2/2021
Mudlové si stěžují na přetrvávající zimu a skutečnost, že se příliš brzy stmívá. Co pak mají doma dělat? Snad najdou nějaké řešení, jak zmírnit svou nudu, my jsme ho pro vás, kouzelníky, totiž našli. Přinášíme vám nové číslo Corvina Declaratio doslova přeplněné nejrůznějšími články.

Zajímá vás, jaké změny se udály na závěrečném večírku Havraspáru a kdo všechno byl oceněn kolejními cenami? Jaká je nová prefektka a co od své funkce očekává čerstvá zástupkyně kapitána? To vše si zde můžete přečíst společně s reportem z jedinečného online havraspárského srazu či receptem na ty nejmagičtější masopustní koblížky.

Pokud jste vášniví čtenáři, doporučuji vám přečíst si článek o havraspárských bookwormácích, třeba tam najdete i nějaké tipy na knížky. A pokud rádi čtete spíš hradní novinařinu, přečtěte si článek shrnující letošní UNC z pohledu našeho časopisu. Chcete-li se dozvědět více o hradě samotném a zvláště pak o výuce, vezměte do ruky do článek Pátrání po bonusech profesní dráhy.

Příjemné čtení přeje,
Aya Watanabe

Bystrohlavský záverečný večierok Zima 2021

Koho ocenilo novopečené vedenie Bystrohlavu? Ako si viedli tento rok naši nováčikovia? Kto sa stal Snaživcom Bystrohlavu? To všetko sa dočítate priamo tu!

zobrazit
1
Grace Annabeth Reatcher

Stříbrný Corvinus Declaratio v UNC 2020

V sobotu 13. února 2021 proběhlo Udílení novinářských cen. Chcete vědět, jak se v této celohradní ankete vedlo Corvinovi? Neváhejte, čtěte!

zobrazit
2
Aya Watanabe

Nová posila havraspárského vedení: Kenna Astrea Sardothien

Po skončení Salishy Kuipers ve funkci již nějakou dobu chybí modré koleji prefekt. Nyní se prázdné místo zaplnilo. Stalo se tak na havraspárském závěrečném večírku a novým prefektem se nestal nikdo jiný než Kenna Astrea Sardothien. Corvinus Declaratio nezaváhal a přináší vám rozhovor s čerstvou členkou vedení koleje.

zobrazit
2
Penelopa Parren

Zrazu sama na ihrisku. A čo teraz?!

Individuálny tréning - pre prváka nedosiahnuteľný, pre starších študentov samozrejmosť a pre čerstvého druháka adrenalínový zážitok. Ako dopadlo moje zoznámenie sa s IT? Čítajte ďalej.

zobrazit
2
Amaltheia Capella Moonlight

Addie Hazel: „Chci vás vidět na kolejních trénincích, jak starší hráče, tak nováčky“

Po závěrečném havraspárském večírku se událo pár změn ve vedení. Jednou z nich je i jmenování nové zástupkyně kapitána, kterou se stala teprve čerstvá druhačka Addie Hazel. Kdo to vůbec je a co říká na svou novou funkci?

zobrazit
2
Aya Watanabe

Kolejní sraz 2021 aneb sejdeme se online

Velkolepé setkání, velkolepí účastníci, velkolepá témata. A taky trocha drbů. Co, že se to jednoho lednového dne vlastně dělo?

zobrazit
1
Réza z Oříšků

Koblížkobraní

Fašank, fašinek, šibřinky, končiny či vostatke. I pod těmi názvy se skrývá masopust, období zaměřené na vítání jara, zabezpečení hojnosti, úrody a plodnosti. Jak by takové masopustní hodování vypadalo v havraspárských barvách? Jak jinak než sladce přeci!

zobrazit
0
Charlie Ann Whitaker

Pátrání po bonusech profesní dráhy

Jako správná nadšenkyně do studia jsem si posvítila na nové bonusy profesní dráhy. Pátrání nebylo vůbec snadné, přesto bylo korunováno úspěchem. Zajímá vás, jaký je postoj studentů k této novince? Pak čtěte dále.

zobrazit
2
Indris Elwinor

Must have kousky nejen pro mo(u)dré I.

Zná to asi každý: Madam Niam naskladní nové kousky, jenže když je o pár dní později vytáhnete, nastane zásadní problém, jenž dokáže vytočit nejednoho módního nadšence. Oblečení je to sice pěkné, o tom žádná, ale s čím se dá zkombinovat?! Však to vůbec s ničím neladí! Co teď?! Pokud si kladete podobné otázky, tento článek vám poradí několik kousků, které prostě potřebujete a žádný šatník se bez nich neobejde. V přídě nouze vám totiž dokáží zachránit krk.

zobrazit
9
Kenna Astrea Sardothien

Bystrohlavskí bookworm-áci

Knihy už od nepamäti hýbu celým naším svetom. Či už muklovským alebo kúzelníckym, všade si vydobyli svoje miesto a nemienia sa ho vzdať. Sú medzi nami takí, ktorí knihy moc nemusia, a preto sa im snažia vyhýbať ako to len ide. No nájdu sa aj takí, ktorí k nim zahoreli silným citom a vedeli by pre knihy dýchať. Nemôže byť preto prekvapením, že aj Bystrohlav má svoje knihomoľské dušičky!

zobrazit
1
Grace Annabeth Reatcher
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Aya Watanabe
Zástupce šéfredaktora: Aimée Leavittová
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Aimée Leavittová, Aya Watanabe, Grace Annabeth Reatcher, Melanie Abott
Ilustrátoři: Charlie Ann Whitaker
Autoři článků: Amaltheia Capella Moonlight, Aya Watanabe, Grace Annabeth Reatcher, Charlie Ann Whitaker, Indris Elwinor, Kenna Astrea Sardothien, Penelopa Parren, Réza z Oříšků

Poděkování: Všem korektorům a autorům, zejména těm začínajícím, kteří s tímto číslem našli cestu do redakce a kterým přeji, aby jim jejich zápal vydržel.