3/2020
Milí čtenáři!
Březen, za kamna vlezem... a jak jinak, než s naším novým vydáním Corvina Declaratio, které vám jako vždy naservíruje to nejlepší z nejlepších! Jaro už je (konečně) tady a s ním i nové vydání modrého plátku, který už většina z vás dlouhou dobu vyhlíželo.

Jaro je roční období, lákající k odpočinku. Nejednomu z havránků se klíží oči únavou a propaluje pohledem prázdný pergamen. O čem jen psát? A proč je uzávěrka už zítra?

Ale věřte tomu, nebo ne, nové číslo je konečně tady. I pro tentokrát si havránci opravdu dali záležet a sepsali nám krásných jedenáct článků – a pokud se obzvláště vyžíváte v rozhovorech, jistojistě si přijdete na své.
Neváhejte tedy a začtěte se do našeho březnového vydání!

Mnoho příjemných chvilek s Corvinem
vám za redakci přeje
Hetty Londsová

Spáren Corvina Declaratio

Budoucnost zářná v očích mých, vypráví o listech nezkrotných. O listech veliké slávy, jasu, o listech pro havraspárskou krásu. – Havraspárská kniha poselství

zobrazit
3
Aimée Leavittová

Aimée Leavittová: „Vždycky jsem Havraspár viděla jako skvělou kolej plnou úžasných lidí.“

Aimée Leavittová – dlouhodobá členka modré zasedačky a přátelská duše, na kterou nejčastěji narazíte s šálkem horké čokolády v ruce.

zobrazit
4
Hetty Londsová

Dobývání kuchyně

Jak jsou na tom letošní prváci s prozkoumáváním hradu? Kdo už se dostal do kuchyně a kdo nalétal na letové ploše nejvíc terčíků?

zobrazit
4
Maite de Velarde

Rozhovor s vedením Módní patroly

Módní patrole se změnilo vedení. Vyzpovídali jsme odcházející Isabell Tenebris a nově zvolenou vedoucí Kennu Astreu Sardothien. Jestli chcete vědět, proč ke změně došlo, jak probíhal výběr nové vedoucí nebo čím si u nové módní nejvyšší šplhnete, čtete dál.

zobrazit
3
Lilien Emity Meissed

Havraspárské focení

Havraspár je kolej plná elegance, krá-sných studentů, módních milovníků. Není divu, že se pak rádi ukazují na fotkách... To však pravidelně provází jev zvaný havraspárské focení.

zobrazit
3
Aimée Leavittová

Sběr bodů v Havraspáru

Sice jsme teprve ve třetím termínu výuky, avšak už teď tu máme spoustu bodohrotičů a bodové hodiny se plní rychlostí Forceru 2006 Ultra, přesto by mě zajímalo, jak sběr bodů v letošním roce vidí někteří mo(u)dří, a proto jsem se vydala do útrob koleje získat pro vás odpovědi.

zobrazit
4
Kenna Astrea Sardothien

Zendaer Amattis: „Jako profesor si mohu lépe rozvrhnout svůj čas na hradě.“

Rozhovor s bývalým studentem Havraspáru a nynějším profesorem Zendaerem Amattisem. Co všechno nám o sobě prozradí?

zobrazit
3
Maite de Velarde

Havraspárská vítězná léta

Havrani drží při sobě celoročně, o tom není pochyb. Svá křídla však rozpínají a o kořist, totiž pohár, se derou především v létě. Co však dělají hradní opeřenci v zimě?

zobrazit
2
Ver Loren Vysvobozená

Havraspár je o několik havránků bohatší

Na začátku února k nám do koleje přišli noví prváci a my jsme z nich nadšení. Proč? Podívejte se sami! Otevřete tento článek, dejte se do čtení a vsadím své koště (Forcera určitě ne, Zefyra klidně), že z nich po přečtení článku budete nadšení také.

zobrazit
2
Aya Watanabe

Známí neznámí: Indris Elwinor

Indris Elwinor je studentka 5. ročníku, kterou můžete nejčastěji vidět v Ďáblově jámě nebo na famfrpálovém hřišti. Ale víte o ní i něco jiného než to, že sbírá kdejaký poklad v jámě a umí se perfektně trefit potloukem do jakéhokoli terče? Ne? Tak to o dost přicházíte! Ale nebojte, přečtením tohoto článku to můžete napravit.

zobrazit
3
Aya Watanabe

Kde a jak najít inspiraci?

Potýkáme se s tím jistě všichni – nejen havrani, ale i další obyvatelé hradu a podhradí. Čas od času prostě dojdou nápady, energie, motivace, a my, ač máme času i prostoru požehnaně, sedíme ve Velké síni, zobeme fazolky a zkoušíme pošťuchovat duchy a skřítky. Jak s touhle situací zatočit? A nebo ještě lépe – jak úplnému vyčerpání předejít? A kde nabrat novou inspiraci?

zobrazit
3
Ver Loren Vysvobozená
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Hetty Londsová
Zástupce šéfredaktorky: Aimée Leavittová
Technický guru: John Werewolf
Vedoucí Módní patroly: Kenna Astrea Sardothien
Korektura a vizuální úprava článků: Aimée Leavittová, Aya Watanabe, Hetty Londsová
Autoři článků: Lilien Emity Meissed, Hetty Londsová, Maite de Velarde, Ver Loren Vysvobozená, Aimée Leavittová, Aya Watanabe, Kenna Astrea Sardothien
Poděkování: Skvělým redaktorům, kteří i přes jarní ospalost dali dohromady krásné březnové vydání.