4/2020
Milí čtenáři, Byl pozdní večer – druhý máj –
večerní máj – byl lásky čas.
Havrana zval ku psaní hlas,
kde borový zaváněl háj.


Ačkoliv dnes už není prvního, přinášíme vám společně s modrou básní i nové vydání, které vám jistě přijde vhod. Komu by taky ne, když se venku setmí, není nic lepšího, než usadit se do křesla v kolejní místnosti a zaposlouchat se do zvuku plápolajícího krbu.
Nebo neváhejte, odložte pergameny, knihy a práci a společně s výtiskem našeho časopisu vyrazte do přírody. Venku nyní všechno kvete, ptáci zpívají a všude se to jen hemží petrklíči, tulipány a narcisy. Pohodlně se tedy usaďte, uvelebte se na zeleném koberci a vrhněte se do čtení článků, se kterými si naše modrá redakce dala pěknou spoustu práce.

za redakci

Hetty Londsová

Bystrohlavské výstrižky zo súťaže B4

Zaujíma vás čo sa odohrávalo počas prvej úlohy? Ako sme komunikovali s organizátorkou? Čo nám bolo odpovedané a ako to menilo naše vypracovanie? To všetko sa dočítate tu!

zobrazit
3
Grace Annabeth Reatcher

Příprava havraspárského týmu na letošní famfrpálové zápasy

Loni skončili na posledním místě bez jediné výhry, bez jediné chycené zlatonky, s druhým nejhorším rozdílem gólů... O to víc jsou odhodlaní letos zabrat, letět vstříc famfrpálovým zápasům s havraspárskou bojovností a vymanit se ze spárů posledního místa famfrpálové tabulky. Zvládnou to? Mají na to? Máte se vůbec Havraspáru ve famfrpálu ještě bát? Máte, a proto čtěte!

zobrazit
1
Aya Watanabe

Prapočátek magie: Historie první magické války (ohněm a kamenem)

Pokračování seriálu Prapočátky magie.

zobrazit
1
Faolan Heredan

Do třetice všeho famfrpálového aneb havraspárské výhry v ŠFM

„Možná nás není moc, ale jsme bojovníci!“ řekl jeden z trpaslíků Thorina Pavézy z Tolkienova Hobita a já s ním nemohu více než souhlasit. V průběhu let jsme se nepyšnili nejpočetnějším famfrpálovým týmem, ale i tak jsme vždy bojovali. A třikrát jsme boj vyhráli. Jak se nám to povedlo? A jak na tyto tři světlé roky ŠFM vzpomínáme? Neptejte se, čtěte!

zobrazit
4
Aya Watanabe

Výuka v Havraspáru

Havraspár se tento školní rok snaží vyhrát školní pohár a my se podíváme na to, jak studenti Havraspáru nahlíží na výuku na hradě.

zobrazit
0
Maite de Velarde

Šetřílci x utráčeči

Od zařazovací slavnosti už uběhla nějaká doba a nováčci měli postupně možnost seznámit se jak s chodem hradu, tak i s vyděláváním srpců skrze soutěže a brigády. Jak jsou na tom finančně prváci nyní a jaký mají přístup k utrácení či šetření se dozvíte, když budete číst dále.

zobrazit
1
Adewaelle Vinaxis

Může čokoláda škodit?

Většina hradu asi zná Havraspár mimo jiné také jako velké milovníky čokolády, jejichž láska (kromě pár výjimek) hraničí až se závislostí. A závislost často souvisí s negativními účinky jak na okolí, tak na nás samotné. Mohl by to být i případ naší čokolády?

zobrazit
4
Aimée Leavittová
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Hetty Londsová
Zástupce šéfredaktorky: Aimée Leavittová
Technický guru: John Werewolf
Vedoucí Módní patroly: Kenna Astrea Sardothien
Korektura a vizuální úprava článků: Aimée Leavittová, Aya Watanabe
Autoři článků: Aimée Leavittová, Aya Watanabe, Grace Annabeth Reatcher, Faolan Heredan, Kenna Astrea Sardothien, Maite de Velarde, Adewaelle Vinaxis
Poděkování: Těm, kteří se podíleli na vydání a těm, kteří si pokaždé najdou chvilku na čtení modrého plátku. ♥