6/2011
Tak trochu stereotyp. To je asi hlavní téma dnešního havraníku. Víte, rok co rok je to stále dokola. Čím déle na Hogwarts jste, tím více ten kolotoč vnímáte. Tím více se vám točí hlava a ježíte se, a zároveň si ho čím dál tím víc užíváte a nechcete slézt. Paradox.

Začátkem roku vtrhnou studenti jak utržení ze řetězu do učeben a soutěží a perou se o každý bod, činí se ve všemožných i nemožných oblastech hradních aktivit a je jich všude... no, moc! Po čase to lehce opadne a škola je na krátké období tak nějak "repre". Spořádaná, fungující, všední. A pak přijde ten zlom. Je to jako kdyby na nás hradní zdivo vypustilo mouchu tse-tse. Absolutní útlum, finíto, šlus, konečná. Předměty se odhlašují, hrad najednou zeje prázdnotou a jediné, co v něm zbude, jsou trollové, šprti, kruhy pod očima a výkřiky "mudlové, není čas, mudlové, ach jo". A ano, jako každý rok se o tomto stereotypním stavu objeví řada článků doufajících, že se tím třeba něco změní. A jako každoročně, i letos si tu o tom budu psát úvodník! :)

Ovšem ne, letos už to zábavné není. Kolotoče jsou fajn, i když skřípou, a já si chci objednat další porci cukrové vaty a dát si další jízdu takovým fofrem, že se toho vrzání zbavím!

A tak jsme toto vydání pojali jinak. Udělali jsme ho zábavnější, rozhihňanější, naducanější a vytuněnější než málokteré předchozí. Je to dle našeho subjektivního mínění jedno z našich nejlepších dosavadních děl letošního roku a my doufáme, že ve chvilkách lenosti, prokrastinace a mudlovského shonu vám přijde k chuti a zažene šeď stereotypu.

A když nepomůže ani naše vydání (nesmysl!), je tu pořád ještě záchranný citát chytrého pána Bernarda: "Lenoši jsou loajálnější než ostatní. Nepřetvařují se, že pracují."

Tak si objednejte novou porci, nasedněte a vzhůru na další jízdu!

Za redakci,
Larrie Larstonová
Komiks: Test inteligence

Ve stopách Vendelíny Výstřednice

Pálení čarodějnic je u nás už tradicí. V minulém roce se tento zvyk dostal až za zdi našeho hradu a pamětníci letos napjatě čekali, zda se bude loňská akce opakovat.

zobrazit
0
Janel Weil

Vyhlášení Týdne živlů

Jedna z velmi prestižních vnitrokolejních soutěží Havraspáru s letitou tradicí, která bylo v Létě 2011 obrozena. Osm udatných soutěžících, tři týdny, jeden velmi náročný tvůrčí úkol, tvrdé bodové snažení. A jak dopadlo letošní klání?

zobrazit
6
Larrie Larstonová

Hradní FAQ II.

Vše, co jste kdy chtěli vědět o našich Hogwarts (a báli jste se zeptat) - již podruhé!

zobrazit
12
Evelina van Eyck

Relikvie smrti - pouze na vlastní nebezpečí!

Je to pouhých pár dní, co vyšel epický trailer k poslednímu filmu o Harry Potterovi. Ideální čas na to, abychom přidali krátký vhled na nový film i na stránky našeho časopisu. A pokud jste odvážní - možná ve článku najdete i další zajímavosti okolo věrohodnosti filmu a jeho filmové předlohy.

zobrazit
6
John Werewolf

Definitivní konec TWT

Tak dlouho očekávaný závěr historicky prvního Turnaje tří kouzelnických škol se nedávno udál a my vám právě přinášíme reportáž zaměřenou na Turnaj samotný! Co si myslíte o Turnaji vy a jaký je názor naší šampionky?

zobrazit
3
Linn Rose Lairová

Ravenclaw aneb život ve světě simíků: část 1. - Nastěhování

Všechno to začalo jedním malým pokusem hrát mudlovskou hru The Sims 2. Jenže když jsem se snažila hru spustit, omylem jsem tam poslala i pár lidí z naší koleje. Usaďte se tedy v pohodlném křesle a nenechte se ničím rušit.

zobrazit
17
Connie Clerenc

Opelichanci vs. Opeřenci: První trenál letoška!

Havraspárští nováčci a někteří ti staří mazáci se konečně dočkali. První dubnovou sobotu, tedy 2.4.2011, už stepovali i s košťaty před famfrpálovým hřištěm...

zobrazit
5
Lilien Emity Meissed

Opelichanci vs. Opeřenci: Druhý trenál letoška!

8. rostena se konal druhý famfrpálový trénink havraspárské koleje. Jak probíhal, si můžete přečíst právě nyní.

zobrazit
2
Anita Blakeová

Beltine, čarodějnice a oslava jara

Několik let po sobě se v sekci výjezdních seminářů pravidelně objevovala pozvánka na oslavu svátku Beltine. A i přesto, že letos už tam není, si trochu připomeneme, co to ten Beltine vlastně je.

zobrazit
1
Janel Weil

Vyhaslé krby: „No a co?“

„Budiž tma!“ ozval se drzý hlas kdesi v dáli a byla tma. S jedním úderem lidského srdce každý hradní plamen zhasl a pohltila nás temnota. Milí spolutrpící, blíží se k nám pohroma a jen stěží z ní vyvázneme živí. Potopa i těžká nemoc byl jen slabý odvar toho, co nás teprve čeká. Zachovejte paniku, dějí se děsivé věci.

zobrazit
2
Katelyn Auster

Hogwartská RPG včera, dnes a zítra

RPG je jedno z nesmrtelných témat našeho hradu. Těžko jej rozebírat. My jsme ovšem kritérium našli - velké RPG akce, na které se ještě dlouho vzpomíná. V článku porovnáváme akce Z.L.O. z roku Zima 2010 a letošní Potopu & Úplavici. Jak to všechno vidí hradní obyvatelé?

zobrazit
1
Linn Rose Lairová

Tajemno pod lupou: Andělé

Ve třetím tajemníku se podíváme na Anděly, jemněhmotné strážce našich duší.

zobrazit
5
Melánie Hale

Havraspár stále v čele tabulky!

Havraspár se stále drží na prvním místě, bude to tak dále? Dostaneme větší náskok, nebo jej naopak ztratíme?

zobrazit
3
Brianag Mac Coileáin

Jaro mezi námi

Již měsíc máme tu možnost užívat si pravé a nefalšované jarní roční období. Co jaro skrývá, co je to jaro, co se dá od něj čekat, co si o něm myslí ostatní? To vše jsou otázky, na které budeme společně hledat odpověď!

zobrazit
3
Brianag Mac Coileáin & Kattarin Kilahimová
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Larrie Larstonová
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Larrie Larstonová
Ilustrátoři: Anita Blakeová, Katelyn Auster, John Werewolf, Larrie Larstonová
Autoři článků: Anita Blakeová, Brianag Mac Coileáin, Connie Clerenc, Evelina van Eyck, Janel Weil, John Werewolf, Katelyn Auster, Kattarin Kilahimová, Larrie Larstonová, Lilien Emity Meissed, Linn Rose Lairová, Melánie Hale


Poděkování: Úžasným redaktorům, kteří pookřáli, píší jako diví a s chutí dávají průchod svému talentu, který je radost číst a s nímž je radost spolupracovat. Sedmeru bratří, že přestali v redakci pořádat své tlustočerví párty - fakt dík. Bustě Roweny, že vrátila sirovi brýle, které mu minulý měsíc uzmula, takže sir nyní již zase běhá a kouká jako... rybička. Epickým kalamářům na nožičkách, které denně posilují, aby se jen tak nepřevrhly. A nejvíc samozřejmě vám čtenářům, za vaši trpělivost a oddanost našemu časopisu. Bez vás by to nešlo, tak děkujeme!