2/2020
nor bílý, havran sílí! A s ním i naše redakce, do které přibylo pár nových, modrých duší. Ale ještě, než se noví prváci rozkoukají, přichází na scénu naše únorové vydání, plné zajímavých rozhovorů a článků. Nabídněte si hrneček horké čokolády a pusťte se do čtení.

Přeji vám příjemné počtení

Hetty Londsová

Jak si naši loňští prváci užili svůj první rok v koleji?

Jak se líbilo loňským prvákům v havraspárské koleji? Co si myslí o vedení, atmosféře v koleji či kolejních trénincích? Jsou spokojeni s jejich prvním rokem v koleji? Změnili by snad barvu hábitu nebo jsou s volbou Moudrého klobouku spokojeni? To a mnohem více se dozvíte v tomto článku, tak neváhejte, otvírejte, čtěte, rozjímejte!

zobrazit
3
Aya Watanabe

Známí neznámí: Eleonora Anima

Pokračování série známých neznámých havraspárských duší se po Grace Annabeth Reatcher a Isabell Tenebris obrací na Eleonoru Animu. Že ani nevíte, že někdo takový v Havraspáru je? Věčná škoda, váš problém a styďte se! Pojďte to napravit přečtením tohoto článku! Zde se o Eleonoře určitě dozvíte plno zajímavých věcí a možná zjistíte, jak velkou chybu jste udělali, když jste o ní nevěděli.

zobrazit
1
Aya Watanabe

Ewenlia Lerche: „Je to výzva, na ktorú sa teším, že ju prekonám.“

Máme tu začátek dalšího školního roku a ani letos se neobešel bez změn – máme novou prefektku, Ewenliu Lerche. Náš časopis si nemohl nechat ujít možnost držitelku stříbrného plíšku vyzpovídat, a tak vám teď přináší rozhovor!

zobrazit
0
Aimée Leavittová

Málo známé rasy obrů

Společně si projdeme méně známé rasy obrů, podíváme se na jejich vzhled, magické schopnosti a lehce se dotkneme i jejich historie.

zobrazit
1
Faolan Heredan

Mačky na hrade!

Ste zvedaví, čo prezradili majitelia mačacích miláčikov? Chceli svoje mačky už predtým, alebo až po ich príchode na hrad? A čo si myslia tí, ktorí ich nevlastnia? Ktorú mačku vyzdvihli? To všetko tu!

zobrazit
0
Grace Annabeth Reatcher

Prapočátek magie

První díl miniseriálu o vývoji magie od pravěku až po první starověké civilizace, kde už magie byla velmi podobná té, kterou kouzelníci a čarodějky používají dnes.

zobrazit
2
Faolan Heredan

Bystrohlavský záverečný večierok Zima 2020

Aj tento rok sa klasicky fakultný záverečný večierok vo veľkom štýle. Kto bol tento rok ocenený? Kto bol najväčším prekvapením a tzv. "divokou kartou"? Ako sme si užívali večierok aj napriek slzám v očiach? Aké zmeny sa udiali? To všetko len tu!

zobrazit
6
Grace Annabeth Reatcher
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Hetty Londsová
Zástupce šéfredaktorky: Aimée Leavittová
Technický guru: John Werewolf
Vedoucí Módní patroly: Isabell Tenebris
Korektura a vizuální úprava článků: Aimée Leavittová
Autoři článků: Aimée Leavittová, Aya Watanabe, Grace Annabeth Reatcher, Faolan Heredan
Poděkování: Všem, kteří čekali a dočkali se.