3/2022
Očekávané udílení novinářských cen je v plném proudu a Corvinus se ho rozhodl podpořit vydáním nového čísla, aby řádně oslavil tuto jeidnečnou událost novinářského světa.

V tomto čísle nenajdete jen článek o havraspárských nominacích na UNC, ale také dva články praktického rázu, které vám poradí, jak na vedro a co v začínajících letních měsících číst, aby byly o trochu snesitelnější.

Pokud se chcete pobavit, máme tu pro vás článek s příběhy, které vymysleli havrani na kolejních trénincích. Jsou trochu šílené, místy nedávají smysl, ale zaručeně vás pobaví. A kdo by chtěl brát život trochu vážněji a něco se v našem časopise dozvědět, nechť sáhne po článku „Obyčejné či magické“ a přečte si o všemožných bylinách. Ať už se rozhodnete jakkoli, užijte si čtení a dejte nám vědět v komentářích, jak se vám líbilo.

Příjemné čtení přeje
Aya Watanabe

Havraspárské nominace na UNC 2021

Udílení novinářský cen se hlásí! Sice se zpožděním, ale je tu a my můžeme slavit hradní novinařiny a co nevidět i ocenit ty, kteří jí v uplynulém roce přinesli nejvíce. Kdo z redakce Corvina Declaratio by to měl mít a koho modré šéfredaktorka na UNC nominovala? Co na to nominovaní říkají a jak to vidí zbytek koleje?

zobrazit
0
Aya Watanabe

Letní počteníčko aneb knihomolství je IN!

Léto, dovolená, prázdniny. Ať už to máte vy, naši čtenáři, zařízené jakkoli, obecně teplé měsíce zavánějí pořádným relaxem, novým dobrodružstvím a merlinužel i podpažími mudlů v emhádéčku. Po jaké knize sáhnout, aby podpořila vaše letní zážitky? Mrkněte na žhavá čtecí doporučení!

zobrazit
2
Katie Haleki

Od famfrpálu po krizové centrum

Určitě jste četli o aktuálním dění v Corvinovi a podivili jste se nad tím, jak havraspárský tým mohli vymyslet jako název týmu Opečený Brumbál nebo Dračí první pomoc? Pro vysvětlení si přečtěte tento článek!

zobrazit
2
Addie Hazel

Obyčejné či magické?

Zima již definitivně předala vládu jaru a odebrala se k spánku ve sněhových peřinách, aby načerpala sílu na příští rok. Venku se vše probouzí, raší, začíná kvést a příroda hraje opět barvami. A spolu s klasickými rostlinami, které znají i mudlové, se probouzejí i ty magické. Já bych vás ráda vzala na průzkum za rostlinami, které se běžně vyskytují i u mudlů, jen nevědí (stejně jako někteří kouzelníci), že tyto rostliny mají kouzelný potenciál a můžeme je využít k magickým účelům.

zobrazit
2
Betria Carson

Katie radí: Jak na teplo?

Teplo, vedro, peklo, léto. Každý nazýváme přicházejí teplotní rekordy jinak. Jak se ochladit jinak než pitím s ledem a studenou sprchou? Co pomáhá autorce článku, aby přicházejí roční období zvládla přežít? Otevřete si tento článek a klidně zanechte i vaše rady!

zobrazit
1
Katie Haleki

Havrani v jezeře! Trest, nebo životní styl?

Hodiny kolejních tréninků nemusí být jenom o střílení gólů, chytání zlatonky či odpalování potlouků. Když se na hřišti sejde parta fajn lidí, tak jde vymyslet ledasco. Pojďte se podívat, jak se baví havraspárský tým!

zobrazit
1
Addie Hazel

Jak se stát spisovatelem II.

Po extrémně dlouhé době je tady druhý díl mého článku. Tentokrát se v něm podíváme na mé inspirace při psaní.

zobrazit
2
Rogerina Retta Maylor
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Aya Watanabe
Zástupce šéfredaktora: Aimée Leavittová
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Aimée Leavittová, Aya Watanabe
Ilustrátoři: Addie Hazel, Elizabeth Eileen McAlcarnar
Autoři článků: Addie Hazel, Aya Watanabe, Betria Carson, Katie Haleki

Poděkování: Holkám redaktorkám, co napsaly opět pěkné články a pochvala kapitánce za tak povedený první článek.