8/2011
Minulý týden jsem měla sen... o hradě, jehož chodby zaplavoval mořský příliv. Zprvu se obyvatelé nadšeně vrhali do vodní hladiny a dováděli s vodním živlem. Pak ale přišly vlny. Divoké, ošklivé vlny. A obyvatelé se počali dusit.

I vstal jeden z arcimágů a ve snaze ulevit obyvatelům a vloudit jim opět úsměv na tvář přistavěl k hradu obrovský sál, jehož prostory braly při prvním pohledu dech. Kašlajíce a skřehotajíce, procpali se poloudušení studenti i zaměstnanci do nové místnosti a zabouchli za sebou dveře.

Ani se pořádně nerozhlédli po novém sálu a dveřmi už zase začala pomalu prosakovat mořská voda. Znovu se do ní nadšeně vrhli, cákali po sobě vodu, máchali v ní jeden druhému hlavu a vesele se smáli. Dokud se dveře neprolomily a nepřišla další vlna.

A takhle pořád dokola...

Naštěstí to byl "jen sen", dalo by se říct. Naštěstí jsem se z něj probudila, na krku máme léto a já mohu společně s vámi vyjít vstříc letním radovánkám. Jen bych ráda, aby už ustal ten příliv, aby se moře zklidnilo a mohli jsme se válet na pláži a dovádět v písku.

Tak je to přeci nejlepší, no ne?
Příjemné počtení napěchovaného a všemi mastmi mazaného Corvina Declaratio přeje

za celou redakci
Larrie Larstonová
Komiks: Havraspárský strach

Zamrzlá tepna rozmrzá aneb novinky z PU

V minulém čísle jsme vás informovali o stereotypu na Příčné ulici. Občasné doplňování zboží, žádné novinky. To se od té doby naštěstí změnilo. Co můžeme čekat dál? Zeptali jsme se našeho kolejního.

zobrazit
3
Anita Blakeová

Druhý nálet na PU - živelný set

Po viktoriánských kouscích se jen zaprášilo, váčky se zmenšily a každý doufal, že stihne nastřádat dost peněz před tím, než na PU dorazí další nové kousky. Tomu se stalo včera večer. O jaké novinky se jedná a co na ně říkají obyvatelé?

zobrazit
2
Anita Blakeová

Evelínčin kulinářský kurz pro věčné začátečníky (a zombíky)

Taky se rádi kocháte delikátními a chuťoslintatvyvolávájícimi fotkami jídel? V tom případě je tento článek přesně pro vás! Corvinus Declaratio vám v tomto čísle nabízí celou várku obrázků! A jen tak mimochodem vás taky naučí připravit základní a životně potřebné pokrmy.

zobrazit
5
Evelina van Eyck

Čaropřehlídka Léto 2011

Později, ale přece. Na začátku června byl vyhlášen čtvrtý ročník Čaropřehlídky. Jak vypadají výsledné modely? Jak přehlídku hodnotí obyvatelé a co na ni říká správce PU?

zobrazit
0
Anita Blakeová

Vrásčití profesoři aneb bída Příčnalice

Na Příčnou ulici dorazila Bosna. Dlouhotrvající lektvary mládí vymizely a v minulých dnech se ztratily i ty krátkodobě působící jednodenní. Třináct profesorů již tento nepříjemný fakt zcela očividně pocítilo na svých obličejích. A řešení v nedohlednu!

zobrazit
0
Larrie Larstonová

Potterland. Pottermore. Potterlife.

Vítejte u již několikátého článku o novém fenoménu, který bude dobývat internet v následujících měsících a letech. V minulých článcích jsme přinesli několik informací a nyní si pojďme představit projekt Pottermore trochu více dopodrobna.

zobrazit
0
John Werewolf

Nová pokladní: Vážně nechcete vidět rozzuřenou zombie!

Havraspár přišel o svou dosavadní pokladnici, Isabellu Anne Swan, a na její místo dorazila nová skrblící duše. Jak vnímá zisk svého postu, co plánuje? Dozvíte se v tomto článku

zobrazit
1
Brianag Mac Coileáin

Corvinovská pokladna smíchu aneb co vypustila zasedačka poprvé!

Nemám pochyby, že všude se kouzelníci dobře baví. V tomto článku jsme se rozhodli vypustit nějaké ty perly, které padly v modré zasedačce. A doufáme, že se budete bavit aspoň tak jako my.

zobrazit
0
Lilien Emity Meissed

Corvinovská pokladna smíchu aneb co vypustila zasedačka podruhé!

Je tu slíbené pokračování perliček z modré zasedačky. Usoudili jsme, že by byla škoda, kdybychom se s vámi nepodělili o ty nejepičtější perličky, které v zasedačce padly. Jelikož by jich bylo na jeden článek hodně, tak se rozhodlo, že budou rozděleny do dvou částí.

zobrazit
2
Nicolette Marique Leroy

Kolejní výprava - jak gentlemani ani mamuti ještě nevymřeli...

21. června - večer s velkým V.
Havrani se chystají na výpravu do lesa a já mám to štěstí, že jsem mezi nimi. Ještě rychle na Příčnou pro povinnou lucernu a už jsem ve Velké síni a vyhlížím další dobrodružstvíchtivé modrásky.

zobrazit
1
Yasmin Mia Madisson

Ceny zakladatelů - Kdo letos?

Každý rok se uděluje. Každý rok někomu přivodí infarkt. Každý rok znamená tu největší poctu od koleje. Každý rok kolejní ředitel odměňuje úsilí...
Jednoduše: Každý rok někdo získá cenu zakladatele své koleje a ani letošní rok nebude výjimkou!

zobrazit
0
Lilien Emity Meissed

Léto, to je kouzelný...

… prozpěvuju si melodickou písničku jedné mudlovské zpěvačky a procházím se hradem. 21. června začalo léto, ale většina z nás za začátek léta považuje až 1. července. Ano, ano. Ještě pár dnů a začnou celý rok očekávané PRÁZDNINY!

zobrazit
0
Yasmin Mia Madisson

Corvinovská pokladna smíchu - Co mi cvrnklo do zobáku

Znáte to, člověk si vykračuje po chodbě a najednou ho něco praští do zobáku. "Ha, vida, perlička." Sebere ji a jde dál. Ve Velké síni se mu cosi zachytí za peří, v kolejce se mu to vryje pod kůži a na famfrpálovém zápase se ho to drží za vocas... Tak mi pak řekněte, jak mám ty perličky zúročit, než je předat dál, a to vám!

zobrazit
0
Lilien Emity Meissed
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Larrie Larstonová
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Larrie Larstonová
Ilustrátoři: John Werewolf, Katelyn Auster, Larrie Larstonová, Lilien Emity Meissed, Yasmin Mia Madisson
Autoři článků: Anita Blakeová, Brianag Mac Coileáin, Evelina van Eyck, John Werewolf, Larrie Larstonová, Lilien Emity Meissed, Nicolette Marique Leroy, Yasmin Mia Madisson


Poděkování: Čtenářstvu, které tak trpělivě čekalo na další výtisk, jehož vydání jsme o den pozdrželi, aby byl o to lepší a kvalitnější. Skřítkům aktuálům, kteří rozhýbali sekci "Padni komu padni" a začali konečně sbírat střípky cti i průběžnému vydávání Corvina Declaratio. Slečně Auster, která pozdržela své natěšení na chystanou dovolenou, a těsně před odjezdem ještě opět zacvičila svým štětcem a opět předvedla, že je mistryní svého řemesla. Slečnám Blakeové a Meissed, protože se v osmičce dva jedenáctky činily jako nikdo jiný. A ohromný dík patří i velké Leroyové, která se osmělila a ukořistila další bidýlko v havraspárské redakci! Všem autorům pak, že opět spojili své síly a dokázali věci nemožné. Jste úžasní a Corvinus v čele se Sedmerem je na vás právem hrdý. Děkujeme!