Všechno nejlepší, Larrie!
Milovaná Larrie,
nejspíš právě docela překvapeně ve svých rukou držíš čerstvě vytisknutého Corvina Declaratio. Je to neuvěřitelně divný pocit, viď?
Tento výtisk jsme společnými silami sepsali pro tebe k tvým narozeninám. Ano, bylo to docela obtížné, když nad námi nestál nikdo jako ty. Nikdo zkušený, kdo by věděl jaké to je dávat výtisk dohromady, článek pro článku. Tak si říkám, že to opravdu nebylo ani trochu jednoduché, ale stejně jsem ráda, že jsme to dokázali.
Každý článek, který si zde můžeš prohlédnout, je inspirován tebou. V každém článku jsme se snažili psát jej přímo tobě na míru. Jestli padne do oka i jiným čtenářům? To je v tuto chvíli skutečně jedno.
Já jenom doufám, že nás nebudeš proklínat, že jsme sáhli na tvého milovaného Corvina. Neboj, on se z toho chudák oklepe. Hlavní ale je, že toto vydání patří jen a pouze tobě, protože ty si ho z nás zasloužíš nejvíce. Víme, že toto vydání se s dokonalostí vydání, která vznikají pod tvými perutěmi, nemůže měřit, přesto doufáme, že zamhouříš očko nad nějakou tou pravopisnou chybou, chybějící čárkou či špatně odsazeným obrázkem.
Všechno nejlepší, naše modrá Larrie Larstonová. Vážíme si všeho, co pro nás děláš a tento výtisk je to nejmenší, co ti můžeme darovat.
Les chloristes et une chanteuse

Všechno nejleeleepší k tvým narozeninám!

Jeden z těch článků, které vznikají kolektivním duchem. Také o tom, jak se modří dovedou spojit a popřát tak, jak to cítí jen a jen oni. A také o tom, jak je jedna milá osoba zase o rok starší...

zobrazit
1
Corvinus Declaratio

Ohlédnutí za Nevermore

Pamatujete si na něj? Vzpomínáte na okamžik, kdy se vám tento legendární výtisk ocitl v rukou? Obyčejným nebyl již na první pohled a výjimečným je pro nás dodnes. Možná proto, jak nečekaný a jedinečný byl. Proto, že jej na samém konci roku ocenil samotný pan ředitel. Nebo snad proto, že byl pro nás kouzelným darem? Tak či tak, je to jedna z věcí, které už po roce nepamatuje tolik lidí. Někteří o něm nikdy neslyšeli, jiný už úplně zapomněli. A mým úkolem je vám tuto událost připomenout.

zobrazit
1
Katelyn Auster

V polštářovém koutku

Jednu z nezanedbatelných součástí bordelu v naší kolejce tvoří ta zatracená hromada polštářů, zabírající jeden z nesčetných koutů. Ta hromada je samozřejmě výhradním majetkem naší drahé „prajmusky“, která je na jakékoli její ohrožení (které je, co si budeme namlouvat, při sečtení všech nekontrolovaných zobáků a pařátů poletujících kolem značné) silně přecitlivělá.

zobrazit
1
Isabella Anne Swan

Primus včera, dnes i zítra

Určitě si pamatujete na své první dny na hradě. Na chodbách jste tehdy potkávali ty velké studenty se zlatou plackou na hrudi a snad každý si alespoň jednou pomyslel, že by chtěl být jako oni, že by taky chtěl, aby jeho jméno zůstalo na věky věků zapsané v Kronice v kolonce „primus“.

zobrazit
1
Janel Weil

Sedmero bratří: „Kráá krááá, Larrie!“

Už dlouho jsem se chtěla vyzpovídat naše Sedmero - tedy Starouška, Ouzela, Worona, Vrana, Corvuse, Hremma a Hrabana. Tihle braši toho již zažili víc, než my všichni dohromady, ale kdykoliv jsem je chtěla odchytit na rozhovor, mávli křídly a taktně mi naznačili, že jsou velice vytížení a nemají zrovna čas. A tak jsem pořád čekala na vhodnou příležitost, která konečně nastala! Příležitost, kterou prostě ani oni nemůžou odmítnout. Narozeniny naší šéfredaktorky Larrie Larstonové!

zobrazit
3
Lilien Emity Meissed

Ptákoviny, aneb zvláštní zvyklosti puštíka chrapouše

Puštík chrapouš, šedohnědá sovička, která sice nepatří k nejrychlejším sovám, ale pokud se k vám přilne, stane se vaším nejvěrnějším přítelem a bude ochoten doručit jakoukoliv zásilku, který mu svěříte. Občas ze sebe vydá zvláštní chraptivé zvuky, když je podrážděný nebo nespokojený. Takhle známe puštíky z popisu ve Velkoprodejně Mžourov, kde si jednoho můžete pořídit za příjemnou cenu. Ale zajímá vás, jak se chovají a co dělají, když je nikdo nevidí? Čtěte dál.

zobrazit
12
Evelina van Eyck

Z literárního soudku na téma „Zájmy“

Rým se sešel s rýmem, přidala se krásná slova a hle! Poetická dílka těch nejlepších amatérských básníků modré koleje jsou tady. Vítejte v našem koutku, jehož úkolem tentokrát není pomluvit hogwartskou společnost, nýbrž jí oslovit verši. Pokud jste zvědaví co z nás vypadlo tentokrát, směle čtete dál…

zobrazit
2
Katelyn Auster

Tajemná budoucnost Larrie Larstonové

Naše modrá oslavenkyně se může dozvědět něco o své budoucnosti! Jak se jí zadaří v Turnaji Tří kouzelníků? A co může obecně čekat od života?

zobrazit
2
Linn Rose Lairová

Ať žije náš šampión!

Byl pozdní večer, první máj… ale ne, nebyl. Bylo asi něco po deváté, 27. února, když ve Velké síni vyšlehly plameny z Ohnivého poháru vysoko do vzduchu a v oblacích dýmu se objevily i čtyři lístky se jmény šampiona a jeho asistentů.

zobrazit
3
Evelina van Eyck & Janel Weil

Troška z bradavické psychologie

Co když vám někdo řekne, že je pravý zmijozelský? Nejspíš vás ta informace zrovna dvakrát nepřekvapí, protože tohle tady slýcháme každým dnem, ale jak je to doopravdy? Podle čeho vlastně dokážeme určit, že máme ono požadované chování či myšlení prototypu dané koleje? Jediným našim vodítkem mohou být knihy ctěné madam Rowlingové. Pojďme se tedy podívat, jak na tom vlastně jsme.

zobrazit
4
Katelyn Auster

Psáno rukou oslavence - aneb kochejte se excelentní tvorbou!

Dovolili jsme si do tohoto speciálního čísla vybrat i jeden z vrcholů tvorby (dle nás) naší modré oslavenkyně. Níže si můžete přečíst a prohlédnout dílo, které Larrie poslala jako vypracování pátého úkolu v posledním Sedmiboji - a za které od poroty dostala plný počet hvězdiček! Pod vypracováním můžete vidět také samotná hodnocení porotců soutěže. Příjemné čtení.

zobrazit
1
Corvinus Declaratio
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Brianag Mac Coileáin, Connie Clerenc, David Lopez, Evelina van Eyck, Isabella Anne Swan, Janel Weil, John Werewolf, Justin Angel Sane, Katelyn Auster, Leelee z Arkony, Lilien Emity Meissed, Linn Rose Lairová, Nicolette Marique Leroy, Melánie Hale, Morgana Pepper, Rosalie Angel Sadness