4/2011
"Osud celé pospolitosti bude takový, jaký si ona pospolitost zaslouží," zahuhlal si jednou pod vousy Albert Einstein, nevěda v žádném případě, že za několik desítek let bude jeho věta aplikovatelná pro události, které očekává bájný hrad Hogwarts v nejbližších měsících našeho času.

Všichni víme, o čem je řeč. Blíží se Turnaj tří kouzelnických škol, historicky první mezinárodní událost a klání pro hogwarts.cz. Hrad jej očekává se smíšenými pocity nadšení, radosti, skepticismu, nedůvěry, lhostejnosti i pochyb. Nikdo z nás netuší, do čeho jdeme. A z neznámého máme strach a tendenci vydávat unáhlené soudy.

Jaké to všechno bude? Máme vůbec šanci uspět? Jaká bude organizace? Užije si to vlastně i zbytek hradu, ne jen šampion a jeho rádci? Šušká se, že kvůli Turnaji tří kouzelnických škol by se letos nemusela konat Bradavická čtyřka. Dokáže ji Turnaj plně nahradit? To jsou otázky, které si můžeme klást a ze kterých můžeme mít obavy.

V tu chvíli je důležité jediné - uvědomit si, že Turnaj budeme mít takový, jaký si ho uděláme. Budeme-li k němu přistupovat otevřeně, nabídneme-li mu svou plnou pocitovou škálu a dáme-li mu šanci, užijeme si ho. Turnaj je jedinečnou šancí, jak stmelit místy hodně rozhádaný a intrikářský kolektiv našeho hradu.

Pospolitost je tím magickým slůvkem. Nevěřím v zázraky, a proto vím, že není pošetilé důvěřovat tomu, že se dokážeme spojit a společně si ten mezinárodní věhlas naší školy užijeme. Protože do toho nejdou čtyři naši reprezentanti. Do toho jdeme všichni pospolu.

A jaká ta pospolitost bude, je jen a jen na nás. Nezapomínejme však, že "osud celé pospolitosti bude takový, jaký si ona pospolitost zaslouží"...

Příjemné počtení čtvrtého letošního výtisku Corvina Declaratio!

Za redakci,
Larrie Larstonová

Projekt věšteb: Orákula promluvila! 2

Druhý den přináší věštby dalších šesti vyvolených. Hogwartská orákula opět pootevřela své vnitřní oči a vyjevila proroctví šesti studentů, kteří mají možnost zjistit svou budoucnost. Kdo přijde dnes na řadu?

zobrazit
3
Corvinus Declaratio
Komiks: Šest smrtelných hříchů

Ze zákulisí redakce VI

Mrazen už skomírá, a tak je na čase zamyslet se nad tím, co nám uplynulý havřenec přinesl. V zákulisí redakce to vřelo vším možným netradičním. Pojďme si to nyní shrnout a nahlédnout do víru věcí budoucích.

zobrazit
0
Larrie Larstonová

Turnaj tří kouzelnických škol

Že bude Turnaj velkou událostí, která zahýbe celou naší školou, na tom se asi všichni shodneme. A nebo ne?

zobrazit
2
Janel Weil

Projekt věšteb: Orákula promluvila!

7.2. započala svou pouť hradem velká věštecká akce, ve které hradní obyvatelé protřeli svá věštecká oka dřímající ve svých nitrech a nahlédli do budoucna svých hradních spoluobčanů. Nahlédněte nyní s nimi!

zobrazit
5
Corvinus Declaratio

Hradní FAQ

...aneb to, co chcete skutečně vědět, ale bojíte se zeptat.

zobrazit
15
Evelina van Eyck

Corvinovská pokladna smíchu

Perličky k našemu drobkovi neodmyslitelně patří. A kdo by chtěl tvrdit opak, byl by redakcí tvrdě ukamenován... Proto jsme vás ani v tomto čísle neochudili o perličky z úst obyvatelstva hradu!

zobrazit
1
Lilien Emity Meissed

Z akvamarínového deníku VI

Začíná druhý rok mého pobytu na této škole, první den zápisu nových předmětů. Opět zažiji něco naprosto neuvěřitelného. Náš hrad je opravdu plný magie a tajemství. Bez svačiny se na průzkum rozhodně nevydávejte, nebo dopadnete jako já.

zobrazit
6
Yasmin Mia Madisson

Tajemno pod lupou: Jemněhmotné bytosti

Ve druhém díle tajemníku se podíváme na jemněhmotné bytosti, tvory, kteří se nám v mnohém podobají, také ale liší.

zobrazit
1
Melánie Hale

Semináře vs. výuka

Máme radši semináře nebo výuku? Jak jsou na tom jednotlivé koleje? O čem máme rádi semináře a jaké předměty jsou populární?

zobrazit
0
Rebecka Alice Black

Kus před smrtí! Aneb Manželé Nic znovu zasahují!

Hrůzné pokračování příběhu, kde si i paní Smrt dala malé dostaveníčko. Krev vám bude tuhnout v žilách! A můžete se dokonce těšit na morální ponaučení v závěru!

zobrazit
1
Brianag Mac Coileáin

Serge Renine: S Johnem vycházíme dobře

Necháte se ujít rozhovor s drsnější polovičkou upírského manželského páru našich Hogwarts? Obzvlášť jedná-li se o správce Godrikova Dolu. No nečtěte to!

zobrazit
2
Elanius Aine Neil
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Larrie Larstonová
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Larrie Larstonová
Ilustrátoři: Katelyn Auster, John Werewolf, Larrie Larstonová
Autoři článků: Brianag Mac Coileáin, Elanius Aine Neil, Evelina van Eyck, Janel Weil, John Werewolf, Larrie Larstonová, Lilien Emity Meissed, Melánie Hale, Phillipa O Connel, Rebecka Alice Black, Yasmin Mia Madisson


Poděkování: Redaktorům, kteří si mrazenovou dovolenou nechtěli již prodlužovat, vzdali se sáňkování a přistáli opět na svých redakčních bidýlkách v útrobách svého kolejního plátku. Ilustrátorce Austerce, jež má magické schopnosti a magické štětce a pozor - nebojí se je použít. A vám všem čtenářům, kteří rádi ve zbytečně dlouhých zimních dnech usednete s šálkem něčeho dobrého k našemu časopisu a zalistujete jeho obsahem. Děkujeme!