8/2019
Buďte zdrávi, milí čtenáři našeho modrého plátku!
Do rukou se vám dostává již osmý výtisk Corvina Declaratio, který po prázdninovém vydání a krátkém odpočinku nabral znovu nových sil a vyletěl do vzduchu jako šíp i s hromádkou článků, které havránci sepsali za září. Proto se pohodlně usaďte, do ruky vezměte tento výtisk a horkou čokoládu a pusťte se do čtení, které si pro vás naši redaktoři připravili.
Za šumu podzimního listí a vůně svíček si ho můžete vychutnat ještě před tím, než se školní rok opravdu rozběhne a vy se ponoříte do hromádek úkolů, pergamenů a brků. Však už to znáte, bodovací hodiny se začínají plnit, ve třídách se předbíhají studenti a není k nalezení místa, kam by tento shon nedolehl. Proto odložte všechen spěch a vychutnejte si tyto řádky v klidu, jako byste nikam, ale vůbec nikam nespěchali. Osvoboďte se od stresu z toho, co máte udělat a pouze nasávejte tu uklidňující atmosféru podzimu s naším vydáním v rukou...

Co se letos honilo hlavou prvákům při zařazení? Změnil se jejich pohled na kolej? A jak je to vlastně se Sedmerem, co jsou havraspárští havránci zač a jaké vlastnosti reprezentují? A pokud jste luštící typ, určitě se zapojte do naší nové soutěže!

Ať už budete číst to, či ono, přeji vám hezký zážitek při čtení těchto řádků.
Za redakci Corvina Declaratio
Hetty Londsová

Lessien Posie: „Když se cítíte na dně, čokoláda vždy pomůže!“

Havraspár do nového školního roku vstupuje s mnohými změnami ve vedení. Jeden z nich se udál i na primusovském postu. Neexistuje, aby nebyla nová primuska vyzpovídána, a tak se můžete začíst do rozhovoru s ní!

zobrazit
0
Aimée Leavittová

Isabell Tenebris: „Ráda bych, aby byla naše kolej nadále semknutá a úžasná jako doposud.“

I na stříbrný plíšek měnil svého majitele. Zajímá vás, jak se s ním jeho nová majitelka cítí a co s ním plánuje udělat? Jen čtěte dál!

zobrazit
0
Aimée Leavittová

Betria Carson: „Famfrpál je moje srdcovka.“

Mezi mnohými změnami ve vedení Havraspáru je také změna famfrpálové kapitánky. Jistě si ji přejete blíže poznat a třeba zjistit, co má jako kapitánka v plánu, neváhejte si tedy přečíst tento rozhovor!

zobrazit
4
Aimée Leavittová

Havrani šli za havrany

Nedávno se udála výprava pro nováčky, jestliže vás zajímá, co se na ní událo, je tento článek právě pro vás!

zobrazit
0
Aimée Leavittová

Sedmero havraních bratří

Že je neznáte? Havraspárské celebrity se představují!

zobrazit
0
Kolektiv havraspárských autorů

Luštíme s Corvinem poprvé!

Máte dost důvtipu? Myslí vám to? Pak je tato luštící série právě pro vás!

zobrazit
2
Hetty Londsová & Indris Elwinor

Jak jsem viděla Havraspár před zařazením? - drabble + bonus

Skoro každý nováček měl při vstupu na hrad nějakou vizi do budoucna. K té patří i zařazení do koleje. Já jsem patřila mezi ty pomatenější, kteří nevěděli, co, kde, jak a ani nebyli pořádně rozhodnuti, do které koleje vlastně chtějí, a pak tu byli ti, co měli většinou od začátku jasno. V tu dobu také probíhala soutěž od madam Eleanor Blackfoot pod názvem „Kolejní drabble" a až tam jsem si při psaní uvědomila, že chci skutečně do Havraspáru.

zobrazit
2
Kenna Astrea Sardothien

Famfrpál vs. prvačky po sezóně

Na začátku roku jsem vyzpovídala několik modrých prvaček na téma famfrpál. Popsaly mi svá očekávání, vysněný post a mnoho dalšího. Změnilo se něco z toho během roku, co famfrpál okusily na vlastní kůži? Hrají vůbec stále famfrpál, jsou na svém vysněném postu, (ne)líbí se jim v kolejním týmu? To vše zjistíte v tomto článku.

zobrazit
0
Aya Watanabe

Hradní mazlíčci

Oddejte se článku, který hovoří o našich zvířecích láskách, navíc s bonusovými rozhovory.

zobrazit
1
George McGloid

Klimatické proměny Godrikova Dolu

Malebnou vesničku, která je dle legendy spjatá se samotným Godrikem z Nebelvíru, zná asi každý. Letos je však vesnička dějištěm podivných přírodních úkazů. Co, nebo kdo za tím vězí? Vše se dozvíte v následujícím článku.

zobrazit
0
Indris Elwinor

Mo(u)dré přípravy na pátek třináctého u prváků

Příprava na pátek třináctého probíhala už den předtím. Postupně jsme se chystali ve svém kolejním pokoji spolu s ostatními z prvního ročníku a pár dalšími obyvateli z mo(u)dré koleje. Pak už jsme jen vyčkávali na to nejhorší v nejhorším dni roku.

zobrazit
2
Kenna Astrea Sardothien

Chlapcům kuráž nechybí

Nikdo přesně neví, kdy to začalo a odkud to přišlo. Ale... je to tady. Nová éra oblékání je zde, pánové!

zobrazit
7
Hetty Londsová

Novinky v kouzelnickém světě

Nový ruský létající prostředek šlape na paty košťatům. Chcete se o něm dozvědět více? Pak čtěte dál!

zobrazit
2
Faolan Heredan
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Hetty Londsová.
Zástupce Šéfredaktorky: Arietty Liella Minette.
Vedoucí Módní Patroly: Isabell Tenebris.
Korektura a vizuální úprava článků: Aimée Leavittová, Hetty Londsová
Autoři článků: Aimée Leavittová, Aya Watanabe, Faolan Heredan, George McGloid, Hetty Londsová, Indris Elwinor, Kenna Astrea Sardothien.
.
Poděkování: Redakci, která do nového školního roku CD krásně nastartovala a pomohla stvořit toto vydání