5/2020
Letošní podzim už klepe na dveře, respektive už je to pár dní, co zaklepal a vešel. Přinesl s sebou sychravé počasí, chlad, vítr, déšť a brzy zbarví listy stromů. V takovém ročním období se veškeré venkovní aktivity zdají být špatným nápadem, a proto doporučuji vzít do ruky nějaké čtivo, zabořit se do křesla v kolejní místnosti a užít si chvilku klidu nad zajímavými pergameny třeba právě našeho časopisu. V tomto čísle najdete tak různorodé články, že si u horké čokolády při deštivém podzimním večeru přijde každý kouzelník na své. V nejednom článku můžete zavzpomínat na loňský školní rok, neboť vám přinášíme shrnutí Osobnosti Hogwarts z havraspárského pohledu, rozhovor s čerstvými profesionálními famfrpálovými hráčkami či třemi absolventkami naší koleje. Kromě rozhovorů se můžete o pár řádků níže podívat na problematiku havraspárského erbu či se dozvědět, jaký byl poslední havraspárský kolejní sraz.

Příjemné podzimní čtení přeje,
Aya Watanabe

Any Dawson: „Budu tady tomu všemu šéfovat!“

Je málo obyvatel hradu, kteří nevědí, kdo je to Any Dawson… naopak valná většina ji zná, vědí kdo je Any a kdo je Dawsonka. Ví, co si před ní mohou dovolit a kdy je stihne krutý trest. Vyzpovídali jsme tuto dámu a už teď víme, jaký byl její první rok v roli profesorky, kolik má krásných šatů a především nám prozradila skutečnost, kterou se hrad zabývá už léta… kdo tu byl dřív, Any nebo Dawsonka? Jestli vás nejen tato odpověď zajímá, čtěte dál!

zobrazit
2
Lilien Emity Meissed

Pětkrát sbohem, famfrpálový týme

Odchod do profesionální ligy čeká každého hráče a každý druhý se svých 20. narozenin děsí jako čert kříže. Merlinužel ale čas nezastavíme, a tak i loni náš kolejní tým opouštěl nejeden hráč. Bylo jich dokonce pět a to určitě zahýbe se stabilitou a úspěšností našeho týmu v budoucích letech. Jak na to nahlížíme my, kteří jsme svůj tým opustili, a jak se na to dívá kapitánka, která ztrácí tak cennou oporu? Pojďme se na to v rámci zahájení nové sezóny podívat.

zobrazit
1
Aya Watanabe

Annie Reprobate: „Havraspár byl jako moje rodina.“

Absolventky Léta 2020 byly převážně modrých uniforem. Mezi ně patřila i Annie Reprobate. Po úspěšném dokončení zkoušek OVCE se však rozhodla od modré posunout dále a navléknout si fialový hábit. Co vše za svá léta v Havraspáru zažila a jak vidí svou fialovou budoucnost?

zobrazit
1
Aimée Leavittová

Srpnový pražský sraz (ne)pražských havranů

V sobotu 22. srpna se uskutečnil po dlouhé době další havraspárský sraz v Praze. Kdo na něj dorazil? Co tam dělali? A jak se jim na srazu líbilo? To se dozvíte o pár řádků níže.

zobrazit
2
Aya Watanabe

Nicolette Marique Leroy: „Kdyby mi někdo někdy řekl, že budu primuska, tak bych se mu vysmála.“

Nicolette je na našem hradě už od roku 2007 a teprve tento rok se dostala k úspěšnému složení zkoušky OVCE. Dovršila tak své povinné studium, které si o několik let prodloužila, a má otevřené dveře do světa kouzelnické dospělosti. Nejen o její hradní budoucnosti a samotných zkouškách jsem si s ní povídala v našem rozhovoru.

zobrazit
0
Aya Watanabe

Havran versus orel aneb Co zdobí náš kolejní znak?

Každý ví, že Nebelvír má ve znaku lva, Mrzimor jezevce a Zmijozel hada. Jenom naši mo(u)drou kolej zdobí pták, jehož druh nikdo nezná. Už mnoho let se totiž řeší spor, zda se jedná o havrana nebo orla.

zobrazit
6
Violet Jane

Osobnost Hogwarts z havraspárského pohledu

Jak havraspárské ovlivnila Osobnost Hogwarts a jak ji ovlivnili oni? Kteří modří byli hradními osobnostmi roku, kteří se dostali do TOP 10 a kterým těsně unikla?

zobrazit
0
Aya Watanabe

Miraell Eliranne: „Celkem chápu, že mě mnoho lidí nezná, většinou se držím svojí ulity.“

Miraell v loňském roce ukončila povinné studium na naší škole a stala se tak absolventkou. Kromě akademické čapky se může těšit také na studentský důchod, neboť se rozhodla setrvat v rozšiřujícím studiu. Jak ale její cesta povinným studiem na naší škole vypadala?

zobrazit
0
Aya Watanabe

Profesionální famfrpálové týmy ze světa Harryho Pottera

Neustále se píše o našem hogovém famfrpálu, dokonce i já mám o něm hned několik článků na svém kontě, ale zamysleli jste se někdy nad tím původním, potterovským famfrpálem? Ne? Tak to máte štěstí, že já ano. V následujících řádcích se můžete dozvědět něco málo o profesionálních famrpálových týmech, které jsou nejedné hradní koleji inspirací a vzorem.

zobrazit
0
Aya Watanabe
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Aya Watanabe
Zástupce šéfredaktora: Aimée Leavittová
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Aimée Leavittová, Aya Watanabe, Melanie Abott
Autoři článků: Aimée Leavittová, Aya Watanabe, Lilien Emity Meissed, Violet Jane

Poděkování: Všem autorům a korektorům, kteří si při podzimních dnech vzpomněli a vzali brk do ruky.