11/2011
Za sedmero horami a sedmero řekami žil byl jeden starý havran. Léty sešlý, uštvaný, ba i peří měl vyškubané. Řeč s ním nebyla, neboť pořád jen dokola opakoval slova: "Až záře vzejde, pak křivda přejde."

Ten havran měl syna, bláznivé ptáče plné nevybité energie, s vymáchaným zobákem a jiskrou v oku. Netrvalo dlouho a hned co byl mladý havran schopen letu, opustil rodné hnízdo a vydal se vstříc strastem reálného světa. Co by taky měl dělat jiného - poslouchat toho starce, jak pořád mele svoji větu? Raději půjde do toho krásného barevného světa a bude si užívat.

Tvrdě narazil. Mantinely možností byly i v reálném světě omezené. Kde si začal vybíjet své síly, shledal se s protivětrem. Ten byl mnohdy tak silný, až jej odvál na jiné místo, daleko od toho původního, kde musel havran začínat znovu, znovu si budovat přátelství, znovu hledat ztracenou nit.

Postupem času už přestal mít nablýskané peří. Jiskra v oku se ztratila. Byl nabroušený na celý svět, který, ač skýtal takové možnosti, nastavoval neustále nějaké hranice. Vždyť ptáci jsou vzdušní, mají mít možnost rozletět se, kam se jim zlíbí! vztekal se havran. Marně. Hořkost se v něm hromadila a on se pomalu, ale jistě stával zapšklým unaveným starcem plným zášti.

Jednoho dne byl opět odvátý protivětrem na nové místo. Ke svému překvapení shledal, že po mnoha letech se ocitl v rodné zemi. Napjatě vylezl až na vrchol útesu, kde sídlilo jeho hnízdo. Pak vyděšeně zakrákal. Bylo pryč. Na útesu se povaloval pouze nekonečný písek. S hrůzou v očích běhal sem a tam, až narazil na jemně vyvedený nápis, který se začínal z písku ztrácet.

"Až záře vzejde, pak křivda přejde." Havran potřásl smutně hlavou. Celá ta léta... Celá ta léta poslouchal otcovu větu, ale neslyšel. Teď konečně pochopil.

"Chyby lze vždy prominout, pokud máš sílu se k nim přiznat."
Francois de la Rochefoucauld

Všem, kteří při Corvinovi stojí v časech dobrých i horších a rádi se navracejí do jeho listů, chci ohromně poděkovat.

Za celou redakci
Larrie Larstonová
Komiks: Jak na ovomancii

Mystika čísla 11

Jedenácté vydání roku 2011, tedy 11/11 je právě tady.
Co mu do vínku přinesly čtyři jedničky? Čím je vlastně číslo jedenáct zvláštní a jak se na ně můžeme dívat?
Odhalte s Corvinem tajemství jedenáctky!

zobrazit
3
Janel Weil

Havroskop na loven

Spaden se pozvolna přehoupl v loven a přírodu pomalu začíná naplňovat Dolůpad, třetí havraspárská spároéra. Pojďte se podívat a dozvědět se s námi, jaké nástrahy a potěchy vám připravily hvězdy na tento havřenec.

zobrazit
3
Corvinus Declaratio

Reportáž z modrého sletu

Psal se rok Zima 2012, když se přesně v jedenáct hodin a třicet minut dne 24.9. pražské ovzduší zbarvilo do temně azurova a Larrie, čestná slečna organizátorka, zamávala modrou krabicí a nasadila svůj nejmilejší uvítací úsměv z celé její sbírky. Hádáte správně, jednalo se o další z mnoha modromodrých srazů, tentokrát v prostředí pražském.

zobrazit
9
Katelyn Auster

Ze zákulisí redakce VII.

Jubilejní sedmé vydání počinů redakčního zákulisí jde ruku v ruce s ještě jubilejnějším jedenáctým výtiskem roku 2011. V Corvinu se chystají velké změny, které se dotknout jak redaktorů, tak čtenářů. Pojďte si přečíst myšlenky Corvinovy šéfredaktorky.

zobrazit
2
Larrie Larstonová

Uniforma a Larrie o lásce a nenávisti s Niam

Do redaktorských řad našeho plátku zavítal z pozorovatelského bidýlka Vran, jeden ze Sedmera havraních bratří a patron jedné ze sedmi modrých ctností - Krásy. Chopil se safírového brku a jal se vyprávět svůj příběh o Larrie, návrhu nové školní uniformy a dalších peprnostech.

zobrazit
4
Vran

Havraní putování

Cyklus povídek; povídka první je laděna do stylu klasické povídky s tragickým koncem. Taktéž je věnována panu kolejnímu - Johnu Werewolfovi, Larrie Larstonové - naší primusce, Justinu Angel Sanovi (snad to skloňuji dobře) a panu řídícímu - Nimrandirovi Elénére.

zobrazit
2
Fides Fons

Odznak Roweny z Havraspáru má dalšího držitele!

Chvíli před půlnocí dne 13.9. 2011 se opět povedlo „uzrát“ jednomu havranovi, který se tak mohl zařadit mezi držitele Odznaku Roweny z Havraspáru. Čtěte dál a dozvíte se, o jakého modrého havrana jde a i něco o tom, jak si vlastně odznak zasloužil.

zobrazit
2
Lilien Emity Meissed

Navrát mezikolejních soutěží?

Na přelomu prázdnin a školního roku v CD probíhala anketa o tom, zdali by lidi stáli o návrat mezikolejních soutěží, jako byly ročenky nebo Muzeum Hogwarts. Pojďte se s námi nyní podívat na výsledky ankety. A jelikož se převážná většina shodla na tom, že by mezikolejní soutěže chtěla, vydali jsme se do útrob hradu a udělali menší průzkum.

zobrazit
0
Lilien Emity Meissed

Naprosto psychózní Obraz Doriana Graye

Dílo známé z pera mudlovského spisovatele Oscara Wildea. Mladík, jenž je pro svou krásu schopen udělat prakticky cokoliv.
Pojďme se podívat do duše prohnilého Doriana.

zobrazit
0
Melánie Hale

Potter songy I. - Voldy vs. Potter

Fanouškovských písní inspirovaných příběhy Harryho Pottera vzniklo mnoho. Jen několik z nich se ale může pyšnit hodností opravdových klenotů. My vám nyní přinášíme první takový skvost včetně jeho ultra vytuněného havraspárského překladu a doufáme, že tak jako nám vám tento song vykouzlí úsměv na tváři.

zobrazit
3
John Werewolf & Larrie Larstonová

Doušek mnoholičného lektvaru ze Lví tlapou

Nebelvírská kolej ve svém kolejním časopise Lví tlapou rozjela zářijovou soutěž "Doušek mnoholičného lektvaru". Z této soutěže se stala velice vydařená zábava jak pro oko čtenářovo, tak samotného soutěžícího. Corvinus Declaratio tedy vyslal svou redaktorku na příjemné posezení s šéfredaktorkou Lví tlapou, Niane z Libelusie. Chcete-li se dozvědět, jak tato soutěž vznikla, co bylo jejím cílem a další zajímavosti, nic vám v tom nebrání, jen čtěte vesele dál, protože vám přinášíme exklusivní rozhovor z onoho posezení.

zobrazit
0
Lilien Emity Meissed

Havraní putování II.

Druhý příběh z cyklu Havraního putování, tento bude ale o něco další než předchozí, a proto je rozdělen do více kapitol.

zobrazit
0
Fides Fons

Corvinovská pokladna smíchu

Vítejte u dalšího nášupu vašeho humoru. Podívejte se, čí perličky nedávno uvízly v naší síti, a odreagujte se od všedních starostí. Nyní neexistuje nic jiného než vy, perličky a smích.

zobrazit
5
Lilien Emity Meissed
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Larrie Larstonová
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Larrie Larstonová
Ilustrátoři: Erica Rose Wilson, John Werewolf, Katelyn Auster, Larrie Larstonová, pan Paštička
Autoři článků: Fides Fons, Janel Weil, John Werewolf, Katelyn Auster, Larrie Larstonová, Lilien Emity Meissed, Melánie Hale, Vran


Poděkování: Roweně a Sedmeru havraních bratří, kteří redakci Corvina a jeho vedení vdechli nový elán a pomohli jim chytit slinu. Redaktorům a jiným havraspárským aktérům, kteří pilně pracují, aby zasadili zárodky Corvinova obrození. Obraceči času, který se na nás z vysoka vykašlal a nechal nás ve štychu - bylo to velmi poučné. Děkujeme! :)