6/2021
Léto skončilo, venku se začíná brzy stmívat a při večerním posezení s přáteli už budete potřebovat minimálně jednu mikinu. Je to tak, podzim se pomalu, ale jistě blíží. My jsme na něj ale nachystaní se spoustou zajímavého čtení!

V tomto čísle si pro vás havrani přichystali rozhovor nejen s nejmladšími členy koleje, ale také s novou prefektkou Melanie, jež byla jmenována na závěrečném večírku, ze kterého najdete report také v tomto čísle.

Pokud vás více zajímá potterovské univerzum, máme tu pro vás články o dvou opravdových studentech Havraspáru – Garricku Ollivanderovi a Quirinovi Quirrellovi. Ten druhý je tak trochu kontroverzní a možná na něj nejsou všichni modří úplně pyšní, ale článek o něm stojí za přečtení určitě. Stejně tak druhý článek té samé autorky, kde vám radí, jak se stát spisovatelem.

Jestli hledáte kousek zábavy, tak i ten v našem čísle najdete. Šéfka Módní patroly rozjela módní poradnu Klobouk a šáteček, ve které bude pomáhat lidem najít vkus a styl. Koho si vzala na starost prvního a jak to dopadlo si můžete přečíst o pár řádků níže. Na čisté pobavení pak slouží článek o naší bývalé primusce, který byl psán v podstatě za oponou, jak stojí v jeho názvu. Je to takové zákulisí, které na jevišti hvězdného primusovského vystoupení za běžných okolností nespatříte. V neposlední řadě se můžete pobavit u double drabble, které jsem vyhrabala ze zaprášené truhly svého famfrpálového archivu. Autorkami příběhů jsou hráčky, které buď v minulosti zářily v našem týmu, nebo v něm září doteď.

Příjemné čtení přeje
Aya Watanabe

Seznamte se, toto jsou naši nejmladší!

Se začátkem září se Havraspár rozrostl o nové havránky. Vletěli do koleje rychlostí Forceru 2006 Ultra a přinesli s sebou svěží energii a nakažlivé nadšení do všech hradních aktivit. Kdo to ale ti malí havránci jsou? Jak se o naší škole dozvěděli, byl Havraspár jejich první volbou, na co se nejvíce těší? To vše se dozvíte v tomto článku!

zobrazit
5
Aya Watanabe

Havraspárský závěrečný večírek Léto 2021

Rok se s rokem sešel a skončil další školní rok. I my, Havraspárští, jsme ho po svém uzavřeli. Jaký byl náš večírek a kdo dostal jakou cenu? Vše a mnohem více se můžete dočíst zde!

zobrazit
1
Addie Hazel

Aimée Leavittová: Za oponou jinak skvělého primusovského představení

Havrani jsou drbny, to ví každý, ale také mají smysl pro humor a nebojí se udělat si legraci sami ze sebe. Bývalá primuska Aimée je toho krásným důkazem, neboť nám povolila zveřejnit její tři nejvtipnější trapasy, co se jí nevyhly na cestě jejího primusování. Pojďte si je přečíst a pobavte se!

zobrazit
6
Aya Watanabe

Penelopa Parren: „Myslím si, že všechno jde lépe s úsměvem.“

Při závěrečném kolejním večírku jsme získali nové majitelky stříbrného plíšku. Kromě Melanie Abott se prefektou stala také Penelopa Parren. Dovolte mi ji vám představit.

zobrazit
0
Addie Hazel

Z famfrpálového archivu: První kolejní tréninky našich famfrpálových hvězd

Snad každý famfrpálový hráč si vzpomíná na svůj první kolejní trénink. Den, kdy poprvé nasedl na koště a objevil kouzlo té nejlepší hry v našem světě. Jaký byl tento den pro pět našich dnešních i včerejších famfrpálových hvězd? Jsou jejich příspěvky do celoroční famfrpálové soutěže na toto téma smyšlené, nebo se jim doopravdy přihodily?

zobrazit
4
Aya Watanabe

Ewenlia Lerche: „Rada by som pokračovala v tom, aby naša kolej bola miestom, kde bude vítaný a cítiť sa príjemne každý z nás.“

Na závěrečném kolejním večírku proběhla výměna majitelek zlatého plíšku. Novou majitelkou se stala Ewenlia Lerche. Pojďte si přečíst tento článek, ať novou primusku poznáte!

zobrazit
1
Addie Hazel

Byl/a z Havraspáru... Garrick Ollivander

Známý výrobce hůlek, od kterého si hůlku koupil i hrdina kouzelnického světa Harry Potter. Vy od něj hůlku máte určitě také. Není totiž snad lepšího výrobce hůlek, než pana Ollivandera. Pan Ollivander je ale mnohem víc než jen výrobce hůlek, přečtěte si o něm a jeho životě něco víc!

zobrazit
5
Aya Watanabe

Melanie Abott: „Prefekt je podle mě pro mě lepší. Ráda si s lidmi povídám, poslouchám jejich názory a když můžu, snažím se jim pomoct.“

Na havraspárském závěrečném večírku byly jmenovány nové prefekty. Dovolte mi, abych Vám představila jednu z nich, Melanie Abott. Jak se těší na novou práci či jak vidí svoji domovskou kolej? Odpovědi se můžete dočíst v tomto článku!

zobrazit
0
Addie Hazel

Byl/a z Havraspáru... Quirinus Quirrell

Když se řekne jméno Quirinus Quirrell, jen málokdo si nejspíš představí někoho jiného než koktavého profesora Obrany proti černé magii, který své tělo propůjčil Pánovi zla, a nakonec ho to stálo život. Ale tohle není všechno. Pojďme se spolu podívat, kdo tento kouzelník opravdu byl.

zobrazit
7
Rogerina Retta Maylor

Klobouk a šáteček I.

Zajímá vás móda? Chcete se zlepšit ve výběru oblečení? Tato série vás jistě zaujme! V každém vydání se zaměříme na jednoho z hradních obyvatel a pomůžeme jim s jejich šatníkem. Dnes se budeme věnovat Petromile Nivalis!

zobrazit
1
Gabrielle Sweet

Jak se stát spisovatelem I.

Možná to není ten správný název. Spíš bych to měla napsat takhle: Praktické rady ohledně psaní: Tipy a triky. Ale co už, ono to takhle zní trochu vznešeněji. Pojďte si tedy přečíst, co se pod tímto „vznešeným“ názvem skrývá.

zobrazit
2
Rogerina Retta Maylor
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Aya Watanabe
Zástupce šéfredaktora: Aimée Leavittová
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Aimée Leavittová, Aya Watanabe, Rogerina Retta Maylor
Ilustrátoři: Aya Watanabe
Autoři článků: Addie Hazel, Aya Watanabe, Gabrielle Sweet, Rogerina Retta Maylor

Poděkování: Všem redaktorům a korektorům, díky kterým teď můžeme zahnat počínající podzimní melancholii pořádnou náloží příjemného čtení. Zvláštní díky si zaslouží redaktorka Addie za svou pracovitost a ochotu ujmout se témat, která v tomto čísle nemohla chybět.