4/2019
Jaro už je skutečně tady! Ptáci zpívají, venku je krásně a rozhodně se nejedná o období, během kterého by se člověku chtělo příliš pracovat. Já osobně se v průběhu posledních dnů mnohokrát přistihla při odkládání práce za účelem lenošení na sluníčku a věřím, že v tom rozhodně nejsem sama.

Přestože poslední měsíc pro naši redakci zcela jistě nebyl tím nejlehčím vzhledem k dalším změnám ve vedení, podařilo se nám společně zmobilizovat a dali jsme dohromady pro všechny naše věrné čtenáře další skvělé a objemné vydání plné mo(u)drých článků.

V tomto čísle vám přinášíme skutečně všehochuť témat. Můžete si v něm vybrat z několika zajímavých rozhovorů, podívat se, jak havraspárští srazují, nebo si počíst o zajímavých kouzelnických osobnostech. Samozřejmě nesmí chybět ani dubnové vydání věštírny pro ty, kteří by rádi věděli, co je čeká. Na své si zkrátka přijde opravdu každý, takže neváhejte a číslo si přečtěte, třeba pěkně po havraspársku s hrnkem plným výtečné čokolády v ruce. Ta je totiž vhodná pro každé roční období!

Za celou redakci Corvina Declaratio
Arietty Liella Minette

Březnový slet v Brně

V Brně proběhl další modrý sraz. Pokud jste jej promeškali, nebo si jej chcete jen připomnout, je tu pro Vás tento článek.

zobrazit
2
Zendaer Amattis

Rozhovor s Vesnou

Víte, kdo zpívá sněženkám, než vytáhnou své bílé hlavičky ze země? Kdo nastavuje budíky krokusům, aranžuje šeříky a rozsévá sedmikrásky? No přece Vesna!

zobrazit
1
Hetty Londsová

Havraspárská věštírna - Rosten 2019

Jsme tu opět s naší věšteckou rubrikou. Copak nám přinese Rosten z pohledu hvězd a karet dobrého či zajímavého?

zobrazit
1
Lessa Istari, LiNeerLay Argith & Mary Anne Vulpes

Havrani o havranoch!

Zaujíma vás, čo si myslia naši operenci o patronáte? Chcete si prečítať vtipné momenty či už z postu patrona alebo patrončaťa? Čítajte a dozviete sa viac!

zobrazit
1
Grace Annabeth Reatcher

LiNeerLay Argith: „V životě by mě nenapadlo, že poletím zrovna do Emirátů."

Rádi poznáváte svět, ale zrovna na žádnou cestu nemáte čas? Nevadí, díky rozhovoru s naší LiN můžete nahlédnout do Spojených arabských emirátů! A nejen do nich.

zobrazit
0
Aimée Leavittová

Tajemství Nicolase Flamela odhaleno!

Nicolas Flamel je právem považován za jednoho z nejlepších alchymistů všech dob a je také jediným známým majitelem kamene mudrců. Nyní se podařilo odhalit tajemství výroby toho magického kamene. Budeme tedy již všichni žít nesmrtelné životy?

zobrazit
0
Martin Javor

Sedmero přikázání patronů

Patronové jsou jedněmi z nejdůležitějších osob na hradě. Jakými pravidly se řídí a jaká nikdy neporuší?

zobrazit
2
Mary Anne Vulpes

Famfrpál vs. prvačky před sezónou

Famfrpál je nejoblíbenějším sportem celého kouzelnického světa a naše škola jej nabízí i těm nejmladším studentům, kteří si ho mohou zkusit na kolejních trénincích. Ty jsou nyní v plném proudu a prváci nadšeně létají na košťatech a baví se při hře. Jaké ale byly pocity a očekávání několika havraspárských prvaček z tohoto kouzelnického sportu ještě před tím, než si jej zkusily?

zobrazit
4
Aya Watanabe

Nemoci na hradě

Do hradu se s ledovými poryvy větru vkradla zima a s ní i další nezvaní hosté. A ne, tentokrát nemám na mysli tu novou krysí rodinku ve sklepení. Nezvanými hosty se ukázaly být problémy úplně jiné. Nemoci.

zobrazit
0
Indris Elwinor

Byl/a z Havraspáru... Ignácie Wildsmithová

Bradavická kolej Havraspár vychovala mnoho skvělých a známých kouzelníků a čarodějnic. Mnoho z nich došlo celosvětové slávy. A to je i případ dnešního odchovance – bystré a nadané Ignácie Wildsmithové.

zobrazit
0
Martin Javor

Vražedné choutky madam Any

Že je na hradě bezpečno? Omyl! Madam Dawson začíná mít vražedné choutky...

zobrazit
3
Wronka Zabloudilová
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Arietty Liella Minette
Zástupce šéfredaktora: Hetty Londsová
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Aimée Leavittová, Arietty Liella Minette
Autoři článků: Aimée Leavittová, Aya Watanabe, Grace Annabeth Reatcher, Hetty Londsová, Indris Elwinor, Lessa Istari, LiNeerLay Argith, Martin Javor, Mary Anne Vulpes, Wronka Zabloudilová, Zendaer Amattis
Ilustrace: Hetty Londsová

Poděkování: Díky všem členům našeho redaktorského a korektorského týmu, kteří neváhali a přiložili ruku k dílu, aby toto číslo mohlo vzniknout.