5/2019
Sedmý termín už se přehoupl do druhé poloviny, školní rok je téměř u konce, havraspárští studenti si celé dny lámou hlavy nad zadáním svých esejí, zároveň si však členové naší redakce našli čas na to, aby sepsali články do pátého vydání našeho milovaného časopisu.

Letos už po páté vám, věrným čtenářům, přinášíme objemné číslo plné zajímavého počtení. Tentokrát se můžete těšit především na zajímavé rozhovory, těch můžete najít v čísle dokonce několik! Na své si však přijdou i milovníci článků naučných či dobrodružných, čekají na vás také články z havraspárské kolejní místnosti a kdo už se těší na další díl Věštírny, rozhodně nebude zklamaný! Tento měsíc také přicházíme s možností ukázat své talentované fotografické oko a vyhrát pěkné ceny, takže se neváhejte zúčastnit.

Teď už nezbývá nic jiného než vám popřát, abyste si čtení našeho pátého čísla užili alespoň z části tolik, jako jsme si my užili jeho sepsání.

Za celou redakci Corvina Declaratio
Arietty Liella Minette

Soutěž: Fotíme s Corvinem

Jestliže rádi využíváte svých fotících krabiček, chcete získat slávu a k tomu vyhrát pěkné ceny, zúčasněte se naší soutěže!

zobrazit
3
Arietty Liella Minette & Hetty Londsová

Testrálologové na výpravě

Jak dopadla výprava za testrály? Přežili všichni, nebo se vrátilo jen pár jedinců? Pojďte se se mnou ohlédnout za nejkrásnějším zážitkem posledního století!

zobrazit
2
Mary Anne Vulpes

Na návštěvě v hradní prádelně

Už jste se někdy zamysleli nad tím, kdo se nám na hradě stará o naše úžasné oblečení? Ne? To je ale velká chyba. V tomto článku se vám pokusíme ukázat práci skupinky hradních obyvatel, bez kterých by náš pobyt na hradě nebyl vůbec jednoduchý. A rozhodně ani voňavý.

zobrazit
1
Indris Elwinor

Rozhovor s novou zástupkyní šéfredaktorky

Kdo obsadil havraspárský modrý post a jak funguje? Pojďme si vyzpovídat mladou nadanou modru krev – Hetty Londsovou.

zobrazit
2
Mary Anne Vulpes

Byl/a z Havraspáru... Filius Kratiknot

Bradavická kolej Havraspár vychovala a stále vychovává mnoho skvělých a známých kouzelníků a čarodějnic. Mnoho z nich došlo i celosvětové slávy. Někdy mohou působit jako podivíni, ale to rozhodně není případ dnešního odchovance – mistra kouzelných formulí Filiuse Kratiknota.

zobrazit
0
Martin Javor

Havraspárská věštírna – Štěsten 2019

Rosten se hravě překulil ve Štěsten a hvězdy nám opět mají mnoho co povědět o tom, co nás čeká. Pojďme se na to podívat…

zobrazit
1
Lessa Istari, LiNeerLay Argith & Mary Anne Vulpes

Známí neznámí: Grace Annabeth Reatcher

Grace jsem našla sedící v prázdné učebně, jak si pročítá výklady. Je to milé a lehce přehlédnutelné stvoření, ovšem já jsem za ní šla cíleně a v prázdné učebně přehlédnout nešla. Vaší chybou by však bylo ji přehlédnout i ve společnosti, i když je to celkem jednoduché. Moc se neprojevuje, ale riskněte to, seznamte se s ní, nebudete litovat. A pokud ji na hradě nezastihnete, poznejte ji se mnou skrz tento článek.

zobrazit
1
Aya Watanabe

Oslava Velikonoc po havraspársku

Letos byly Velikonoce zpestřeny nádherným kolejním velikonočním večírkem. Ať už si toužíte připomenout jeho atmosféru, nebo se dozvědět něco více, tato reportáž je zde jen pro vás.

zobrazit
0
Indris Elwinor

Martin Javor: Nová posila redakce

Bývalý student Havraspáru, knihovník a dlouholetý přispěvatel článků do Denního věštce se nám svěřil se svými plány do budoucna.

zobrazit
0
Mary Anne Vulpes

Jak se baví modří aneb Havraspárská kolejka očima pozorovatele

Zajímalo by vás, co se ve volných chvílích studentů děje za zdmi, které oddělují havraspárskou kolejní místnost od společných chodeb? Čtěte tento článek.

zobrazit
1
Joseph Malcolm Cross

Jak jsem poprvé trefila kapitánku

Jaká je výhoda patřit do modrého famfrpálového týmu? Trefení kapitánky je snem každého famfrpálového hráče.

zobrazit
5
Mary Anne Vulpes
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Arietty Liella Minette
Zástupce šéfredaktora: Hetty Londsová
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Aimée Leavittová, Arietty Liella Minette
Autoři článků: Arietty Liella Minette, Aya Watanabe, Hetty Londsová, Indris Elwinor, Joseph Malcolm Cross, Lessa Istari, LiNeerLay Argith, Martin Javor, Mary Anne Vulpes
Ilustrace: Lessien Posie, Mary Anne Vulpes

Poděkování: Díky redakci, bez které by ani páté číslo tohoto roku nemohlo vzniknout a velký dík patří také našim věrným čtenářům, kteří se ke čtení Corvina stále vracejí.