CD Speciál - Havraspárský inventář
Stál na kopci nad večerem
Havran s hradem v tichu šerém
O tom píšem řádky perem
Dáváme se novým směrem.

Pergameny různých řečí
Řazené jsou s přísnou péčí
Shora dolů, první druhý,
Nepřeskakuj, máme pruhy!

V hradě studentíků mnoho jest, leč čtvrtina náleží jich Roweně, múze z hradu Havraspáru v širém lánu mnoha valů. Toť inventář havraspárský, se vší pýchou, modrou ctností. Safírové brko věčné, vzalo za pergamen spěšně, zachytit snažilo se černých ptáků, všemožných disciplín to máků.

A naše pouť nyň začíná, zprvu jen pouhopouhá rovina. To Prasinky, město čarovné! V něm platí hvizdy bojovné, u šachů přítel JASovský, kousek dál slovař mistrovský. A dále tepna módních exotů, kde za botkami dupotů, skrývá se guru sličných čar, z Arkony pochází, ba má dár!

Když k hradu se pomalu blížíme, postavu s kresbami spatříme, tam pod stromem je, mistryně, čarovných obrázků to bohyně. Ve Velké síni vře to zas, nepoznáš ni svůj vlastní hlas, však postarší dámy jasných zraků, bývalé modré - dle zřejmých znaků.

Procházíš chodbou, vousy potkajíc, a kousek dál, tam chvátajíc, jsou Monny s Ev, směr konto jest, když zrovna Evel neupadne pěst. Pak míjíme kumbál veliký, v něm pokladů je tolikých - ceny, dary, chlouba jen! Malého havraspárce celý sen.

A konečně vstupuješ do sálu, kde je pořád plno randálu. Kde kdosi visí na hadru, co je to proboha za skvadru. Kousek dál panna železná, v ní bydlí dívka líbezná, a támhle s kachnou, prasetem je bál, tu se sýrem zas si kdosi hrál. A v rožku sedí zbývající tři, hlavně se proboha nepředřít! Šikovný, vlezlá a nejistá, kousek dál vše sleduje artista - labuť s brkem jenž múzy líbají, obzvlášť v tom k popukání mumraji!

Mág žehnej všem těm normálním, těm s dobrým zdravím mentálním, neb na zdi za nimi visí, tabla géniů to vizí. Prcháš pryč do formálních prostorů, sedací místnost plná hovorů, však ouha, tu šílenost je zas, by zbláznil se z toho i králů ďas.

Útěchou dívka vyrovnaná jest, ni na zemi, ni v obloze nevidí svou z cest, však to je taky vadné, říkáš si, nebohý vyděšený ťulpasi. To Havraspár jen obývá hradní zdi, svou divností sílí si své cti, však pohovoř s vládcům z nejvyšších, mistrem všeho bizárna přeživších.

Teď už jen příjemnou zábavu
a redakčku plnou pozdravů
Larstnů Lerí přeje ti
v příjemné modravé perleti.
Komiks: Manufaktura modrých artefaktů

Justin: Mistr šachu

Podle zadání přísné šéfredaktorky se má článek točit okolo Justinovy schopnosti ovládnout kouzelnickou šachovnici. S tím se ovšem nemohu smířit, jelikož je Justin osobností zvící vzhledu chobotnice. Tedy, co se chapadel nastrkaných do mnoha oborů, v nichž lze vynikat, týká. Jistě se nebude nikdo zlobit, když budou šachy jen jedním tématem z mnoha. Ale maličko víc se jim věnovat budeme.

zobrazit
2
James Watfar

James: Mistr slova

Hola hej! Havránci nehavránci, všichni oči sem, abyste nepromarnili jedinečnou příležitost se dočíst o našem Jameovi Watfarovi. Hnidopich, mistr slova, šprýmař a hlavně náš pohodář!

zobrazit
5
Nikolete White

Leelee: módní guru

Zrcadlo, zrcadlo, kdo je z Havraspáru nejstylovější? Kdo udává módu a komu sluší úplně všechno, co si vezme na sebe? Kdo umí nakombinovat neuvěřitelně vtipné outfity? Leelee z Arkony, moji milí!

zobrazit
1
Evelina van Eyck

Katelyn: potulná kreslířka

Dívka s výtvarnou múzou v těle ohromující a bavící svými kresbami a malůvkami hradní zdi již takřka tři hogwartské roky. Její divotvornost v bohatých vodách kreslení nezná konce a my se nyní trochu proletíme jejím uměleckým fantaskním světem. Katelyn Auster.

zobrazit
7
Larrie Larstonová

Havraspár včera a dnes

Je těžké rozloučit se se svou milovanou kolejí, neméně těžké je pak zapojit se do fialového kolektivu a vědět, že už nikdy se nebudete moct vrátit ke své původní barvě. Jak vnímají fialoví profesoři Havraspár dnes, s odstupem?

zobrazit
4
Linn Rose Lairová

Theresa: hradní hippie vousáč

Theresa Leagwitová, modrá studentka, bývalá šéfredaktorka Corvina Declaratio, která se proslavila především azkabanským vyšetřováním, po kterém jí zbyla velmi originální památka! Jak sama říká, je to její „Plnovous“. A jelikož vousatých žen u nás po Hogwarts moc nechodí, vzali jsme si Ther na mušku a něco o ní zjistili.

zobrazit
1
Lilien Emity Meissed

Evelina: Její Výsost Zombie

Evelina van Eyck… To je jméno jedné nenápadné havraspárské studentky 3. ročníku. Ani vlastně nevím, proč o ní píšu, vždyť nic nedokázala, nikdo si jí skoro nevšimne, v kolejce se neprojevuje a nikdy není ani trošku cítit. Proč tedy o takové šedé myšce píšu a ztrácím tak svůj čas?

zobrazit
3
Lilien Emity Meissed

Monny: pokladnická legenda

Příspěvek do modré pokladnice popisující vzestup a další vzestupy Monny von Schatz, pokladnické legendy a vrchního havraspárského skrblíka. Článek je určen pro její obdivovatele a ty, kteří chtějí znát tajemství jejího úspěšného pokladničeni. Takže se dá vlastně říct, že je to článek pro všechny. Než se začtete, musím vás upozorňit, že se do ní můžete lehce zamilovat!

zobrazit
3
Galton De Nitris

Materiální modrá chlouba

Ač historické zdroje uvádí datum Roweniny smrti, v Havraspáru Rowena nikdy nezemřela. Její život tepe každu součástí kolejního dějství a promítá se do životů, které vedou současní havraspárští. Metaforou na Rowenin život se stávají i kolejní dary Havraspáru.

zobrazit
2
Larrie Larstonová

Ceny pro ty nejzdatnější

Ano, řeč bude o unikátních kolejních cenách Havraspáru, jenž lze získat jen význačnou pílí, konkrétním úkonem či zkrátka bytím tím nejlepším v daném oboru. Ovšem ke každému z těchto předmětů se váže jeho vlastní příběh. A artefakty nyní začaly vyprávět...

zobrazit
3
Larrie Larstonová

Lilien: ochránkyně závěsů

Lilien Emity Meissed. Havranka každým coulem. Kapitánka modrého famfrpálového týmu, pilná členka zasedačky havrkoleje a v neposlední řadě zástupkyně šéfredaktorky a samozřejmě i redaktorka Corvina Declaratio.

zobrazit
4
Yasmin Mia Madisson

Adretea: lady mučitelka

Podivuhodné stvoření s ještě podivuhodnějším účesem. Ta se sadistickým a krutým humorem, který věčně mučí všechny havraspárské. Modré upovídané zjevení věčně zevlící v železné panně. Ta s tím vážně divným háremem. Ach ano, a ta, která vlastní nebezpečnou sbírku mučících nástrojů. Seznamte se - havraspárská Adretea Lyria.

zobrazit
1
Evelina van Eyck

Madidess: kachní farmářka

Co by to bylo za havraspárský speciál o „úchylkách“, když by do něj nepatřila i kachní farmářka. Všichni jistě víte, tato modrá slečna má slabost pro kachničky. V tomto článku se podíváme její úchylce na zoubek.

zobrazit
4
Nicolette Marique Leroy

Morgana: vrchní čunče

Kudy chodí, tudy chrochtá. O kom se bavíme? Přece o naší modré Morganě Pepper!

zobrazit
1
Linn Rose Lairová

Linn: lady Ementál

Osoba, která každého upoutá nejen svou ztřeštěností, ale také svou láskou k ementálu. Osoba, která se nebála krotit tak nebezpečné a krvelačné tvory, jako jsou lamy. Osoba, která letos nasbírala mnoho bodů a pomohla tak koleji získat školní pohár. O kom je řeč? Přece o Linn Rose Lairové!

zobrazit
1
Madidess Leevian

Vrchní havraní velitelství

Užší havraspárské vedení ve složení Werewolf, Larstonová, Leroy a Auster společně vstupuje do druhého roku kralování a nás zajímalo, jak dobrým vedením jej shledává samotná kolej. Pojďte vyzvídat s námi.

zobrazit
1
Brianag Mac Coileáin

John: arcimág programů a čarovný architekt

Vrčící a vyjící, rozesmátý, přemýšlivý, bystrý, šikovný, múzický, Rowenin, diplomatický, autoritativní, inteligentní, kulturně založený, nápomocný, prokrastinační, vedoucí a při měsíčku nebezpečný. Takový je náš Havraspárem zbožňovaný nejvyšší hlavoun John Werewolf.

zobrazit
1
Larrie Larstonová

Larrie: všudypřítomná vlezka

Ochotná primuska, neporazitelná konkurence, přirozený talent a skvělá kamarádka. Jak popsat v jednom jediném článku tak všestrannou a dokonalou osobu?!

zobrazit
2
Katelyn Auster

Nicolette: „ta-bez-úchylky“

Tichá, ale spolehlivá. Překvapivě není řeč o zbrani, nýbrž o havrance, jejíž jméno je s kolejí úzce spjato, jak pro samotný Havraspár, tak i pro širší veřejnost. Nicolette Marique Leroy je s elegancí a ctí nositelkou stříbrného odznaku, věrnou modrou duší a od letošního června jednou z oceněných Odznakem Roweny z Havraspáru. A také se o ní šeptem proslýchá, že je skoro až neobvykle normální a netrpí žádnou úchylkou. Tak se na ni podívejme!

zobrazit
2
Morgana Pepper

Isabella: literární múza

Lamí královna. Pyromanka. Kandidátka do Sedmiboje. Melounová žonglérka. Bývalá pokladnice. Nadšenkyně přes jazyky normální (angličtina, francouzština) i podivné (irština, norština). Zábavná společnice. Magnet na katastrofy. Zabíječka vos. Letadlo. Členka zasedačky. Slizíková. Budoucí šesťačka. Labuťohavran a Swanwarrior. Majitelka zesnulého Čuňátka Rozkošného. Přátelská ukecaná slečna. Kandidátka do Sedmiboje. Ta dezorientovaná. A především naše literární múza. To vše a ještě mnohem víc je akční modrá duše Isabella Anne Swan!

zobrazit
1
Leelee z Arkony

Havěť pokojného pláště

Ne všichni musí být exoty, ne všichni musí být v nějakém směru úchylní. Zde tedy přicházíme s rozebráním neméně důležitých osobností Havraspáru, jejichž jména jsou na věky věků vytesána do havraspárské skály, čekajíc na další, která se k nim připojí. Pojďte si s námi prolétnout v rychlosti takřka tři čtvrtiny havraspárské koleje!

zobrazit
6
Corvinus Declaratio

Sbírka havraspárských tabel

Léto 2011 byl pro Havraspár velmi výjimečný. Taková jsou i havraspárská tabla. Pojďte se pokochat naší sbírkou tabel. Havraspár se ne nadarmo proslul jako kolej těch nejnadanějších a nejtalentovanějších.

zobrazit
8
Evelina van Eyck

Zasedačková havěť

Nejednou jste prošli kolem okovaných dveří ve své kolejní místnosti. Zvědavost vám nedala, vzali jste za klepadlo a otevřeli zapovězené dveře. Už už jste se tetelili, že se vám povedlo dostat do tajné zasedačky... Ovšem ouha! Před vámi se zhmotnili dva obrovští draci! V mžiku jste z oné chodby utekli a víckrát se tam neobjevili "na černo".

zobrazit
1
Lilien Emity Meissed

Melánie: vládkyně časoprostoru a nadpřirozena

Osoba, která se mnohým vryla do paměti jako ta s anděli. To je totiž Melánie Hale, dívka, která miluje nadpřirozeno a vše kolem něj. Pojďmě se společně podívat na tuto dívku zblízka a dozvědět se o ní víc.

zobrazit
0
Lilien Emity Meissed

Havraspár očima pana ředitele

Pohleďte do dalšího malého okénka do tajemné arcimágovské hlavy pana ředitele. Co si o modré koleji myslí on? Jaký je jeho názor na působení samotných opeřenců mezi hradními zdmi?

zobrazit
3
Katelyn Auster
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Larrie Larstonová
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Larrie Larstonová
Ilustrátoři: Brianag Mac Coileáin, Evelina van Eyck, James Watfar, John Werewolf, Katelyn Auster, Larrie Larstonová, Leelee z Arkony, Lilien Emity Meissed, Madidess Leevian, Yasmin Mia Madisson
Autoři článků: Brianag Mac Coileáin, Evelina van Eyck, Galton De Nitris, James Watfar, Katelyn Auster, Larrie Larstonová, Leelee z Arkony, Lilien Emity Meissed, Linn Rose Lairová, Morgana Pepper, Nicolette Marique Leroy, Nikolete White a Yasmin Mia Madisson


Poděkování: Jen a jen Tobě, milovaný Havraspáre!