2/2011
Když si tak sedím v teple kolejního krbu a pročítám konkurenční hogwartská periodika, říkám si, jak hezké je, že má každé z nich svou specifickou atmosféru a svůj vymezený charakter. Poctivý Žlutý Trimeles, vznešený Lví Tlapou, odlehčený Hadí Král a konečně i celoškolní Denní věštec. Každý z nich si vždy uchovával svou typickou tvář a čtenář měl pak takový hezký dojem celistvosti a rovnováhy.

V poslední době se děje něco, co mi tenhle hezký pocit rovnováhy narušuje, protože jedno z periodik svou tvář začíná radikálně měnit. Rychlost, s jakou se to děje, mě zasahuje víc, než jsem čekala. Na pozici šéfredaktorky Corvina Declaratio bych se měla od subjektivních pocitů odprostit a dál sveřepě udržovat směr, kterým se vydal časopis naší koleje.

Žel, tentokrát jsem se přeci jen malinko vychýlila. V dnešním Corvinu Declaratio proto naleznete vícero článků z kategorie, která mi kvůli nedávným změnám chybí a převažuje jednu z misek kdysi harmonických vah na jednu stranu. Naším cílem tentokrát bylo trošku zadupnout druhou misku, která se nebezpečně rychle vznášela vzhůru.

Ovšem mimo články o oficiálním hradním dění naleznete i mnoho dalšího. Již tradičně oblíbené perličky nebo zamyšlení Modrým perem našeho sira kolejního. A zcela unikátně i ultra vytuněný "skleničkový" rozbor hogwartsčanů od slečny Ajkové. Však poznáte sami!

Dnešní havraník bych ráda uzavřela trochu netradičně, protože i vydání 2/2011 je lehce netradiční. Vezměme to tedy citátem, který mi pro tuto chvíli přijde příhodný: "Vyrovnanost moudrých je jen umění nedát najevo své zmatky."

A nyní se již nerušeně ponořte do hlubin světa Corvina Declaratio, který vás vábivými hlasy mnoha redaktorů láká dovnitř.
Za redakci Corvina,

Larrie Larstonová
Komiks: Hadí muž

Ceny zakladatelů: Co si myslí studenti?

Na konci každého roku se rozdávají Ceny zakladatelů. Dostat takové ocenění by měl ten, kdo nejlépe následoval odkaz tvůrce každé z kolejí - Roweny z Havraspáru, Helgy z Mrzimoru, Godrika Nebelvíra a Salazara Zmijozela.

zobrazit
4
Janel Weil

TOP TEN hogwartských předmětů!

Zhodnocení hogwartské výuky. Jak moc si profesoři udrželi studenty? Corvinus Declaratio přichází s ojedinělou statistikou oblíbených předmětů. A co víc? Známe i názory studentů!

zobrazit
16
Brianag Mac Coileáin & Larrie Larstonová

Jaký byl letošní rok?

Školní rok se nám pomalu, ale jistě blíží ke svému konci a s ním i očekávané prázdniny. Ještě před tím, než se drahokamy v bodovacích hodinách zase vrátí na nulový stav, přečtěte si, co o uplynulém roce řekli kolejní ředitelé a primusové jednotlivých kolejí.

zobrazit
1
Janel Weil

Modrým perem: O chování na Hogwarts

Chtěl jsem psát o tom, jak se vrací staré časy, jak tadyto a tamto je stejné jako kdysi. Nakonec mi z toho vyšlo nějaké pojednání o současných zvycích na Hogwarts. No nic.

zobrazit
8
John Werewolf

Jak hodnotíte Corvinovu novou tvář?

Jak jste si určitě všimli, náš Corvinus Declaratio se nasoukal na přelomu let 2010 a 2011 do nového opeření. Já se vydala na průzkum a zeptala se obyvatelů Hradu, jak hodnotí náš nový časopis. Pojďte se vydat se mnou!

zobrazit
6
Brianag Mac Coileáin

Nástěnka pro rodiče: plní svůj účel?

Článků o tom, jaké potyčky nebo soudružné zalíbení nalézají hradní obyvatelé se svými rodiči v otázce Hogwarts, již bylo nespočet. Dnes se ale podíváme na to, jak tuto situaci ovlivňuje v loňském roce zřízená "Nástěnka pro rodiče"!

zobrazit
6
Larrie Larstonová

Seriál: Jiné projekty, část třetí - www.zaklinaci-mistrimece.com

Myslíte si, že existují pouze kouzelníci? Evidentně jste se spletli a potřebujete si přečíst tento článek!

zobrazit
5
Elanius Aine Neil

O skleničce a lidech

O jedné obyčejné skleničce a mnoha pohledech na ni.

zobrazit
22
Evelina van Eyck

O skleničce a lidech - část II.

Zde je pokračování předchozího článku. Ano, pořád se motáme kolem té samé skleničky. Tentokrát se na ni podíváme pohledem studentů a zaměstnanců Hogwarts...

zobrazit
3
Evelina van Eyck

Perličky z Velké síně

To jsem se jednou trošku nudila a tu ke mně přiběhla Connie Clerenc, že prý se ve Velké síni opět kutálejí perličky jedna za druhou! Popadla jsem tedy Connie za hábit, chuděru, a vláčela ji za sebou jako papírového draka, aby nám žádná z těch perliček neutekla.

zobrazit
1
Connie Clerenc & Lilien Emity Meissed

Budoucnost nové generace OVČařů

Ve školním roce Zima 2011 se ke zkouškám OVCE odhodlalo 9 z 18ti studentů sedmého ročníku. Polovina těchto takzvaných hogwartských dinosaurů se odhodlala k definitivnímu zakončení svého povinného čarodějného studia. Kam je nohy ponesou dál?

zobrazit
0
Larrie Larstonová

Průzkum: preference úkolů

Redakce Corvina Declaratio soucítí se všemi studenty, kteří jsou nuceni psát jeden úkol za druhým. Proto jim přináší tento průzkum, aby si byli stoprocentně jistí tím, že ve svém trápení rozhodně nejsou sami, neboť společné neštěstí se vždycky lépe nese.

zobrazit
2
Elanius Aine Neil

S budoucími nováčky aneb na slovíčko v GD

Ano ano...!
Blíží se nám zápis nových nováčků, a tak se potenciální přírůstky začínají nahrnovat k branám hradu. Nedočkaví a plní radosti! A jak to všechno je? To se dozvíte v článku!

zobrazit
1
Sharlotte la Libretëa
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Larrie Larstonová
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Larrie Larstonová
Ilustrátoři: Katelyn Auster, Larrie Larstonová
Autoři článků: Brianag Mac Coileáin, Connie Clerenc, Elanius Aine Neil, Evelina van Eyck, Janel Weil, John Werewolf, Larrie Larstonová, Lilien Emity Meissed, Sharlotte la Libretëa


Poděkování: Všem redaktorům, kteří se s nadšením vrhli do práce na svém novém časopisu a jali se vylepšování svých novinářských dovedností. Vaše neustálé zlepšování dělá Sedmeru radost! Siru Vlčkovi za parádní nový boxík s anketami, nad nímž by mělo zaplesat oko nejen zmijozelských, nýbrž nás všech. Nervům všech redaktorů, které byly v interaktivních článcích mnohdy dosti nepříjemně napnuté. Totéž však platí pro všechny respondenty, kteří našim sovám ještě neustřihli křidýlka, aby už nemohly přilétat s dalšími prosbami našich redaktorů. A zejména vám, čtenářům, kteří se k našemu časopisu stále vracíte! Děkujeme!