CD Speciál - Po stopách Heleny
Drazí čtenáři modrého plátku, prázdniny nám už končí a s nimi se ke konci blíží i havraspárská letní soutěž Po stopách Heleny. V rámci této soutěže putují naši odvážní cestující z Bradavic až do Albánie, kde mají naleznout místo posledního odpočinku Heleny z Havraspáru.
Na této cestě je potkala mnohá úskalí, od hamižného Candora až po byrokratické tahanice. A právě z těchto tahanic museli soutěžící vybruslit, což se jim nakonec podařilo, nicméně to dalo vzniknout následujícím článkům.
Články byly omezeny pouze tím, že mají být z našeho hradního Havraspáru, jinak je jejich forma a obsah libovolná.

Samotná soutěž již v těchto dnech dosáhla svého konce a nyní se blíží jen poslední hodnocení a finálové odhalení umístění jednotlivých týmů v úkolech a soutěži celkově. Doufáme, že soutěž byla stále zajímavá i výzvou, která stála za investovaný čas i úsilí.

Za organizátorské duo
Zendaer Amattis

Ohliadnutie za PSR

Zaujíma vás, čo povedali modrí študenti o minuloročnej súťaži? Ktoré vypracovanie sa im najviac páčilo? Prečo sa vôbec prihlásili a ako si nakoniec celú súťaž užili? To všetko iba tu!

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Eldertree o rok později

Loni proběhla soutěž Po stopách Roweny, která se konala poblíž městečka Eldertree. Jak bylo městečko ovlivněno soutěží za poslední rok shrnuje ve své krátké nótě tamější starosta.

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Modří pisálci slaví, redakce je zpět!

Měsíc byli modří bez své milované redakce. Nyní se opět otevřela a nic nebrání tomu, aby z ní opět proudilo mo(u)dré čtení. Proč tomu tak bylo a komu vděčíme za obnovu?

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Modrá móda

Móda frčí jak u mudlů, tak u kouzelníků a každý svět i každý jedinec v něm má svůj vlastní styl. Jaký styl má naše kolej? Dají vůbec havraspárští na módu nebo jim přijde zbytečná a raději se věnují užitečnějším věcem?

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Havraspárská kolejní místnost

Je veřejným tajemstvím, že se Havraspárská kolejní místnost nachází v Severní věži. Málokdo však ví, že je schovaná pod Sovincem, protože Soví Orákulum nedovolilo ubytovat studenty výš než posvátné sovy. Každého kouzelníka pak asi napadne, že kolejka musí poněkud zapáchat sovími bobky a být plná sovího peří, které padá na všechny strany.

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

O famfrpálu a prázdninách

Jak všichni víme, prázdniny jsou v plném proudu a většina hradníků se oddává více či méně nerušenému odpočívání, ať už v našem kouzelnickém, nebo v tom mudlovském světě. Jak je to ale v případě havraspárského famfrpálového týmu?

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Modrá kolej, domov moudrých

Zajímá Vás, co se děje v koleji Modrých za zavřenými dveřmi? Kde se peče to největší tajemství? Co se děje za zavřenými dveřmi kolejky? Kdo s kým a kde? Dovolte mi poodhalit Vám roušku tajemství.

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Bazénové hrátky

Letní teploty šplhají po teploměrech k historickým výšinám a každý na hradě hledá možnost, jak se alespoň trochu ochladit. Kolejní ředitelka Havraspáru přišla s neobvyklým řešením. Zajímá vás, o co šlo? Pak čtěte dále.

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Čokozávislosť po Havraspársku

Patrí medzi najobľúbenejšie dezerty a jej kvalita sa vysoko cení ako v kúzelníckom, tak i mudlovskom svete. Reč je o lahodnej pochúťke zvanej čokoláda. Na hrade je všeobecne známe, že väčšina príslušníkov modrej fakulty si rada zgustne na tejto dobrote. Zaujíma vás, prečo je to tak, aké sú havraspárske novinky v čoko-svete a čo si o tomto fenoméne myslia samotní modrí?

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Kolejní místnost v novém hávu

Asi jste již všichni zaregistrovali, že naše oblíbená profesorka Lilien Emity Meissed opustila post kolejního ředitele a předala své pomyslné žezlo své nástupkyni Eleanor Blackfoot. Již tradičně se obě potkaly ve dveřích a madam Lili se s uslzeným pohledem naposledy otočila do kolejní místnosti a s tajemným úsměvem podala klíče slečně Eleanor.

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Modrá, barva smutku…

Jsou národy, které tvrdí, že modrá barva je znamení smutku, neštěstí a modřin. Jsou však i tací, kteří tvrdí, že modrá je barvou štěstí, inteligence, nových začátků a naděje… Já tvrdím, že modrá je barvou, kterou všechno končí i začíná…

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Proč havraspárští po čokoládě netloustnou?

Havraspárští studenti jsou známí svojí láskou k čokoládě, ale jak to dělají, že po ní nijak viditelně nepřibírají? Je čokoláda nějak očarovaná, aby havraspárští po její konzumaci nepřibrali, pijí poté studenti nějaký speciální lektvar, který zabrání tloustnutí či to „jen“ vylétají na famfrpálových trénincích? Tajný recept na fit postavy havraspárských i po celodenním jedení čokolády se možná dozvíte v tomto článku!

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Famrpál v Havraspáru

Jako každá kolej, i havraspárští poctivě trénují a zlepšují své dovednosti. Nový školní rok, nová kapitánka, jaké budou změny? Co máme očekávat? Necháme se překvapit. Ale o tom tento článek není.

zobrazit
0
Corvinus Declaratio
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Hetty Londsová
zástupce šéfredaktora: Arietty Liella Minette
Technický guru: John Werewolf
Autoři článků: Soutěžící

Poděkování: Organizátorům soutěže a všem soutěžícím