2/2022
Včerejší první máj vám přinesl lásku, druhý vám přináší nové číslo Corvina Declaratio. Najdete v něm články, ze kterých přímo sálá atmosféra jara i poslední dubnové čarodějnické noci.

Kdo by se raději podíval do našeho kouzelnického světa, může si přečíst rozhovor s novopečenou spisovatelkou Dariou Renawalti, které se splnil sen v podobě vydání knihy. V článku se dozvíte, jaká je cesta k vydání knihy a hlavně kdy ona osudná kniha vyjde. Dále vás z hogového světa čeká informacemi naplněný článek o tradiční havraspárské přísaze i nová XXL Módní patrola.

Z potterovského universa tu pro vás máme opět článek o havraspárských postavách, tentokrát jsme se podívali blíže na Cho Changovou.

Příjemné čtení přeje
Aya Watanabe

Mrzimorská autorka Daria Renawalti o své cestě k románovému debutu

Daria Renawalti – kouzelnice a autorka v jednom! Určitě vás všechny zajímalo, jak se Darie daří v psaní její knihy, jak probíhá proces publikace nebo jak se k psaní vůbec dostala. Nás to zajímalo také, a proto jsme se rozhodli Dariu vyzpovídat!

zobrazit
3
Destiny Dark

Kam za barvami jara

V období, kdy se země probouzí a natahuje se po sluníčku, jsou barvy kolem nás nejzářivější. Obdivujeme je na zahrádkách, v alejích, loukách či lesích; zachycujeme je kouzelnými krabičkami či štětci na plátno. Pojďme se tedy vydat tam, kde jsou barvy nejkrásnější.

zobrazit
5
Charlie Ann Whitaker

Tak přísahám!

Sedmero načechralo své černé havraní peří, kolejní místnost potemněla a mezi přítomnými zavládlo ticho. Čerstvým tvářím Havraspáru se začaly potit dlaně, bušit srdce a drkotat zuby nervozitou. Jaké pocity měli letošní nováčci a jak vzpomíná na svou iniciaci vedení koleje? Pohodlně se usaďte, přijměte ode mě pozvání k horké čokoládě a rozklikněte článek. Přeji vám příjemné čtení!

zobrazit
3
Katie Haleki

Hurá na čarodějnice

Smuteční den pálení čarodějnic nám připomíná, že i mudlové přeci jen magii vnímají. Někteří ji nenávidí, jiní závidí - a tak není divu, že o ní píší ve svých svých knihách. Jak si nás tedy představují ti, kteří žijí mimo náš svět?

zobrazit
3
Charlie Ann Whitaker

XXL Módní patrola III aneb I profesoři mají styl

Naši učitelé pod drobnohledem Módní patroly. Kdo je IN a kdo naopak přestřelil? Vše se dozvíte v článku!

zobrazit
3
Destiny Dark

Byl/a z Havraspáru... Cho Changová

Chytačka havraspárského famfrpálového týmu, která studovala o rok výše než hlavní trio. Její důležitost pro vítězství té správné strany se objevuje až v posledních díle, ale i tak má významnější role už předtím. Pojďme se společně podívat na její život!

zobrazit
2
Addie Hazel

Kterak havrani hledali velikonoční vajíčka

Na začátku dubna se pár odvážných havranů vydalo hledat ztracená vajíčka králíčka Barryho. Po cestě vypracovali několik úkolů s jarním tématikou. Vy si je nyní můžete prohlédnout v tomto článku!

zobrazit
3
Aya Watanabe
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Aya Watanabe
Zástupce šéfredaktora: Aimée Leavittová
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Aimée Leavittová, Aya Watanabe, Destiny Dark, Katie Haleki, Melanie Abottr
Autoři článků: Addie Hazel, Aya Watanabe, Destiny Dark, Charlie Ann Whitaker, Katie Haleki

Poděkování: Těm čtyřem slečnám, které se do psaní opět pustily s nadšením a jejichž články je radost číst.