1/2012
O sud nám mnohdy předepíše nějakou změnu v našem životě a my se často ptáme: „Proč?“ Avšak odpovědi mohou být různé, anebo také žádné. Člověk žije tak, jak je to někde napsáno, možná bychom mohli hledat knihu osudu či vřeténka starých kmotřiček. Jedna pohádka míjí druhou, slza zas střídá smích. A tak, jak je nemožné zastavit proudící vodu, je nemožné ubránit se převratům ve svém životě.

Mnohdy člověk vzhlíží k všemohoucím a prosí je o pomoc. Využívá prastaré magie, aby odvrátil předvídatelnou proměnu, nebo raději se vším skončí. Tito lidé totiž nedokážou čelit obratu, ať je jakýkoliv. Nepřijmou ho za cestu svého života, stejně tak, jako je nikdy nebude zajímat, že to tak prostě být mělo.

Ale nyní už dost o bezduchém rozprávění o tom, co je to vlastně život. Hleďme si nyní přítomnosti, kde se zrodil malý fénix, jež vstává z popela toho starého. Přesně tak, jako i Corvinus Declaratio po mém boku. Malý fénix na sebe přebírá podobou našeho kolejního časopisu, který se po menší pauze opět vrací na havraspárské nebe. Nám nezbývá nic jiného, než doufat, že se z nového fénixe stane opět ten majestátný pták se svou vlastní vznešeností.

Za Corvina Declaratio
Lilien Emity Meissed

Midar Kilahim - nový kolejní Havraspáru

Není to nijak dávno od doby, kdy byl zvolen nový kolejní ředitel Havraspáru, Midar Kilahim. Jak si na svou novou funkci zvyká a jak se zabydlil mezi modrými? Rozhodli jsme se ho vyzpovídat a něco víc se dozvědět.

zobrazit
0
Nicolette Marique Leroy

John - zpátky v plné síle?

Není tomu tak dávno, co jsme Johna Werewolfa, jednu z hradních legend, mohli jen stěží vídat na hradních chodbách. Časté přemisťovací akce do mudlovského světa, občasné prohození, že od Hogwarts si dává pauzu. Corvinus byl však zvědavý a zašel se zeptat, zdali se karta neobrátila.

zobrazit
1
Larrie Larstonová

David Lopez: „Bez hogwarts by můj život nebyl to, co je.“

První modrý sedmák, který letos úspěšně složil zkoušky OVCE a posunul se tak mezi dospělé a vyučené kouzelníky. My jsme si tento slavný okamžik nemohli nechat ujít, trochu jsme si ho proklepli a ani na rozhovor jsme nezapomněli. Zajímá-li vás tento modrý hoch, nepřestávejte číst.

zobrazit
0
Lilien Emity Meissed

Larrie Larstonová: „Na malou Larrie vzpomínám…“

Larrie Larstonová - dívka, o které jste již tolikrát slyšeli. Ovšem z modré studentky se rázem stala dospělá slečna profesorka a tak modrá kolej přišla o jednu ze svých největších ikon. Avšak této změně mnohé předcházelo. Mimo jiné i kouzelnická zkouška z dospělosti, tedy OVCE naší primusky, modré duše, ale především skvělé kamarádky. Pojďme se proto podívat na ještě modrou Larrie, jenž zůstane v našich srdcích modrá navždy.

zobrazit
2
Lilien Emity Meissed

Nikolete White: „Může za to Larrie!“

29.1. 2012 skládala jedna havraspárská slečna - Nikolete White - obtížné zkoušky OVCE. Zašla jsem za ní, abychom si o tom trochu popovídaly.

zobrazit
0
Brianag Mac Coileáin

Salon Stříbrná NiT

V pátek byl ve večerních hodinách otevřen nový salon madame Niam. Co jste v něm mohli najít a kdo na hradě už novou módu ochotně prezentuje? Neváhejte a přečtěte si, jak samotná madame Niam odpovídala na zvědavé otázky.

zobrazit
0
Anita Blakeová

Příčná ulice - opět stagnuje?

Ve vydání 7/2011 jste se mohli dočíst o tom, jak Příčná ulice zamrzla na mrtvém bodě. Že by se historie nyní opakovala? Nebo je tento stav jen dočasným a brzy bude zase vše jako dřív?

zobrazit
0
Anita Blakeová

Pozdě, ale přece aneb Valentýn na PU

Ačkoliv se tomu tak stalo o den déle, očekávané valentýnské kousky se na Příčné přeci jen objevily. Pojďme se na některé z nich podívat!

zobrazit
0
Anita Blakeová

Havraspár vs. Nebelvír

Snad pro některé dávno a pro jiné před chvílí, udála se událost všední a každoroční - famfrpálový zápas moudrých havranů se statečnými lvíčaty. Ať už je to událost dávno zapomenutá či ne, Corvinus Declaratio Vám přináší možnost se přenést časem nazpátek a zavzpomínat na ni nad hrnkem teplého ležáku v nalezené reportáži.

zobrazit
0
Anita Blakeová

Havraspárská absolventka Phillipa O Connel

Vyzpovídala jsem havraspárskou studentku na doplňujícím studiu. Jak dlouho s námi už je a jak je s kolejí spokojená? Patří mezi její priority pořád bodohrocení nebo si raději užívá zaslouženého klidu? Čtěte to a mnohem víc o Phillipe O Connel!

zobrazit
0
Sophi Ariadne Shirová

Zápis na předměty: „Co a jak letos?“

Kolony před učebnami, studenti sedící si na klíně, zmenšující se váčky s galeony. Tak lze popsat každoroční zápis na předměty. Jaký byl letos?

zobrazit
0
Anita Blakeová

Závěrečná slavnost: Spánek, sny a sláva!

Jak probíhala letošní závěrečná slavnost na hradě, kdo se pyšní novým oceněním? To se dozvíte v tomto článku!

zobrazit
0
Linn Rose Lairová

Losos ve Velké síni

Je již zvykem, že po vpuštění lososů s nimi vzniká spoustu rozhovorů. Já jsem se rozhodla také jednu slečnu vyzpovídat, a to na téma Velká síň.

zobrazit
0
Eliah Tailesová

Pohádka malých kouzelňátek - W.I.T.C.H.

Každou věkovou generaci postihla určitá pohádková mánie. Někde to odskákal s Trautenberkem, někdo s Pokémánií. A jak jsem zjistila, tak u většiny dámské modré populace to bylo pět mladých okouzlujících čarodějek.

zobrazit
3
Eliah Tailesová

Havraspárské vánoční dobrodružství

18. 12. 2011 nás čekal další Havraspárský večírek, tentokrát jsme měli nelehký úkol. Bylo jen na nás najít a předat ztracený dopis, který měl Ouzel doručit víle Fleutýnce. Podařilo se nám to nebo jsme měli chudé Vánoce? Jen směle čtěte dále...

zobrazit
0
Brianag Mac Coileáin

Lednová výprava za krmelcem

Několik odvážných a houževnatých havranů se vydalo do zimního lesa společně s hlavní lesnicí. Vše vypadalo nevinně, ale to by nebyla modrá výprava, aby nás nepostihlo něco zvláštního - nejlépe když se to něco vyklube v nebezpečnou veverku, velkého orka Jouzu a několik jeho kumpánů.

zobrazit
0
Eliah Tailesová

Corvinovská pokladna smíchu: V odlesku safíru

Už je to nějaká ta chvíle, kdy se otevřela naše pokladna smíchu. Dnes se opět otevírá a přináší vám posbírané perly z havraspárské kolejní místnosti. Příjemné počtení!

zobrazit
3
Isabella Anne Swan & Lilien Emity Meissed

Mudlovský svět a všudypřítomná kouzla

Skoro každý mladší kouzelník je nucen čas od času navštívit zevnitř zdi mudlovské školy. Člověk s těžkým povzdechnutím a s myšlenkou na zákon o utajování otevře dveře, vejde do třídy, složí hlavu do rukou, spí, spí, spí, a až pak může nastat návrat do světa kouzel. Ale co když ta mudlovská škola není zase až tak nekouzelnická?

zobrazit
6
Eliah Tailesová
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Lilien Emity Meissed
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Katelyn Auster, Lilien Emity Meissed, Morgana Pepper
Ilustrátoři: Brianag Mac Coileáin, Larrie Larstonová, Lilien Emity Meissed
Autoři článků: Anita Blakeová, Brianag Mac Coileáin, Eliah Tailesová, Isabella Anne Swan, Larrie Larstonová, Lilien Emity Meissed, Linn Rose Lairová, Nicolette Marique Leroy, Sophi Ariadne ShirováPoděkování: Dnešní poděkování patří těm, kteří se vraceli z redakce až v pozdních nočních hodinách a do svých postelí uléhali takřka nad ránem. Tedy úžasným redaktorům, kteří dokázali vydat ze svých brků to nejlepší. Velectěným slečnám korektorkám, jež ovládly svůj um a přenesly ho do článků, které se nyní díky nim safírově třpytí. Děkujeme také redakčním skřítkům, kteří neopomněli doplňovat horkou čokoládu a redakční sušenky. Díky jim za to, že nehudrovali nad velkou spotřebou a uběhanýma nohama. A v neposlední řadě vám čtenářům, jež se k nám stále vracíte.