3/2019
Vážení čtenáři!

Do rukou se vám dostává další číslo Corvina Declaratio, tentokrát skorojarní březnové. Nevím jak vy, ale já už jsem si zimy užila do sytosti a nyní s očekáváním sleduju v přírodě každičký nový detail, který mě utvrzuje v tom, že jaro už na sebe nedá dlouho čekat.

Jste zvědaví, co vás čeká uvnitř našeho kolejního časopisu, pokud se ho rozhodnete otevřít? Dobře, tady je malinká ochutnávka…
Pokud vás alespoň trošku zajímá, co nás čeká v tomto měsíci a na co si máme dát pozor, určitě se ponořte do článku z Havraspárské věštírny. Březen bude jistě velice zajímavý a kdo je připraven, není překvapen.
Možná si v tomto období nejste jistí, co si na sebe vzít či v čem vyrazit ven za hradní brány. Klidně se můžete inspirovat příspěvkem Prastaré patrolářské hvězdy.
A kdo potřebuje alespoň trochu zvednout náladu, nechť si nalistuje Corvinovskou pokladnu smíchu.

Mnoho příjemných chvil s Corvinem
vám za redakci přeje
Mia Whitebear

Havraspárská věštírna – Hladen 2019

Po dlouhé době znovu zavádíme populární rubriku týkající se věštění. Copak nám asi předpoví hvězdy a co řeknou tarotové karty? Jste zvědaví? Tak se pojďme podívat, co nás v Hladenu čeká.

zobrazit
2
LiNeerLay Argith

Prastaré patrolářské perly II

Znovu jsme se ponořili do archivu hradního odívání, abychom vás potěšili průřezem patrolami z dob dávno minulých. Pojďte tedy nahlédnout, co se dřív nosilo a kdo byl IN.

zobrazit
2
Wronka Zabloudilová

Havráňata na hradě

Havráňata modré děti, První průlet na koštěti. Večírek či průběh žití, Kdy poprvé zajdou k NiTi. Vítáme vás malí milí, Jsme rádi, že jste dorazili.

zobrazit
1
Hetty Londsová

Sedmero přikázání patrončat

Velikou výhodou naší školy je možnost patronátu. Ačkoliv se mnohdy noví studenti rozkoukají dříve, než jsou přidělení do koleje, stejně je většina z nich za přiděleného patrona ráda, protože se vstupem do koleje se otevírají nové možnosti.

zobrazit
2
Mary Anne Vulpes

Famfrpalový zápas v Zemi vycházejícího slunce

Jaké to bude, když se Famfrpálový tým Anglie dostane do Japonska? Země vycházejícího slunce s naprosto jinou kulturou a jazykem? Bude se jim tam líbit? Nebude? A jak nakonec dopadne celý zápas?

zobrazit
2
Raven Aileen Black

Zkouška odvahy nových havránků

Každý rok nováčci podstupují zkoušku odvahy nejen v podobě složení slibu Roweně a Sedmeru, ale musí také projít výpravou v lese. Pojďme se tedy podívat, jak se jim dařilo.

zobrazit
2
Mary Anne Vulpes

Corvinovská pokladna smíchu

Opět se vám otevírá naše legendární pokladnice, která je díky vám plná perel a skvostů z vašich úst. Pohodně se usaďte a bavte se!

zobrazit
1
Any Dawson
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Mia Whitebear
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Lilien Emity Meissed, Edmund Heusinger, Aimée Leavittová, Mia Whitebear
Autoři článků: Any Dawson, Wronka Zabloudilová, Hetty Londsová, Mary Anne Vulpes, LiNeerLay Argith, Lessa Istari, Raven Aileen Black
Ilustrace: Mary Anne Vulpes

Poděkování: Vřelé díky patří všem redaktorům a korektorům, kteří se podíleli na tomto skorojarním vydaní. Bez jejich nadšení a zápalu pro práci by toto číslo nikdy nevzniklo.