1/2020
Leden je tady! Střechu redakce pokryla sněhová čepice a ani letos se z jejího křivého komínku nepřestalo kouřit, ba právě naopak! A pilní havrani nepřikládají pařátky k dílu pouze u kamen, takže máte tu možnost si přečíst letošní lednové vydání.
Zachumlejte se do teplé deky, uvařte si teplý čaj nebo horkou čokoládu a ponořte se do vydání, které je jako stvořené pro chladný zimní podvečer. Havránci si pro vás připravili plno krásných témat a článků, nad kterými by bylo škoda se nepozastavit, takže neváhejte a pusťte se do nálože těch nejpikantnějších rozhovorů – odhalte tajemství madam kolejní i šéfredaktorové, vyslechněte si tipy módních guru a poodhalte, jak to v Havraspáru chodí s rozesíláním narozeninové pošty.

A abych nezapomněla – máte i jedinečnou možnost přečíst si článek, jehož psaní zabralo Bubáčkovi celé století.

Za redakci vám přeji vše nejlepší do nového roku a krásné počtení.
Hetty Londsová

Narozeniny v Havraspáru

Narozeniny modrých studentů jsou pro Havraspár velmi důležité, je to den, který by měl být pro každého oslavence něčím jedinečný. Pojďte s námi nahlédnout pod roušku narozenin v Havraspáru…

zobrazit
8
Lilien Emity Meissed

Náš nový kolejní předmět našima i vašima očima

Havraspár má opět bohatší výkladní skříň kolejních předmětů! Přibyla sukně (pánům kalhoty) zhotovená z magického havraního peří. Tento předmět se těšil obdivu jak v koleji, tak i na hradě, proto neváhejte a přečtěte si, jak se nám i vám předmět líbil.

zobrazit
3
Aya Watanabe

Hetty Londsová: „Corvinus je láska.“

Corvinus má už nějakou dobu novou šéfredaktorku, ale stále s ní nikdo neudělal rozhovor. Na konci školního roku se často dohání nějaké resty, rozhodla jsem se tedy tuto chybu napravit. Nyní si můžete rozhovor s naší šéfovou přečíst!

zobrazit
3
Aimée Leavittová

Famfrpálový dotazník aneb stáří mě dohnalo

Bu bu bu! Tohle je aktuální článek o aktuálních událostech, které se udály zhruba před... dvěma lety! Ano, slyšíte správně. A pokud jste si doteď mysleli, že aktuální článek musí být napsán v době, kdy se ona událost odehrávala, tak jste si to mysleli špatně, tečka.

zobrazit
4
Angela QuickBow

Dušičkový sraz havranů v Praze

Na začátku listopadu, přesně na mudlovské Dušičky, proběhl pražský havraspárský sraz. Chcete vědět, jak se havrani měli, kdo všechno dorazil a co v té Praze vlastně tito kouzelníci dělali? Nakoukněte do článku a zjistěte více!

zobrazit
8
Aya Watanabe

Eleanor Blackfoot: „Letos jsem si post kolejního spíše tak osahávala.“

Další školní rok je u konce. Pro někoho je to první rok, pro někoho třeba poslední, pro někoho obyčejný jako každý jiný. Pro Eleanor Blackfoot to je konec druhého školního roku jako profesorka a konec prvního školního roku jako ředitelka mo(u)dré koleje.

zobrazit
1
Aimée Leavittová

Co (ne)nosit k novému kolejnímu předmětu?

S čím zkombinovat peříčkovou sukni a co nosit ke kalhotům, které rovněž zdobí peří? Černé triko, košili nebo se pustíme i do nějakých výraznějších barev? Nechme se překvapit, nahlédněme společně do článku a podívejme se, s čím by si nový havraspárský kolejní předmět oblékl nejeden zdejší kouzelník!

zobrazit
2
Aya Watanabe

Předsevzetí

Novoroční předsevzetí je (zlo)zvyk, který má své kořeny ve vzdálené minulosti. Pojďme se nad ním trochu (ne)vážně zamyslet.

zobrazit
0
Salisha Kuipers

Havraspárské hádanky – radost, nebo starost?

Hádanky někteří milují, jiní jim nemohou přijít na chuť. Co když ale záleží jen na vás, jak odpovíte?

zobrazit
1
Indris Elwinor
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Hetty Londsová
Zástupce šéfredaktorky: Aimée Leavittová
Technický guru: John Werewolf
Vedoucí Módní patroly: Isabell Tenebris
Korektura a vizuální úprava článků: Aimée Leavittová, Aya Watanabe
Autoři článků: Aimée Leavittová, Aya Watanabe, Angela Quickbow, Lilien Emity Meissed, Indris Elwinor, Salisha Kuipers

Poděkování: Všem, kteří zůstali a obětovali svůj volný čas ke vzniku tohoto vydání a všem komentujícím čtenářům, kteří podporují autory v jejich činnosti.