4/2021
Březen se přehoupl v duben a duben už se pomalu přehupuje v květen. Ten čas tak rychle letí, když se člověk baví, že? Vám uteče nyní ještě dvakrát rychleji, neboť se už o pár řídek níže můžete pobavit nad novou Corvinovskou pokladnou smíchu, která se vám opět otevřela. Pokud ale nejste na vtipné články a chtěli byste něco vážnějšího, přečtěte si o symbolice čísla 7 v potterovském univerzu a zjistěte, kde všude jej autorka příběhu o mladém čaroději použila.

Zájímá-li vás více ale náš svět a náš hrad, čeká tu na vás článek o bobříkovém klání ze Sub Salix, ve kterém autorka článku vyzpovídala několik účastníků soutěže. Nemáte-li rozhovorů a čítárny Sub Salix dost, mrkněte se na rozhovor se slečnou Heleniou, která se v čítárně už pár let angažuje. Příjemný přátelský rozhovor, který s ní vedla její kolegyně, vám zaručeně vykouzlí úsměv na tváři.

Pokud na čtení tolik nejste, vezměte do ruky tužku a papír a pusťte se do kreslení havraspárského erbu, návod najdete v článku naší začínající redaktorky, která mimochodem i krásně kreslí. Kromě kreslení se pustila i do rozhovoru a vy si tak můžete po nakreslení erbu přečíst rozhovor s mudly. Nevídané, že? Ale stojí to za to! Stejně jako celé číslo.

Příjemné čtení přeje
Aya Watanabe

Helenia Kukková: „Vrbová královna jsem já!“

Jarní paprsky se proplétají vrbou a pomalu začínají zahřívat i ty nejdůkladněji schované kořeny. Ideální den uvařit si kýbl kafe a povídat si s Helenií o mládí, pasení dinosaurů, dávných časech havraspárských a třeba i o mírně přerostlé kytce, která kolegyni přirostla k srdci.

zobrazit
1
Any Dawson

Corvinovská pokladna smíchu opět otevřena!

Corvinovská pokladna smíchu se opět otevírá a nabízí vám k prohlédnutí své nejlepší klenoty z let dávných i současných. Chcete je vidět a pobavit se? Čtěte!

zobrazit
5
Aya Watanabe

Číslo 7 v příběhu Harryho Pottera

Číslo 7 je důležité jak pro mudly, tak i pro kouzelníky. Nevěříte? Tak si přečtěte tento článek a uvidíte, kde všude v příběhu Harryho Pottera se toto magické číslo objevilo.

zobrazit
5
Addie Hazel

„Kde se vydává číslo?“ a „Jak se vydávají průběžné články?“ aneb Krátce o tom, jak jsem se stala šéfredaktorkou

Nic neuměla, nic nevěděla a ve své kanceláři se dokonce ztratila! Přesně takový byl začátek aktuální šéfredaktorky v její nové funkci. No jo, šéfredaktorská kancelář je zkrátka úplně něco jiného než famfrpálové hřiště.

zobrazit
4
Aya Watanabe

XXL Módní patrola II.

Módní patrolu už jistě znáte a nejspíš se jí také bojíte, možná z ní máte dokonce i noční můry a fóbii. (Pokud je tomu skutečně tak, neváhejte vyhledat odbornou pomoc, nejlépe u madam Niamové, a konečně si kupte něco pořádného!) Jelikož vás mám všechny moc ráda, připravila jsem si speciálně pro naše čtenáře extra porci patrol navíc a to se co?! Vyplatí!

zobrazit
2
Kenna Astrea Sardothien

DRAW VÝZVA #1 – Havraspárský erb

Nevíte, jak nakreslit havraspárský erb? Já jsem to doteď nezkoušela a to jsem už nějakou tu dobu zařazená v Havraspáru. Proto jsem se rozhodla, že to teď zkusím a vy můžete se mnou.

zobrazit
5
Cassidy Elide Fallon

Byl/a z Havraspáru... Lenka Láskorádová

Lenka Láskorádová i přes odlišnosti vůči jiným studentům patřila k jedné z nejvýraznějších a i nejdůležitějších postav, které pocházely z Havraspáru.

zobrazit
3
Addie Hazel

Odvážní lovci bobříků

Hradní čítárnou Sub Salix se jako uragán prohnala skupina bobříků. Ovšem ne jen tak ledajakých, jednalo se totiž o bobříky literární. Jaké byly zkušenosti odvážných lovců, kteří se vydali po stopách těchto chlupáčů? Odhalení vám nabízí tento článek.

zobrazit
4
Indris Elwinor

Rozhovor s mudly: Která bradavická kolej je podle nich nejlepší?

To vše a ještě víc zjistíte v tomto rozhovoru s mudly. Jejich pohled na bradavické koleje mě často zaskočil, ale v něčem mají pravdu, to si prostě musíme přiznat.

zobrazit
2
Cassidy Elide Fallon
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Aya Watanabe
Zástupce šéfredaktora: Aimée Leavittová
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Aimée Leavittová, Aya Watanabe
Ilustrátoři: Aya Watanabe, Nicole Landin
Autoři článků: Addie Hazel, Any Dawson, Aya Watanabe, Cassidy Elide Fallon, Indris Elwinor, Kenna Astrea Sardothien

Poděkování: Všem redaktorům, kteří nepodlehli jarní únavě a připravili další skvělé číslo!