2/2012
Každý z nás byl někdy malý. Snili jsme o tom, čím budeme, až vyrosteme. Malé holčičky chtěly být krásné princezny a kluci třeba pilotem letadla. Ale s růstem jsme pomalu přicházeli o své iluze, z princezny se rázem stala paní učitelka a z malého pilota řidič autobusu. Ovšem někde v nás zůstává to malé dítě a nutí nás hledat své prince na bílém koni či půvabné pilotky. Stále čekáme na to kouzlo, které ale nepřichází. Proto se noříme do svých snů, utíkáme nekouzelné realitě a žijeme ve vlastní fantazii. Najednou můžeme létat, tančit s hvězdami či skotačit s delfíny.

Sny, kouzla a realita. To jsou tři slova, která se doplňují, a neměli bychom na to zapomínat. Trochu se vám to zkusím přiblížit. Sny jsou naše útočiště, pomyslné místo kam se uchýlíme, když nám není do smíchu. Stačí, když zavřeme oči a vysníme si svůj vlastní překrásný život bez zbytečných starostí a bez uslzených mokrých polštářů.

V Kouzla chceme věřit a stále je hledáme, zkoušíme mávat všemožnými tyčkami, chvíli čekáme, jestli z konce nevylétne nějaká ta jiskra, a když ne, tyč zahodíme a hledáme jinou. Ovšem nikdo z nás si často neuvědomuje, že největší kouzlo přináší realita. Jelikož i když se to může zdát ze všeho nejméně pravděpodobné, ať už ze snů či kouzel, vždy nám vyjde právě ta realita. Ze snů se probudíme a jsme v realitě. A kouzla? Kouzla jsou přeci všude kolem nás. Stačí vnímat srdcem, a uvědomit si, co všechno je na našem světě důležité. Nevíte, co mám na mysli? Tak se nadechněte. Cítíte to? Ano, žijete. Zamyslete se a vybavte si pár obyčejných lidí. Správně, to je vaše rodina, to jsou vaši přátelé. Zaposlouchejte se. Slyšíte? To je smích, rajská hudba pro vaše uši a srdce, kde se usazuje některý z nezapomenutelných zážitků. Vzpomněli jste si nyní na některý svůj zážitek? Věřím, že ano, a díky tomu jste přišli na další kouzlo, kouzlo, které si musíme bránit, tedy své vzpomínky.

Shrneme-li všechna kouzla dohromady, vyjde nám opět ona realita, realita života, který umí být krutý, ale také krásný. A moudro, které jste dnes mohli pochytit, by mohlo znít takto: „Sni, věř v kouzla, ale nezapomínej, že žiješ.“

Krásné počtení vám za celou redakci přeje

Lilien Emity Meissed

Katelyn, Morgan a Nicolette: Dívky ve vedení

S novým školním rokem přichází i nové havraspárské vedení. Představujeme novou primusku a dvě sličné prefektky - pojďte se seznámit se třemi nejmo(u)dřejšími slečnami naší koleje!

zobrazit
0
Helenia Kukková

Výzkum havraspárštiny

Jiný kraj, jiný mrav. Naše kolej, náš jazyk. Přinášíme výzkum havraspárštiny a několik jednoduchých překladů, abyste se dorozuměli i vy.

zobrazit
2
Eliah Tailesová

Topten koleje č. 1: Anita Blakeová

Odchytla jsem si na hradě tuto skvělou studentku Havraspáru, posadila jí ke Třem košťatům a vyzpovídala jí. Dozvěděla jsem se spoustu užitečných informací a zaznamenala pořádnou dávku motivace.

zobrazit
0
Annie Reprobate

Larrie Larstonová: „Studenty si nemohu vynachválit.“

Do řad fialových přibyla nová tvář. Zajímá vás, jak probíhalo loučení s její modrou kolejí, jak objevovala nová zákoutí hradu či co říká na první studenty? Tak čtěte dále...

zobrazit
0
Anita Blakeová

Nikolete: „S Havraspárem se cítím spřízněná.

Tentokrát jsem si popovídala s Nikolete White a musím říct, že jsem udělala dobře, když můj výběr padl na ni. Doopravdy modrá vlastenka, zkušená studentka, ostřílená havranka. Zjistěte o ní více!

zobrazit
0
Sophi Ariadne Shirová

Domácí úkoly: Trest nebo zábava?

Je to pár dní, co jsem seděla ve Velké síni a několik studentů začalo řešit domácí úkoly. Zjišťovali, jak to komu jde, kolik jich kdo má či jestli je to baví nebo je to pro ně spíš utrpení. Nedošli k žádnému výsledku a tak mě napadlo toto téma trošku proklepnout.

zobrazit
0
Annie Reprobate

Nová modrá krev na scéně!

Lososi svlékli lososovou barvu a vybarvili se. K naší radosti se velké množství úžasných nováčků dostalo i k havraspárskému stolu. Nové modré tváře jsme vyzpovídali.

zobrazit
0
Eliah Tailesová

Angelica Arless: Nová správkyně GD

Kolem deváté večer jsem si zamluvila stoleček č. 3 u Tří košťat a sešla jsem se tam s naší novou krásnou správkyní madam Arless, která mi s nadšením odpovídala na všechny mé dotěrné otázky a to celou hodinu, za což jí moc děkuji.

zobrazit
0
Annie Reprobate

Havraspár z pohledu nováčka: „V Havraspáru je skvělá parta lidí“

Tímto článkem bych Vám ráda přiblížila první pocity a dojmy nováčka v Havraspáru.

zobrazit
0
Sophi Ariadne Shirová

Elizabeth Lextrová: „Chtěla bych ovládnout svět.“

Všichni vídáme tuto osobu ve Velké síni upovídanou a oblečenou podle posledních výkřiku módy. Když neřeší vážné věci, prostě s někým "blbne". Pojďte se s námi podívat na Elizabeth Lextrovou zblízka a poznat jí ještě o trochu více, než do teď.

zobrazit
0
Lilien Emity Meissed

Kolik předmětů si zvolit aneb, kde je hranice šílenství

Tak nám zase začal školní rok. Všichni jsme se hromadně začali hlásit na předměty (občas se mi díky tomu sekla na několik minut celá stránka), a teď přemýšlíme, jestli počet, který jsme si vymezili, není málo nebo naopak moc. Zvažujeme všechny důvody pro a proti. Máme dostatek času? Budu mít na to náladu? Bude mě to bavit?

zobrazit
4
David Lopez

Příběh: Souboj školních duchů

Toto je první ze série příběhů, které bych ráda vydávala v každém čísle. Někdy se bude odehrávat v Bradavicích, ale s vymyšlenými jmény.

zobrazit
0
Sophi Ariadne Shirová

Corvinovská pokladna smíchu - Velká síň

Corvinovská pokladna se opět otevírá, ale nyní nevysype perličky přímo pod váš nos. Musíte přijít blíž... no ještě blíž! Přesně tak! Nechte se pokladnou pohltit a nakoukněte do jejich hlubin. Nasajte onu vůní jasmínového dřeva, ze kterého byla vyrobena a ponořte se do svého smíchu.

zobrazit
2
Lilien Emity Meissed
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Lilien Emity Meissed
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Katelyn Auster, Lilien Emity Meissed, Morgana Pepper
Ilustrátoři: James Watfar, Katelyn Auster
Autoři článků: Anita Blakeová, Annie Reprobate, David Lopez, Eliah Tailesová, Helenia Kukková, Lilien Emity Meissed, Sophi Ariadne Shirová


Poděkování: Dnešní velké díky patří především počasí, které nás nahnalo do teplé redakce, kde jsme mohli nerušeně usrkávat horkou čokoládu a naslouchat harmonickému skřípání brků z různých koutů. Tímto děkujeme redakčním skřítkům, že nereptali a starali se o naše pohodlí. A nakonec míří jedno velké poděkování k vám. Děkujeme, že jste opět zavítali mezi nás a doufáme, že se shledáme při dalším vydání.