6/2020
Venku už naplno propukl podzim. Stromy jsou překrásně zbarvené, počasí chladné, někdy až sychravé, večer se dělá brzy tma,... Na někoho by taková roční doba mohla působit až depresivně. To se vám všem, doufám, vyhnulo a i v tomto ročním období máte radost z maličkostí a chuť do práce a výuky. Tu rozhodně mají naši redaktoři, kteří si pro vás připravili opět zajímavé vydání našeho skvělého časopisu. Poté, co dopíšete úkoly či opravíte semináře a soutěže, si můžete přečíst, jak a proč máme na hradě čím dál tím méně nováčků, jak se to má s různými překlady Harryho Pottera či se dozvědět něco z rozhovorů s naší bývalou prefektou nebo s letošními prváky. I když by se to možná vzhledem k datu vydání hodilo, žádné strašidelné či halloweenské články v čísle nenajdete. Berte naše vydání tedy jako odpočinek od jinak všude propagovaného Halloweenu.

Příjemné čtení přeje,
Aya Watanabe

Pohyblivé schodiště – krása nebo muka?

Pohyblivé schodiště je nedílnou součástí Bradavic. Dalo by se říct, že společně s mluvícími a hýbajícími se obrazy naši školu odlišují od běžných mudlovských škol, alespoň co se prostor týče. Je samozřejmé, že s mudlovskými školami nemáme ani tak mnoho společného. Osobně v nich shledávám jakési kouzlo, ale jak se na naše zvláštní schody dívají místní studenti a zaměstnanci? Také tam vidí ono kouzlo, nebo je spíše otravují a raději by se jich zbavili?

zobrazit
3
Aya Watanabe

Kolik řečí umíš, tolikrát jsi Potterem

Jistě si říkáš fanoušek Harryho Pottera, tak schválně – víš, kdo nebo co je babbano, Kalkaros či rumpeldunk? Kde se v sérii skrývá Romeo? A která z kolejí má ve znaku ovci? Pojďme se na to společně podívat a poodhalit kouzlo překladu.

zobrazit
4
Charlie Ann Whitaker

Nová modrá krev

Téměř před dvěma měsíci začal školní rok Zima 2021. Tomu klasicky předcházelo rozřazování nováčků do jejich nových kolejí. Havraspár jich také pár dostal, zajímá vás, jací jsou?

zobrazit
2
Aimée Leavittová

Z archivu havraspárských kreslířek

V koleji máme plno talentovaných a šikovných lidí, každému jde něco jiného a každý vyniká v tom svém. Já jsem se pro tento článek zaměřila na kreslení a malování. Dovolte mi v něm představit několik nadaných havraspárských kreslířek společně s jejich nejpovedenějšími díly.

zobrazit
0
Aya Watanabe

Ztracená v mudlovském světě

Kouzelnické a mudlovské světy jsou sice propojeny, přesto si zachovávají určitou míru autonomie a svébytnosti. A tak se může kouzelníkům lehce stát, že se v mudlovském světě ztratí. Někdy však může být bloudění i velmi příjemnou záležitostí. Nevěříte? Následující příběh vám to dokáže.

zobrazit
1
Indris Elwinor

Stále méně...

V uplynulej dobe sme si mohli všimnúť jeden neveselý fakt - počet ľudí na hrade sa neustále znižuje. Každým rokom sa na hrad prihlasuje menej prvákov a menej nadšených nových duší. Ako bude hrad vyzerať o pár rokov? Bude mať kto učiť? Alebo skôr, budú mať vyučujúci vôbec koho učiť? Poďme sa spoločne pozrieť na názory hradného obyvateľstva s istou dávkou mudlovského presahu.

zobrazit
2
Ewenlia Lerche

Na slovíčko s Isabell Tenebris

Tentokrát sa môžete tešiť na rozhovor s ex-prefektkou Bystrohlavu! Čo nám všetko o sebe prezradila? Ako sa dostala na hrad? Kde siahajú korene a počiatky slávneho spolku U Růžové chryzantémy? Ukázala nám niečo z jej tvorby? To všetko len tu!

zobrazit
1
Grace Annabeth Reatcher

Ukažte své peří aneb poznávací večírek Havraspáru

V sobotu 28. spadena se konal poznávací večírek zorganizovaný panem kolejním. Jeho účelem bylo, překvapivě, poznat své spolukolejníky a musím říct, že se opravdu povedl. Chcete vědět, jak takový večírek probíhal, a co se o sobě havrani dozvěděli? Otevřete si tento článek a čtěte!

zobrazit
3
Aya Watanabe

Čokoláda a Havraspár

Aneb když havránci tvoří...

zobrazit
0
Corvinus Declaratio
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Aya Watanabe
Zástupce šéfredaktora: Aimée Leavittová
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Aimée Leavittová, Aya Watanabe, Melanie Abott
Autoři článků: Aimée Leavittová, Aya Watanabe, Ewenlia Lerche, Grace Annabeth Reatcher, Charlie Ann Whitaker, Indris Elwinor

Poděkování: Všem autorům a korektorům, kteří se s chutí pustili do práce a připravili tak krásné a plné číslo. Zvláštní díky těm, kteří psali poprvé a odvedli skvělou práci!