1/2019
Milí čtenáři,
v rukou právě držíte vydání, které je v něčem speciální. Je totiž sepsáno bez dohledu šéfredaktora. Nahlédněte tedy do článků, jež si pro vás připravila pětice modrých redaktorů, kterým patří velké poděkování.

Ve vydání naleznete rozhovor se snaživcem roku Indris Elwinor či modrou kapitánkou Ayou Watanabe, která nám úspěšně složila zkoušky OVCE. Zjistíte, co modří rádi pojídají a co pro ně znamená „mírné vyčerpání. Připomenete si ŠFM Zima 2019, prohlédnete si modely lidí, kteří zapomněli, že je zima, zasmějete se u Corvinovské pokladny smíchu a rozhodně se pokocháte bradavickými kolejními erby. A aby toho nebylo málo, vyzpovídali jsme pro vás modré prváky a zjistili, jak se havraspárským líbí dárek od kolejní Fleutýnky.

Myslím, že je toho více než dost a nyní už nezbývá, než abyste se posadili ke krbu, zahrabali se pod deku, hlavu podložili oblíbeným polštářem a vybavili se šálkem oblíbeného nápoje.

Hezké počtení vám přeje redakce Corvina Declaratio

Indris Elwinor: „Snaživec přišel úplně náhodou.“

Každoročně se při závěrečné slavnosti vyhlašuje spousta různých ocenění. Mezi ně patří i Snaživec. Přestože letos závěrečná slavnost ještě neproběhla, je již celkem jisté, kdo onen titul tento rok získá. A Snaživec se přeci neobejde bez rozhovoru!

zobrazit
3
Aimée Leavittová

Zamyšlení k vánočnímu dárku havraspárských duší

Do sovinců nám letos doputoval fasicndr. Krásný, úžasný, dokonalý. A co my na něj?

zobrazit
2
Hetty Londsová

Bradavické kolejní erby

„Vaše kolej v Bradavicích bude něco jako vaše rodina.“ To jsou památná slova Minervy McGonagallové. Asi ve většina hradu shodne, že jsou beze zbytku pravdivá. Do koleje jsme zařazení, pro kolej sbíráme body, hrajeme famfrpál, reprezentujeme ji při dalších aktivitách, jako je například Sedmiboj. S velkou ctí a hrdostí hledíme na barvy a erby, pod kterými a zároveň za které bojujeme, soutěžíme, pod kterými se scházíme. Kolejní erby symbolizují kolej a jsou její identitou viditelnější a hmatatelnější než například kolejní tradice, zvyky, posbírané poháry, nebo cokoliv jiného. Podívejme se na ně tentokrát podrobněji. Na jejich historii i současnost, na to, jak se vyvíjely a co nám vlastně říkají.

zobrazit
5
Edmund Heusinger

Dobroty havraspárské kolejky

Když se řekne havraspárská kolejní místnost, každému se ihned vybaví čokoláda. Pyramidy z tabulek různorodých druhů čokolád, kotlíky plné bublající horké čokolády, krabičky s bonboniérou a pralinkami a tak dále a tak dále. Ale věděli jste, že v Havraspáru se jedí i jiné pochoutky než jen čokoláda? No opravdu, jen se přesvědčte!

zobrazit
1
Aya Watanabe

Trochu odpočinku, prosím!

Vyčerpání. Věčná překážka. Stihli byste toho tolik, ale už na to nemáte sílu...

zobrazit
0
Aimée Leavittová

ŠFM Zima 2019

Školní famfrpálové mistrovství bývá zajímavé každý rok a ani letošní rok Zima 2019 nebyl výjimkou. Všechny koleje tvrdě dřely na kolejních trénincích již od konce září. Pár měsíců po začátku sezóny opět následovaly famfrpálové zápasy a jako každý rok se bylo rozhodně na co dívat. Kromě zajímavých famfrpálových utkání přineslo letošní ŠFM a celá famfrpálová sezóna i několik novinek, které nejsou jen jednorázovou záležitostí.

zobrazit
0
Aya Watanabe

Aya Watanabe: Cítím se mladě, jak jinak!

Ayu Watanabe jistě není potřeba dlouho představovat. Již čtvrtou sezónu stojí v čele kolejního famfrpálového týmu, který se pod jejím vedením dokázal zbavit dlouholeté nálepky outsidera. I když je famfrpál takřka samostatná část hradu a jeho života, je Aya zapsaná také mezi hradními snaživci. Tento rok dovršila svých sedm let studia, které úspěšně zakončila zkouškou OVCE. Nejen o famfrpálu, studiu a sbírání bodů jsem se s ní bavil během našeho rozhovoru.

zobrazit
2
Edmund Heusinger

Corvinovská pokladna smíchu - Zase jednou otevřena!

Corvinovská pokladna smíchu patří mezi naši i vaši oblíbenou rubriku. Je tedy logické, že se čas od času otevře a vydá ze sebe pár perel. Dnešní várka se může zdát už trochu uleželejší, ale i tak stojí za to! Nezapomeňte na bezpečnostní pokyny a dejte se do louskání perel z vašich úst. Veselé počtení!

zobrazit
2
Lilien Emity Meissed

Kouzlo naděje Zimy 2019

Vidíte ty sněhové vločky, jak se snášejí k zemi? A jste jimi taky tak okouzleni? Znamení, že letošní rok Zima 2019 je u konce! Jsou jím okouzleni i naši nejnovější?

zobrazit
0
Aimée Leavittová

Je zima!

Brrrr, škyt. Heh!

zobrazit
4
Hetty Londsová
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Nejmenovaný, zástup Lilien Emity Meissed
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Lilien Emity Meissed, Edmund Heusinger, James Watfar, Aimée Leavittová
Autoři článků: : Aya Watanabe, Aimée Leavittová, Edmund Heusinger, Hetty Londsová, Lilien Emity Meissed

Poděkování: Redakce děkuje všem úžasným redaktorům, kteří neváhali a ujali se naplnění nového vydání. Poděkování míří i ke čtenářům, jež do našeho časopisu nahlédli, přečetli a třeba zanechali i nějaký komentář.