CD Speciál - Sedmiboj
A je to opět tady. Nejspíš budeme mluvit za většinu, když si troufneme říci, že nikdo nečekal, že další Sedmiboj přijde tak rychle. Přijde nám to, jako by to bylo včera, jako bychom vydali poslední vydání Sedmibojařského zpravodaje 2010 teprve před malou chvílí a už nám na dveře zaklepal další ročník tohoto klání. Dva roky uplynuly jako voda a na nás všechny čekají nové výzvy.
Z každé koleje byla vybrána tři esa, tři favorité, tři kouzelníci, kteří oplývají talentem, kreativitou, umem a rychlým přemýšlením. Jejich úkolem je obstát co nejlépe v obtížné soutěži proti konkurenci, která je letos obzvlášť silná. Jejich spolukolejníci se pak budou po večerech dopovat nejrůznějšími tabletkami, jen aby si vyléčili hlasivky a při nejbližší příležitosti si je zase mohli od fandění vyřvat. A profesoři? Ti se nejspíš budou snažit tvářit jako nestraníci, i když v jádru srdce budou věrní své domovské koleji. Někteří z nich se zhostí úkolů hodnotitelů.
Na první pohled by se mohlo zdát, že historie se opakuje a vše je tak, jak to bylo již v roce 2006, že vše jde stále stejným plynulým tempem. Nenechte se ale oklamat! Letošní Sedmiboj nám přinesl velké množství novinek a překvapení. Nová aréna, nový systém úkolů, nové předměty na podporu favoritů… Zdá se, že letošní Sedmiboj by mohl být něčím jiným, něčím přelomovým. Ale nepředvídejme budoucnost a zaměřme se na to, co je tady a teď.
V průběhu Sedmiboje pro vás budou připraveny celkem čtyři informacemi nabité zpravodaje, které budou vycházet s odstupem jednoho měsíce. Ačkoli jsme znovuregenerovaly některé rubriky, přinášíme vám tu také spoustu novinek, se kterými vás později seznámíme až blíže. Rovněž se poněkud obměnil náš redaktorský tým a tím dostal tento speciál, jak se tak říká, svěží vítr do plachet.
Právě teď držíte v rukou první číslo zpravodaje, který znovu povstal pro rok 2012.

Využijeme prostoru zde a rády bychom takto veřejně poděkovaly všem ochotným redaktorům, kteří se ujali psaní článků a kteří zvládli v doslova šibeničním termínu odevzdat články tak, aby byly připravené do zbrusu nového speciálního vydání Corvina. Děkujeme všem, kteří nám pomohli překonávat nejrozmanitější problémy.

Doufáme, že i v letošním roce si Sedmibojařský zpravodaj oblíbíte a zůstanete nám věrní až do konce!

Anita Blakeová & Madidess Leevian

Zahájení čtvrtého klání Sedmiboje

Zahajovací sedmibojařská slavnost je tradicí, bez které by již Sedmiboj nebyl Sedmibojem. Tradici však letos organizátoři oživili a vy se s námi můžete ponořit do vzpomínek na ten slavný večer 14. března 2012, kdy čtvrté klání Sedmiboje doopravdy začalo.

zobrazit
3
Larrie Larstonová

Dvanáct statečných

Ve středu 14. 3. pohár vybral z pětic nominovaných po třech borcích z každé koleje. Pojďme se nyní společně podívat, kdo že to bude vlastně zápolit o sedmibojařské žezlo.

zobrazit
5
Helenia Kukková

Soutěžící na scéně: James Watfar

James, jediný kluk mezi jedenácti dívkami. Chlapec, kterého vybralo havraspárské vedení a následně i Ohnivý pohár, aby v Sedmiboji zastupoval svou kolej, ale především, aby sám ukázal, co v něm je. Sešli jsme se s Jamesem na konci termínu prvního úkolu a trochu ho vyzpovídali. Jaký je havraspárský sedmibojař, co si myslí o letošním Sedmiboji a jak vnímá Havraspár? To a ještě více se dozvíte, když budete číst dál.

zobrazit
0
Lilien Emity Meissed

Soutěžící na scéně: Emily Smith

V každém čísle máte možnost podrobně se seznámit s některým ze soutěžících. Tentokrát si budete moci přečíst něco o Emily Smith, nebelvírské sedmibojařce, studující ve třetím ročníku.

zobrazit
0
Anita Blakeová

Soutěžící na scéně: Ciline Flameová

Samozřejmě, že vás seznámíme i s mrzimorskými soutěžícími! Pojďte a nahlédněte pod pokličku první z nich, Ciline Flameové, která se nám představuje v následujícím článku!

zobrazit
0
Madidess Leevian

Seznámení s porotci: Nicholas McElen

U krbu se zbrusu novým fialovým porotcem Sedmiboje, panem Nicholasem McElenem... Pojďte si přečíst, co na sebe prozradil!

zobrazit
0
Helenia Kukková

Časy minulé: Larrie Larstonová jakožto loňská vítězka

Larrie Larstonová, mimo jiné i vítězka Sedmiboje v roce 2010, zavítala opět do staré známé redakce Corvina Declaratio a jako za starých časů se uvelebila na svém křesílku. Jako by nic, jsem se usadila vedle ní a nad redakční stravou si s ní popovídala. Pojďme si s ní vypít šálek horké redakční čokolády a zavzpomínat na časy dávno minulé a popovídat o současnosti a kdo ví, třeba i nakouknout do budoucnosti.

zobrazit
0
Lilien Emity Meissed

Jak vidí karty Symbolon letošní Sedmiboj?

Sedmiboj byl již ztvárněn pomocí básní, kreseb i vtipů. Vzniklo a nejspíše ještě vznikne velké množství rozhovorů a anket. Ale my vám tentokrát přinášíme Sedmiboj z naprosto unikátního úhlu pohledu! Půjde totiž o věštby. A kdo vhodnější by se měl chopit pera pro psaní článku, než madam Mintaka Orionis?

zobrazit
2
Corvinus Declaratio

Sedmibojařský průzkum: Aréna

A je to tady! Letošní Sedmiboj začíná a brána sedmibojařské arény se nám otevřela. Co na to říkají studenti a profesoři? A co nám o tom všem řekne, ten kdo tuto arénu postavil? Čtěte dál a dozvíte se to!

zobrazit
0
Annie Reprobate

Modré ostatky - Evelina van Eyck

Vzpomínáte na začátek Sedmiboje? Tehdy ještě bylo z každé koleje nominováno pět nejlepších, ne jen tři. Dva z nich si však vytáhli černého Petra a pohár Sedmiboje je pro zápolení v prestižním turnaji nevybral.
Právě s těmito smolaři vás Zpravodaj seznámí v sérii článků „Ostatky“, protože je jasné, že i oni si zaslouží svoji dávku pozornosti – vždyť byli kolejí nominováni do nejlepší pětky!

zobrazit
0
Janel Weil

Modré ostatky - Isabella Anne Swan

Vzpomínáte na začátek Sedmiboje? Tehdy ještě bylo z každé koleje nominováno pět nejlepších, ne jen tři. Dva z nich si však vytáhli černého Petra a pohár Sedmiboje je pro zápolení v prestižním turnaji nevybral.
Právě s těmito smolaři vás Zpravodaj seznámí v sérii článků „Ostatky“, protože je jasné, že i oni si zaslouží svoji dávku pozornosti – vždyť byli kolejí nominováni do nejlepší pětky!

zobrazit
0
Janel Weil

Soutěžíme se Zpravodajem!

Redakce Corvina Declaratio si pro vás ve spolupráci (a Candorovým brbláním) s kolejním kumbálem připravila soutěž.

zobrazit
0
Anita Blakeová
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka Sedmibojařského Zpravodaje: Madidess Leevian
Zástupkyně šéfredaktorky Sedmibojařského Zpravodaje: Anita Blakeová
Korektura a vizuální úprava článků: Lilien Emity Meissed, Madidess Leevian
Ilustrátoři: James Watfar
Autoři článků: Anita Blakeová, Annie Reprobate, Helenia Kukková, Janel Weil, Larrie Larstonová, Lilien Emity Meissed, Madidess Leevian, Mintaka Orionis
Šéfredaktorka Corvina Declaratio: Lilien Emity Meissed

Poděkování: Poděkování patří Madidess Leevian a Anitě Blakeové, dvěma dívkám, kterým vděčíme za zrealizování tohoto speciálu. Zvláštní poděkování patří Mintace Orionis, která nás poctila svou karetní předpovědí, děkujeme. Redaktorům, kteří se na tvorbě článků do Sedmibojařského zpravodaje vydováděli a v neposlední řadě děkujeme vám, čtenářům, jelikož bez vás by byla naše práce zbytečná!