1/2022
Období jara je připravené a už klepe na dveře a Corvinus po Vánocích a Famfrpálovém speciálu přichází s novým číslem, kde právě i to jaro najdete.

V tomto čísle se můžete těšit na rozhvory s čerstvými havraspárskými absolventkami. Prozradily nám, jak probíhaly jejich zkoušky a jak vidí svou hradní budoucnout dál. Jelikož jsem na začátku nakousla to jaro, čekají na vás také tři jarní články, zvláště doporučuji Bingo jarních aktivit, ať to krásné počasí venku využijete co nejlépe.

Dále jsme pro vás připravili dva články o havraspárských osobnostech ze světa Harryho Pottera, abyste se dozvěděli o dalších kouzelnících, kteří tam naši kolej reprezentují.

Na konci vás také čeká trochu módy. Podíváme se na náš nový kolejní předmět, který jsme dostali k Vánocům a vyzpovídáme šéfku Módní patroly ohledně její funkci a prvního roku v ní. Kromě módy na vás ale čeká také článek s knižními tipy nebo historie svátku svatého Patrika, který proběhl zrovna nedávno.

Příjemné čtení přeje
Aya Watanabe

Bingo jarních aktivit

Ač to místy za okny ještě moc nevypadá, kalendář nám hlásí, že první jarní den je už tady. Sněhu ubývá, svět okolo nás se probouzí opět k životu a do čeho se máme vrhnout nyní, když jsme odložili teplé deky či lyže? Pojďme se podívat na aktivity, které se k jaru krásně hodí.

zobrazit
3
Charlie Ann Whitaker

Angela QuickBow: „Astronomie se stala mou vášní. Kdyby byly další ročníky, vystudovala bych je všechny klidně třikrát.“

Angela QuickBow na hrad přišla v Zimě 2016. Od té doby pravidelně vysedává v hostinci u Rosmerty, se kterou si už bez pochyby tyká. Velkou část svého života také strávila hraním famfrpálu a jako zástupkyně famfrpálové kapitánky. Nyní ukončila své povinné studium zkouškou OVCE a spolu s Corvinem se ohlíží zpět a vzpomíná na své roky na hradě.

zobrazit
3
Aya Watanabe

Svátek v zelené

Nabízeli vám k snídani zelené koblihy? Do půllitru vám načepovali zelenou tekutinu vydávajíc ji za máslový ležák či vás zaskočili lidé se zelenými kloboučky? Nebojte, nejste v tom sami. A společně se povídáme, co za tím vězí.

zobrazit
2
Charlie Ann Whitaker

Byl/a z Havraspáru... Sibylla Trelawneyová

Jedna z bradavických profesorek, která vyučovala jasnovidectví. Někdo ji měl za úžasnou profesorku, která doopravdy uměla věštit, někdo ji bral jako podvodnici a toleroval ji z donucení. Ale co vše vedlo k tomu, jak vyučovala?

zobrazit
1
Addie Hazel

Nový kolejní předmět – co my na něj?

Fleutýnka jako každý rok i letos donesla havraspárským nový kousek kolejního oblečení. Byl to netradiční klobouk s havraním peřím a v podobě havraní hlavy. Jak se Havraspáru líbí a s čím ho nosí? Čtěte zde!

zobrazit
2
Aya Watanabe

Indris Elwinor: „Ovšem ten pocit na konci, že jste to zvládli, ten je nepopsatelný.“

Indris Elwinor v Zimě 2022 ukončila povinné studium a stala se tak studentkou rozšiřujícího studia. Jak vzpomíná na svá studia a nedávno složenou zkoušku?

zobrazit
2
Addie Hazel

Držitelka Ceny Roweny z Havraspáru Addie Hazel: „Obdivuji každého, kdo koleji věnuje kousek sebe.“

Cenu Roweny za rok Zima 2022 získala zástupkyně kapitána Addie Hazel. Přečtěte si náš rozhovor a zjistěte, jak se na toto prestižní ocenění dívá a jak přemýšlí o své hradní budoucnosti.

zobrazit
4
Aya Watanabe

Byl/a z Havraspáru... Laverne de Montmorency

Čarodějka s neobyčejnými znalostmi na poli lektvarů a alchymie, která vynalezla Lektvar lásky. To a mnohem víc je Laverne de Montmorency, další havraspárská osobnost, která se vám představí v tomto článku.

zobrazit
2
Aya Watanabe

Jarní počteníčko aneb knihomolství je IN!

Venku už začíná slunit svítilko, kvítilka kytkují a písně prozpěvují ptáčky. Anebo naopak? Každopádně ano, přichází jaro.

zobrazit
4
Katie Haleki & Destiny Dark

Šéfka Módní patroly Gabrielle Sweet o svém první roce ve funkci: „Je fajn mít něco, co jede pod mou taktovkou.“

Už rok stojí v čele Módní patroly Gabrielle Sweet. Chtěli jste někdy vědět, jak se k této funkci dostala a jak ji baví? Teď máte tu příležitost to zjistit, zeptala jsem se s Corvinem za vás.

zobrazit
5
Aya Watanabe
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Aya Watanabe
Zástupce šéfredaktora: Aimée Leavittová
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Aimée Leavittová, Aya Watanabe, Katie Haleki, Rogerina Retta Maylor
Ilustrátoři: Charlie Ann Whitaker
Autoři článků: Addie Hazel, Aya Watanabe, Destiny Dark, Charlie Ann Whitaker, Katie Haleki

Poděkování: Těm čtyřem slečnám, co nezanevřely na Corvina a stále se jim chce v ruce držet brk a tvořit.