7/2011
Blíží se nám prázdniny, u mudlů je to chaos sám, u kouzelníků se uzavírají eseje a postupové zkoušky do dalších ročníků. Do toho nás strašně morduje příšerné vedro. Aneb tohle je poslední chvíle, kdy má člověk chuť do práce. A přesto jí je tolik. Fuj na to.

Původně měla být Corvinova pauza ještě o týden delší kvůli mudlovským povinnostem jeho vedení, nicméně řeknu to na rovinu: už jsem to prostě nemohla vydržet. Přijde mi, že v poslední době nemám co číst.

Chci si zase sednout ke zmrzlinovému poháru na plácku za hradem, uniknout do stínu, otevřít si hradní periodika a zaposlouchat se do šumu zajímavých hlasů, které se z nich linou. A je mi jedno, kterého zabarvení ten hlas bude. Víc než kdy jindy v poslední době slyším buď stále to samé nebo vůbec nic. A to jsou chvíle, kdy vznikají rebelové. Kdy má člověk chuť jít úplně proti proudu. Dusno totiž není jen v počasí. Dusno je v té vší atmosféře přesycené módou, která nás obklopuje. Kdybych nemusela být repre, řeknu, že bych teď nejradši běhala nahatá, abych ukázala, že o hadrech to všechno není.

A tak tedy rebelčím aspoň jinak. A tak jsem se tedy ve shonu všech mudlovských povinností naštvala a rozhodla se, že prostě vydáme a ač to bude číslo štíhlejší než obvykle, kvalita jeho materiálu bude naopak o to vyšší. A tak se také zadařilo.

Jsem hrdá na to, co vám nyní předkládáme. Protože i když jsou to slova a obrazy pocházející z hlasů a per těch nejskalnějších pisatelů Corvina, jsou to hlasy Havraspáru a hlavně - přinášejí trochu čerstvého vzduchu.

Věřím, že to oceníte a čtení tohoto plátku si užijete stejně tak, jako jsme si my v redakci užili jeho přípravu. Tento výtisk nás ohromně bavil a jsem přesvědčená, že to z něj bude cítit.

Tak utíkejte užívat zmrzlinové poháry!
Za redakci,

Larrie Larstonová
Komiks: Havraspárské trollení

Kam se řítíš, Denní věštče?!

Zamyšlení nad tím, co se to děje s našimi oblíbenými hradními novinami a několik nápadů, jak z toho ven.

zobrazit
5
John Werewolf

Nicolette Marique Leroy jde ve stopách Roweny!

V Havraspáru máme mnoho skvělých havranů, ovšem někdy je potřeba vybrat některé jedince a vyznamenat je. A právě to se stalo nedávno a nyní jsme tu od toho, abyste se i vy dozvěděli o naší další vycházející hvězdě!

zobrazit
2
Lilien Emity Meissed

Příčná = zamrzlá nákupní tepna?

Stagnující Příčná ulice již v uplynulých měsících vyčarovala početnému hradnímu obyvatelstvu nejedny vrásky. Žádné nové zboží, sporadické doplňování, žádná akce. Oproti minulému roku poměrně změna. Proč to všechno?

zobrazit
1
Larrie Larstonová

Temperamentní Soubojový klub

Nový aspekt s názvem "Larrstonka"?! Profesor Orionis, kam se podíváš? Energie 127; 1155%? Jedno nevinné soubojové odpoledne, kdy se v duelovém klubu děly opravdové šílenosti. A vy se můžete podívat s námi. Nikdy totiž nevíte, kdy se to přihodí třeba právě vám.

zobrazit
7
Larrie Larstonová

Corvinovská pokladna smíchu

Menší nadílka perel z Velké síně se sype opět k vám! Tak se nenechte rušit, nejezte, nepijte, ale čtěte a bavte se!

zobrazit
6
Lilien Emity Meissed

Potentilla palustris: dobročinnost, nebo kšeft?

Kšeftování s bylinkami, kšeftování se zdravím na jedné straně. Solidární darování bylinek na straně druhé. Je skutečně fér věnovat bylinky těm, kteří jen pohodlně čekají, až jim spadnou do klína? Nebo je to projev dobročinnosti a těch "líných" je poskrovnu? Jak na to nahlíží hradní zdravotnice a obyvatelstvo, se dočtete právě zde.

zobrazit
0
Monny von Schatz

Chyn Ti - Průvodce s bláznem v těle!

Dnes vám chci představit tajemného nového průvodce v Zakázaném lese, který se nedávno zmocnil této nebezpečné profese. Pojďte se s námi podívat na zoubek panu Chyn Ti!

zobrazit
3
Lilien Emity Meissed

Tajemno pod lupou: Reinkarnace

Fenomén posmrtného života nás provází již od dávných dob. Pojďme se mu tedy podívat na zoubek.

zobrazit
7
Melánie Hale
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Larrie Larstonová
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Larrie Larstonová
Ilustrátoři: John Werewolf, Katelyn Auster, Larrie Larstonová, Lilien Emity Meissed,
Autoři článků: John Werewolf, Larrie Larstonová, Lilien Emity Meissed, Melánie Hale, Monny von Schatz


Poděkování: Mudlům, kteří tak nadšeně valí na kouzelníky hromady starostí, bez nichž by tohle číslo nemohlo vzniknout již tento víkend. Skřítkům, že si uběhali nožičky, aby vše stihli včas (nebojte, nové nožičky jsou již objednané). Všem, kteří přispěli jen tak z vlastní chuti článkem, protože tentokrát šéfredaktorka nestála nad nikým s bičem a nikoho nenutila. A samozřejmě vám, čtenářům, kteří si naše periodikum rádi (a klidně i neradi) otevřete, abyste se dozvěděli, co nového hlásá šepot havraspárský. Děkujeme!