2/2019
Vážené hradní obyvatelstvo, milí čtenáři!

Zimní období je zhruba v polovině. Možná i vy doufáte v brzký příchod jara. Nebojte se, však my se ho nakonec dočkáme. Pojďte si ukrátit chvíli a začtěte se do nového čísla havraspárského časopisu.

Máme za sebou Valentýna - svátek zamilovaných. Zamysleli jste se někdy nad tím, proč se tento svátek slaví zrovna v zimě? Proč ne třeba uprostřed léta na Luboše? Proč muži svým drahým polovičkám nekupují kaktus? Má přece také trny jako tolik oblíbená růže. V tomto vydání se o všem dozvíte více, neboť vás čeká zajímavý rozhovor přímo s panem Valentýnem.

A co dalšího naleznete v tomto čísle? Jedno společné zamyšlení havraspárských, co pro ně znamená kolejní časopis, a ohlédnutí za letošním i minulými ročníky Udílení novinářských cen. Výpověď profesorů a studentů o tom, jak se staví k tématu zdravení v úkolech a soutěžích. Dále vzpomínku na závěrečný modrý večírek a průzkum, kdo je nejlepší odrážeč na Hradě. Můžete se začíst do článku o famfrpálové profesionální lize. Odvážní jedinci si mohou zasoutěžit s Ufňukanou Uršulou a taktéž na vás čeká havraní babička se svou pohádkou.

Přejeme vám příjemné chvíle s naším časopisem!

Za redakci Corvina
Mia Whitebear

Rozhovor s Valentýnem

Máme za sebou jeden ze svátků zamilovaných, den, kterému nikdo neřekne jinak, než Valentýn. Ať už jsme jej prožili jakkoli, podívejme se, jak na něj hledí člověk, který s ním má na první pohled mnoho společného.

zobrazit
2
James Watfar

Co pro nás znamená Corvinus Declaratio?

Kolejní časopis znamená pro každého něco jiného. Pro některé je to jen doplněk v koleji. Pro jiné je to zase něco, čeho si váží a mají svůj kolejní časopis jako svůj druhý domov. Jiní ho zase vnímají jako něco, do čeho čas od času přispějí svou tvorbou. A do jaké skupiny se řadíte vy?

zobrazit
2
Hetty Londsová

Corvinus Declaratio v UNC

Udílení novinářských cen se poprvé uskutečnilo 6. února 2015, tedy za rok 2014. Letos jsme se dočkali již 5. ročníku této prestižní ankety. Jak si v ní během těch 5 let vedl Corvinus Declaratio? Jaké obsadil příčky v jednotlivých kategoriích? Pojďme se podívat na úspěchy modrého časopisu.

zobrazit
0
Lilien Emity Meissed

Zdravení v úkolech - slušnost nebo otrava?

Školní rok započal a Bradavické obyvatelstvo začalo žít vypracováváním domácích úkolů a seminářů. Studenti chystají pergameny, ostří brky a hledají inspiraci po celém hradu. Profesoři kontrolují výklady, tvoří semináře a trénují svou trpělivost pro opozdilce, kteří nestihnou svá vypracování odevzdat dříve než za minutu dvanáct, a to doslova.

zobrazit
10
Mary Anne Vulpes

Bystrohlavský záverečný večierok Zima 2019

Zaujíma vás, koho sa rozhodla bystrohlavská fakulta oceniť? Kto dostal Cenu sedmi bratří? Kto získal zaujímavý fakultný predmet? To všetko nájdete práve tu!

zobrazit
3
Grace Annabeth Reatcher

Kdo je nejlepší... odrážeč?

Jednoho dne jsem se tak procházela po chodbách hradu a přemýšlela nad famfrpálem. Co je vlastně famfrpál? Hra, která spojuje lidi? Ne. Něco víc. Je to něco, co všichni milujeme, ale proč? Proč ho mají všichni tak rádi, co na něm vidí?

zobrazit
4
Hetty Londsová

Uršula má depku

Nejstarší hradní dušice prožívá nové pocity, které neumí vstřebat. Pojďte s námi zjistit, s čím se nám Uršula svěřila! Navíc se můžete zúčastnit soutěže o krásné odměny.

zobrazit
0
Mary Anne Vulpes

Bylo nebylo: profesionální famfrpálová liga

Deset let hradního života se zdá jako dlouhá doba. Studenta během nich, pokud si náležitě plní své povinnosti, čekají zkoušky NKÚ, pak OVCE, diplom a rozšiřující ročník. V prvním ročníku se všechno tohle zdá neuvěřitelně daleko. Hráče famfrpálu teoreticky čeká 480 hodin kolejních tréninků, nespočet hodin tréninku individuálního a pak… přestup do profesionální ligy. Těch deset let uteklo i mě a v létě mě čeká přeřazení k profesionálům, což je důvod, který mě přivedl k následujícímu zamyšlení.

zobrazit
1
Edmund Heusinger

Pohádky havraní babičky

Převaluju se v posteli, a ač jsem příšerně unavená, nemůžu usnout. Ručičky na budíku ukazují půlnoc. No nic, zajdu si do kolejky na horkou čokoládu, třeba mi to pomůže v usínání. Havraspárská společenská místnost je prázdná. Mí spolužáci se už zřejmě oddávají nádherným snům ve svých postelích s baldachýnem...

zobrazit
0
Mia Whitebear
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Mia Whitebear
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Lilien Emity Meissed, Edmund Heusinger, James Watfar, Aimée Leavittová, Mia Whitebear
Autoři článků: James Watfar, Hetty Londsová, Lilien Emity Meissed, Mary Anne Vulpes, Grace Annabeth Reatcher, Mia Whitebear, Edmund Heusinger
Ilustrace: Lessien Posie

Poděkování: Redakce děkuje všem skvělým redaktorům, kteří si našli čas i v době zápisu předmětů a byli ochotní dát dohromady toto únorové vydání. Díky patří i čtenářům, kteří Corvinovi zachovali svou přízeň.