3/2021
Máme stále březen a Corvinus se vám už hlásí s třetím číslem tohoto roku. Redakce plná aktivních a zvídavých havranů má neustále nápady na další a další články a je mou milou povinností vydat již druhé březnové číslo.

Můžete si v něm počíst o našich nejmladších přírůstcích v koleji i o těch starších, kteří i přesto, že se nenachází v kolejním vedení, jsou známými hradními tvářemi. Nechcete-li pořád číst jen o hradním Havraspáru, vezměte do ruky článek, který se zabývá i tím potterovským, a dokonce je oba srovnává.

Nudí-li vás téma Havraspáru celkově (což doufám, že ne a vy pro sví dobro doufejte také!), pusťte se do čtení článku o věštění a zjistěte, jaké druhy věštění máme a co vás čeká a nemine v tomto roce. Bude-li to něco špatného, vraťte se do tohoto čísla a pobavte se nad archivní Corvinovskou pokladnou smíchu.

Příjemné čtení přeje
Aya Watanabe

Archivní corvinovská pokladna smíchu ve famfrpálovém hábitu

Nedaří se vám v posledních dnech usmát se, těšit se a mít z něčeho radost? Corvinovská pokladna smíchu vám ochotně z této situace pomůže. Ponořte se do vtipných situací dávných famfrpálových dní nejen havraspárského týmu a zažeňte smutek pořádným smíchem!

zobrazit
6
Aya Watanabe

Phillipa O Connel: Asi budu navždy oblékat modrou.

Sotva zaschnul inkoust na diplomu naší mo(u)dré Phillipy, my už přinášíme rozhovor s naší novou havraní absolventkou zkoušky KOZA. Jak zkouška probíhá? Jak se na ni Phillipa připravovala a jak vidí svou budoucnost? To je jen pár otázek, na které naleznete odpovědi v našem rozhovoru.

zobrazit
1
Kharianne Wolf

Nejmladší studenti mo(u)dré koleje

Nedávno nám začal školní rok Léto 2021 a s tím je spojen příchod nových tváří na hrad. Jak vidí kolejní atmosféru noví havránci? To se dočtete v tomto článku.

zobrazit
2
Addie Hazel

Bystrohlavskí bookworm-áci podruhé

Knihy hýbu skutočne svetom ale aj vežou Bystrohlavu. Nachádza sa v nej mnoho bystrých hlavičiek, ale dokážeme ich zhrnúť do jedného článku? Odpoveď znie nie. Knihy sú mocnou premennou v tomto svete ale aj vo svete muklov. Láska k nim je záväzná a nedá sa jej len tak vzdať. Preto vám aj teraz prinášam knihomoľské duše podruhé!

zobrazit
3
Grace Annabeth Reatcher

Známí neznámí: Gabrielle Sweet

Často ji vidíte vysedávat U Tří košťat nebo ve Velké síni, ale víte o ní i něco jiného? Máte tušení, co ji baví, jaká je, či co by chtěla jednou dělat? Odpověď „ne“ jsem čekala, neboť ani já toho o Gabrielle příliš nevěděla, a proto jsem se pustila do tohoto rozhovoru a naši čtvrťačku vyzpovídala.

zobrazit
0
Aya Watanabe

Hradní spánek aneb Jak se budí hrad?

Vážení čtenáři, milí přátelé. Zdá se, že hrad spí. Je to zimní spánek, či nějaké neblahé uspávací kouzlo, použité na naše obyvatele? Jak jej probudit? Corvinus Declaratio pro vás vše rád zjistil. Dozvíte se také názory obyvatel hradu na tuto problematiku.

zobrazit
4
Elizabeth Eileen McAlcarnar

Havraspár versus Havraspár

Už jste také přemýšleli o tom, jestli a jaké jsou rozdíly mezi Havraspárem a Havraspárem? Ano, opravdu mezi dvěma Havraspáry. Tím z knih o Harrym Potterovi a naším, tady na HOGu. Nepřemýšleli? Zkusila jsem to za vás.

zobrazit
0
Eli Sparrow

Havraspárská věštírna aneb Budoucnost v našich spárech

Baví vás věštění? Znáte způsoby věštění? Pokud vás zajímá, co vás čeká a nemine, či zda jste správní mystikové? pak čtěte Havraspárskou věštírnu.

zobrazit
0
Elizabeth Eileen McAlcarnar

Jak vychovat zlobidlo?

V každé koleji se najde zlobidlo, které trošku čeří vody a oživuje tím atmosféru hradu. Ale kde se taková zlobidla berou? A jak si je můžeme vychovat k obrazu svému?

zobrazit
2
Gabrielle Sweet
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Aya Watanabe
Zástupce šéfredaktora: Aimée Leavittová
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Aimée Leavittová, Aya Watanabe, Melanie Abott
Ilustrátoři: Nicole Landin
Autoři článků: Addie Hazel, Aya Watanabe, Eli Sparrow, Elizabeth Eileen McAlcarnar, Gabrielle Sweet, Grace Annabeth Reatcher, Kharianne Wolf

Poděkování: Všem korektorům a autorům, díky kterým vyšlo už druhé číslo za měsíc. Skvělá práce, havrani!