1/2011
Můj milý Havraspáre,

dlouho jsi čekal na impuls, na změnu, zkrátka na něco nového. Slyšel jsi, jak si někteří potrhlíci se safírovými brky cosi spiklenecky šuškají, viděl jsi, jak horečně v průběhu posledních dní pobíhají kolem, případně ses divil, kam se někteří z nich poděli a proč se z jejich kanclu kouří.

Věděl jsi, že chystáme překvapení. A byl jsi napnutý, co Ti přinese. Inu, tady je. Náš dar Tobě ku příležitosti roku 2011. Corvinus Declaratio s čerstvě modrou krví v žilách, připraven vyjít vstříc všem žurnalistickým nástrahám, které mu jedenáctka přichystá.

Dali jsme do tohoto impulsu všechno a věříme, že naše změny oceníš, protože dle nás to bylo to nejlepší, s čím jsme doposud přišli. Hlavní posouzení je ale na Tobě a my Ti ho plně přenecháváme.

Drazí havránci, přejeme vám prostřednictvím tohoto dárku mnoho zdaru do nového roku a doufáme, že na svůj kolejní časopis budete hrdí. Protože kolejní periodikum není jen kus scvaknutých papírů těch několika nadšenců, kteří rádi píší. Je to další společné dílo havraspárských svěřenců, které nás spojuje. I když ostatní jsou vítaní, Corvinus vždy byl, je a bude hlavně darem od modrých pro modré...

Vše nejlepší vám všem!
Za redakci Corvina,

Larrie

Corvinus opět v novém opeření!

Na Nový rok, po celý rok. My v redakci jsme se rozhodli vlít 1. sněžena 2011 Corvinu novou krev do žil a pěkně rozproudit jeho dění, aby nám to vydrželo i zbylých 12 havřenců. Přichází novodobý Corvinus, lepší a potenciálnější než kdy předtím!

zobrazit
1
Larrie Larstonová
Komiks pro vás: Velký přesun

„Bradavická čtyřka byla fraška,“ tvrdí primuska Havraspáru

Vcelku netradiční a velmi otevřený rozhovor mezi Larrie Larstonovou a Johnem Werewolfem. O čem? O Bradavické čtyřce, kolejních soutěžích obecně nebo třeba o další kariéře nadané studentky.

zobrazit
0
John Werewolf

Předsevzetí našich správců

Nový rok je teprve v peřinkách a všichni se vzpamatovávají z jeho vítání. Všude zůstala spoustu rozdělané práce a mnoho znás si prostě řeklo "dodělám to v novém roce". Že by předsevzetí do nového roku? Co to vlastně je a jaké mají předsevzetí správci z Hogwarts?

zobrazit
0
Lilien Emity Meissed

Havrokalendář se probouzí

Přesně 28. mrazena 2010 spatřil světlo čarodějné. Byl tu s námi více či méně a v posledních týdnech se skryl za pláštík nesmělosti. S novou tváří Corvina se vrací na scénu, lepší a vytuněnější než kdy dříve. Seznamte se s Havrokalendářem!

zobrazit
4
Larrie Larstonová

Havroskop na sněžen

Skoro se tomu nechce věřit, ale je to tak, máme tady nejen nový měsíc, ale také začátek nového roku.
A jak se sněžen projeví ve vašich životech?

zobrazit
0
Janel Weil

Seriál: Jiné projekty, část druhá - www.bradavice.eu

Vážení, seriál pokračuje! Kdo nevěří, ať tam běží... Tedy v tomto případě, ať si přečte tento článek!

zobrazit
43
Elanius Aine Neil

V hlavní roli: Havraspárský kabátec

S Havraspárským kabátcem safírového mága vás už Corvinus seznámil v jednom z předchozích článků. Ale jak si s ním poradili obdarovaní?

zobrazit
0
Janel Weil

Průzkum: Jak na nový rok, tak po celý rok?

Možná ano, možná radši ne. Pojďte se s námi podívat, jak plánuje příští rok na Hogwarts strávit výkvět multibarevného studentstva.

zobrazit
0
Isabella Anne Swan

Havraspárské perličky

Rok se s rokem sešel a je tu nový rok, do kterého vám určitě budou všichni přát mnoho štěstí, zdraví apod. Ale my v Corvinu vám přejeme ještě navíc nekonečný kopec zábavy a na důkaz toho vám přinášíme havraspárské perličky.

zobrazit
1
Lilien Emity Meissed

Lextrovic = Milka v zeleném

30. vlčena 2010 se stalo něco pozoruhodného. Ve Velké síni se náhle objevila Elizabeth Lextrová a prohlásila, že je kráva. Nenechalo mě to samozřejmě chladnou a hned jsem ji odvlekla a vyzpovídala.

zobrazit
0
Isabella Anne Swan

Havraspárský kolejní web hýří novinkami!

Kolejní web Havraspáru prošel v nedávné době četnými změnami. My v Corvinu jsme prošacovali web od podlahy ke stropu a našli jsme každičkou změnu, se kterou se návštěvník nyní může setkat. Do nového roku s čistým štítem!

zobrazit
0
Lilien Emity Meissed
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Larrie Larstonová
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Larrie Larstonová
Ilustrátoři: Katelyn Auster, Larrie Larstonová, Lilien Emity Meissed
Autoři článků: Elanius Aine Neil, Isabella Anne Swan, Janel Weil, John Werewolf, Larrie Larstonová, Lilien Emity Meissed


Poděkování: Skřítkům bonzáčkům a šmíráčkům, že si přitáhli svých padesát švestek a bez keců se uvelebili v novotou nejnačichlejším koutu naší redakce. Siru technikovi za to, že se nepokusil dostat ze zamčené místnosti, kam byl uvězněn Starouškem, aby měl páprda jistotu, že se nebudeme v redakci flákat. Sedmi statečným za úžasnou spolupráci, pomocí níž připravili další vydání, které je tímto překvapením a darem pro celý Havraspár a stávající redakci. A obrovský dík patří i našim čtenářům, kteří se stále znovu vrací do našich končin a tráví s námi svůj čas. Díky vám všem!