5/2021
Merlinužel jste od nás pár měsíců neviděli žádné běžné číslo, ale to se teď mění! Přinášíme vám po delší pauze, během které vyšel velmi speciální speciál napodobující legendární Nevermore slečny Larstonové, klasické číslo modrého plátku plné, jak je již zvykem, různorodých článků.

Máte o prázdninách volnou chvíli a nevíte, co dělat? Naučte se krásně psát! Naše redaktorka Eli je odbornice na kaligrafii a začíná pro vás psát sérii článků, kde se vás pokusí naučit krásně psát. V tomto čísle najdete první díl této série, tak se na něj určitě podívejte.

Nejste zruční s brkem v ruce a raději se věnujete sportu? Podrží vás naše famfrpálová nadšenkyně a zástupkyně kapitána Addie, která si pro vás připravila shrnutí letošního úspěšného havraspárského ŠFM. Přidala se k ní primuska Ewenlia a vyzpovídala nejmladší posilu našeho týmu, tento famfrpálový rozhovor také stojí za to!

Jste-li více na ty potterovské Bradavice, opět vás podrží Addie, má pro vás nachystaný článek o Ufňukané Uršule, kde se dozvíte více o jejím životě i smrti. Podobnou cestou se vydala bývalá primuska Aimée a sepsala pro vás článek o další havraspárské osobnosti – Millicent Bagnoldové.

Věřím, že si v tomto čísle každý z vás něco najde. Jakmile budete mít dočteno, dejte nám prosím vědět do komentářů, jak se vám články líbily. Potěšíte tím naše redaktory.

Příjemné čtení přeje
Aya Watanabe

Byl/a z Havraspáru... Millicent Bagnoldová

Je vám jméno Millicent Bagnoldová povědomé? Slyšeli jste jej někdy? Nebo naopak vůbec netušíte, s čím si ho spojit? Ať už je to jakkoliv, věřím, že si milovníci historie přijdou na své dalším článkem ze série Byl/a z Havraspáru...

zobrazit
1
Aimée Leavittová

Corvinovská pokladna smíchu opět otevřena!

Corvinovská pokladna smíchu se opět otevírá a nabízí vám k prohlédnutí své nejlepší klenoty z let dávných i současných. Chcete je vidět a pobavit se? Čtěte!

zobrazit
0
Aya Watanabe

Aimée Leavittová: „Vždy jsem se snažila koleji dát kus sebe, ona mi to zas vracela jinou cestou.“

Čas nadešel a z postu primuse po třech letech odešla Aimée Leavittová. Jak na období s odznakem vzpomíná, co jí bude chybět a kam se na hradě budou její kroky ubírat dál?

zobrazit
0
Aya Watanabe

Famfrpálová posila z radov prvákov: „Nejvíc oblíbeného mám brankáře a děsně obdivuji odrážeče“

Talentovaná, priateľská modrá duša a budúca posila modrého famfrpálového tímu. Často ju vídať v kolejke a s úsmevom na perách je vždy ochotná pustiť sa do konverzácie. O kom je dnes reč?

zobrazit
1
Ewenlia Lerche

Famfrpálový pohár je náš!

Poslední zápas sezóny napjatě sledovali i Havraspárští, i když se jednalo o zápas mezi Mrzimorem a Nebelvírem. Kromě Nebelvíru, který slavil vítězný zápas, slavili i modří, slavili totiž svůj 4. famfrpálový pohár.

zobrazit
1
Addie Hazel

„The Category Is...“ po havraspársku

Několik havraspárských slečen si uspořádalo módní večírek, jehož součástí byla i soutěž v převlékání. Slečny se musely obléct co nejlépe dle zadaného tématu za předem určený časový limit. Jak si s tím poradily a co za krásné outfity vymyslely můžete zjistit v tomto článku.

zobrazit
0
Aya Watanabe

Pojďme se naučit psát – část I.

Máme za sebou další rok studia. Rok profesorského luštění esejů a domácích úkolů. Ruku na srdce, kdo z nás píše krasopisem? V sérii článků "Pojďme se naučit psát" zabrousíme do dob minulých. Podívám se na historická písma, abychom to luštění profesorům v příštím školním roce trochu usnadnili.

zobrazit
3
Eli Sparrow

Byl/a z Havraspáru... Ufňukaná Uršula

Plačtivý duch, který od své smrti straší na dívčích záchodcích v druhém patře Bradavic, byla (ne příliš oblíbená) studentka Havraspáru. Seznamte se s Ufňukanou Uršulou.

zobrazit
1
Addie Hazel
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Aya Watanabe
Zástupce šéfredaktora: Aimée Leavittová
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Aimée Leavittová, Aya Watanabe, Melanie Abott
Ilustrátoři: Nicole Landin
Autoři článků: Addie Hazel, Aimée Leavittová, Aya Watanabe, Eli Sparrow, Ewenlia Lerche

Poděkování: Všem redaktorům, kteří zůstali při Corvinovi i ve chvíli, kdy nehýřil aktivitou, ze všech sil se snažili a opět ho probudili. Jste skvělí! Real ones.