CD Speciál - Týden živlů
Drazí čtenáři,

dnes přicházíme s obnovou starobylé havraspárské tradice, jejíž zrod se datuje již do dnes téměř prehistorických období našich Hogwarts. Dnes vléváme novou krev do žil slovutného klání Týdne živlů.

Osmero vyvolených bude zápolit ve jménu čtyř živlů o prvenství v této prestižní soutěži. Během tří týdnů, kdy bude klání probíhat, poznáme osobnosti našich soutěžících až do morku kostí. A uvidíme, co nám připraví na závěr oni sami.

Nyní se již ale ponořte do hlubin a víru velkých jmen a do historií nasáklých sálů, kde se bude boj Týdnu živlů odehrávat a kde bude dopsána další historická kapitola.

Příjemné počtení a zážitek!

Redakce Corvina Declaratio

Vzkříšení Týdnu živlů

Jedna z kdysi nejmilovanějších a nejprestižnějších vnitrokolejních soutěží Havraspáru se vrací na scénu. A rovnou pořádně ve velkém! Připomeňte si s námi, oč se jedná.

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Zadání živelných úkolů

Zadání úkolu "S body až ke hvězdám" je jednoznačné. Jak se ovšem bude prát osmero statečných se zadáním úkolu "Jímání jasnozřivosti"? Pojďme se podívat, co je čeká a nemine.

zobrazit
6
Corvinus Declaratio

Vzduch: Evelina van Eyck

Přistihli jsme ji, jak se schovává za závěsem v havraspárské kolejce a nenápadně otevírá jedno z oken. Dovnitř vnikl silný vichr. Mávla ležérně rukou, nasměrovala svůj živel a rozcuchala vlasy a peří všem přítomným. Evelina van Eyck.

zobrazit
8
Corvinus Declaratio

Vzduch: Adretea Lyria

V jedné z chodeb západního křídla se vzedmul silný vítr. Majestátní obrazy najednou visely na háčcích jen tak tak, brnění zavrzala, ozvaly se kroky. Přeběhl nám mráz po zádech. A pak se objevila. Adretea Lyria.

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Oheň: Connie Clerenc

Našli jsme ji v učebně Astrologie, kde seděla při tlumeném světle poslední hořící svíce. S lehkým úsměvem na rtech si hrála s jejím plamenem a vytvářela z něj složité obrazce. Connie Clerenc.

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Oheň: Justin Angel Sane

Seděl v jednom z havraspárských křesel, nohu ležérně opřenou o druhou a bezmyšlenkovitě si hrál s brkem, před sebou rozložený pergamen. Když jsme si k němu přišli sednout, s úsměvem vzhlédl a dal se s námi do řeči. Justin Angel Sane.

zobrazit
3
Corvinus Declaratio

Země: Diotima Marlow

Správně havraspársky zamyšlená stála na kraji jednoho z lánů hogwartských pozemků. Pak zvedla ruce, cosi soustředěně zašeptala a louka před ní zezelenala a rozkvetla. Uznale jsme kývli. Diotima Marlow.

zobrazit
2
Corvinus Declaratio

Země: Elisa de Lunne

Hověla si v koruně košatého stromu na právě se zelenajících pozemcích hradu. Jako vždy třímala v ruce jednu ze svých milovaných knih. Jakoby ledabyle nechala na stromě vykvétat první jarní lístky. Vládkyně Země - Elisa de Lunne.

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Voda: Hildegarda Létavá

Opřená o chladné hradní zdivo, užívala si prvních teplejších dnů u hradní fontány. Nepřítomně si hrála s pramínky vody a stáčela je do divutvorných obrazců. Hildegarda Létavá.

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Voda: Melánie Hale

Klečela na břehu Hanibalova jezera, kde soustředěně pozorovala utopené hogwartské artefakty. Ostrým pohledem manipulovala s vodním vírem, který se tvořil uprostřed vodního živlu a snažil se vyplavit nebohé věci na povrch. Melánie Hale.

zobrazit
0
Corvinus Declaratio
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Tajemné živly Kamenného stolu Havrana