblíbené zvíře!

zobrazit
1
Lilien Emity Meissed

Olivie Henrieta Větroplachá: „Jsem utajený a zapomenutý vánoční skřítek!“

Corvinus Declaratio opět zažil výměnu šéfredaktora. Co si budeme povídat, pro časopis je to vždy změna a nikdy nevíme, zda k horšímu nebo k lepšímu. Ovšem pevně věříme, že Olivie Henrieta Větroplachá je tou nejlepší volbou pro modrou redakci. Udělejte si pohodlí a nahlédněte do tajů této milé slečny, která vás dostane nejen kouzlem osobnosti, ale i svým nadáním.

zobrazit
0
Lilien Emity Meissed

Zdravotní péče pro škrkny

K našemu hradu neodmyslitelně patří stvoření zvaná škrkny. Stejně jako ostatní tvorové i škrkny někdy potřebují lékařské ošetření. Zajímá vás toto téma víc? Tak neváhejte a čtěte dál.

zobrazit
0
Indris Elwinor

Rozhovory se zesnulými - Pocahontas

Pocházím ze staré rodiny spiritistů a medií. Někteří jsou jako kouzelníci velice dobří, jiní spíše věnují svou čas věštění či komunikací s duchy všeho druhu. Jmenuji se George Winchester a jsem americko-britsko-rusko-české médium pro duchy. A můj sloupek se pokusí přiblížit jak duchy některých slavných mudlů, tak i čarodějů. U některých byste ani nečekali, že k nám do kouzelnického světa patří.

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Bubly bubly

Bubly bubly – přesně to dělá horká čokoláda v havraspárské kolejní místnosti. Nápoj pro modré tak typický. Je to havraní zdroj zklidnění, energie a radosti. Jak se horká čokoláda do havraspárské kolejky dostala? Liší se havraspárská horká čokoláda od normální horké čokolády? Je jenom jedna nebo je jí snad víc druhů? A jaký vliv má na modré? Pojďme to zjistit!

zobrazit
0
Aimée Leavittová

Archivaření v modrém šuplíku

I mezi modrými se najde spousta šikovných studentů, kteří mají v archivu alespoň jedno vypracování úkolu nebo soutěže. Pojďme se na pár z nich podívat!

zobrazit
0
Hetty Londsová

K počátkům kouzelného světa

Za to, že si můžeme užívat přítomnosti na hradě a kouzelný život vůbec, vděčíme bezpochyby příběhům o Harrym Potterovi. Vydala jsem se proto letos tam, kde to všechno začalo...

zobrazit
0
Wronka Zabloudilová

Havraní vrnění: Modrý podzim

Létá semhle, létá tam. Kolem prstu omotám, zářivou nit podzimu, v náručí jeho spočinu.

zobrazit
0
Hetty Londsová

Uršuliny perličky

Na hradě je místo, kde můžete bez jakýchkoliv okolností být sami sebou. Mezi našimi řadami tedy nalezneme básníky, filozofy nebo spamovače... A jak už asi tušíte, mluvím o dívčí umývárně.

zobrazit
0
Hetty Londsová

Rozhovor s havraspárským skřítkem Archibaldem

Jejich revírem je Havraspár. Jejich tempo je vražedné. Havraspárští skřítci. Odchytli jsme jednoho z těch nejstarších a zeptali jsme se na pár otázek.

zobrazit
0
Phillipa O Connel
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Olivie Henrieta Větroplachá
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Lilien Emity Meissed, Olivie Henrieta Větroplachá, Edmund Heusinger, James Watfar, Aimée Leavittová
Autoři článků: Lilien Emity Meissed, Hetty Londsová, Indris Elwinor, Wronka Zabloudilová, Phillipa O Connel, Aimée Leavittová, George Winchester

Poděkování: Dovolte nám opět poděkovat všem čtenářům dychtícím po nových vydáních Corvina - za přízeň, za trpělivost, za nadšení a každý komentář a zalistování naším drahým časopisem. A v neposlední řadě všem úžasným modrým havránkům, kteří se na vydání podíleli!