CD Speciál - Týden živlů
Mnoho let uplynulo od doby, kdy ke Kamennému stolu naposledy přiletěl havran a přichytil se svými ostrými drápy. Kdy pohlédl na krajinu kolem sebe, hrdě vztyčil hlavu a máchl mohutnými křídly.

Nyní nastal ten pravý čas a havran se ke Kamennému stolu vrátil. Usedl na něj a stůl se zachvěl. Havran už věděl, co dělat, neboť na onom Kamenném stole sedával již v dobách prehistorických, kdy naše Hogwarts byly ještě na samém počátku. Počkal tedy, než se do kamene vytvoří prohlubeň a uronil čtyři slzy, aby zrodil čtyři živly, které se proti sobě utkají v právě začínajícím Týdnu živlů.

Osmero vyvolených havranů bude zkoušeno po celých čtrnáct dní. V týmových dvojicích se utkají zástupci všech čtyř živlů a jen čas ukáže, který z živlů si vydobude své prvenství mezi ostatními.

Nyní se již ale ponořte do hlubin a víru velkých jmen a do historií nasáklých sálů, kde se bude boj Týdnu živlů odehrávat a kde bude sepsána další historická kapitola.

Příjemný zážitek!
Živlová redakce Corvina Declaratio

Opětovné vzkříšení Týdne živlů

Po velice dlouhé době se vrací zpět jedna z nejmilovanějších vnitrokolejních soutěží a překrásná tradice Havraspáru. Týden živlů. O co že to vůbec jde? Otevřete si tento článek a připomeňte si s námi, co je ta naše překrásná tradice zač.

zobrazit
5
Corvinus Declaratio

Zadání živelných úkolů

Zadání úkolu „S body až ke hvězdám“ je jednoznačné. Jak se ovšem bude prát osmero statečných se zadáním úkolu „Jímání jasnozživosti“? Pojďme se podívat, co je čeká a nemine.

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Vzduch: Melanie Abott

Akorát dočítala kapitolu a jemným vánkem hravě otáčela listy, když jsem ji našla. Ladným pohybem ruky si přivolala svůj živel, aby jí pomohl knihu vrátit na správné místo, než se k ní bude moci znovu vrátit. Melanie Abott.

zobrazit
1
Corvinus Declaratio

Vzduch: Penelopa Parren

Netrvalo nám dlouho, než jsme si jí všimli, jak si zrovna hraje s větrem, nechává ho ostatním dívkám pročesávat vlasy. Následkem toho se po okolí rozléhal radostný smích, veselá nálada nechyběla nikomu, obzvlástě naší větrné dívce. Penelopa Parren.

zobrazit
1
Corvinus Declaratio

Oheň: Addie Hazel

Našly jsme ji, kterak sedí v prázdné třídě a na pergamen zběsile píše čísla. Počítá. Ale kupodivu se jí nedaří, a tak pergamen lusknutím prstu spálí a odhodlaně začíná odznovu. Addie Hazel.

zobrazit
1
Corvinus Declaratio

Oheň: Amaltheia Capella Moonlight

Přemýšlivá studentka, která má na vše odpověď, ač si někdy není jista sama sebou, a která si velmi váží moudrosti a pravdy, se v době našeho rozhovoru nacházela na famfrpálovém hřišti. Nad plamínky ohně si ohřívala ruce, neboť právě dokončila trénink v chladném listopadovém počasí. Amaltheia Capella Moonlight.

zobrazit
4
Corvinus Declaratio

Voda: Charlie Ann Whitaker

V době rozhovoru nebyla vůbec k nalezení a už už jsme si zoufali, když v tu ránu jsem zahlédla v dívčí umývárně tmavovlasou hlavu s culíky otočenou čelem k umyvadlu. Umývala své štětce na malování a neodolala živlu vody a z napuštěného umyvadla udělala kouzelnou fontánu mnoha barev. Charlie Ann Whitaker.

zobrazit
1
Corvinus Declaratio

Voda: Terii Rossi

Seděla nad sklenicí vody a místo toho, aby se z ní napila, vytvářela z vody různé tvary a ornamenty. Jakmile jsem přistoupila blíž, lusknutím prstů vrátila všechnu vodu zpět do sklenice a dělala, že je vše v naprostém pořádku. Terii Rossi.

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Země: Gabrielle Sweet

Sedela pri stole U Tří košťat, niečo si horlivo zapisovala na pergamen. Písala tak rýchlo, až bolo počuť škrabanie brka. Občas ticho zakrútila hlavou, časť textu preškrtla a nad to zapísala novú myšlienku. Po chvíli zachytila náš pohľad a úsmevom nás zavolala k sebe. Gabrielle Sweet.

zobrazit
1
Corvinus Declaratio

Země: Miraell Eliranne

Sedela v pohodlnom kresle v kolejnej miestnosti, trošku stranou od ostatných. V ruke držala svoju obľúbenú knihu a oči jej behali z jednej stránky na druhú. Sem tam zdvihla pohľad, aby sa pokochala výhľadom z okna veže. Krása farebnej jesennej prírody ju fascinovala. Potom však sklopila zrak opäť k príbehu v knižke. Po chvíli odtrhla zrak od čítania a zadívala sa na nás. Miraell Eliranne.

zobrazit
1
Corvinus Declaratio
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Tajemné živly Kamenného stolu Havrana