CD Speciál - Sedmiboj
V tuto chvíli hodně věcí tak nějak vrcholí a blíží se ke svému příjemnému konci. Výuka byla uzavřena, všichni poslali své domácí úkoly (případně propadli, ale nebuďme detailisti) a snad jen ovčáci netrpělivě očekávají, až i oni doklepou svůj školní rok a hodí si nožky na stůl. Koneckonců, budou na to mít právo. Famfrpálové zápasy skončily a do bodovacích hodin se dosypávají poslední trošky drahých kamenů, zatímco někteří studenti ještě vyvíjejí poslední tlak a snaží se zvrátit konečné výsledky bodování.
Je to tak. Červen se chýlí ke svému konci a blíží se červenec, a s ním i všemi jistě velmi očekávané prázdniny. Myslím, že každý si je zaslouží a nemůže se jich dočkat. Ne, upřímně – i já mívám v průběhu prázdnin stavy, kdy mi chybí někteří spolužáci ze třídy, výjimečně profesoři a dokonce také domácí úkoly a nějaká práce, ale… Po tom celoročním stresu, námaze a zběsilém řešení všeho na poslední chvíli se na prázdniny těším snad ještě více, než na další havraspárské sezení u ovomancie, a to je co říct. Ráda odpočívám a flákám se, to je bez diskuze.
A zatímco sepisuji tento úvodník, vrcholí přípravy na vydání Sedmibojařského zpravodaje. V neposlední řadě se pak ke konci blíží také samotný Sedmiboj, nezbývá mnoho dní a my se dozvíme, jak celé klání dopadlo. Účastníci se proto snaží dát do posledního úkolu to nejlepší, co mají a umí, diváci si pak naposledy vyřvávají hlasivky při vykřikování na tribuně. Přijde to tak jenom mně, nebo ten čas skutečně uplynul až šokující rychlostí? No, mám pocit, že naši modří sedmibojaři ten konec už docela vítají… Ať už se mnou souhlasíte, nebo ne, je nutno uznat, že letošní Sedmiboj přinesl mnoho překvapení. Budou takhle překvapivé a šokující i závěrečné vyhlášení? Kdo ví.
Což mi připomíná, že s blížícím se koncem nejspíš zavře svůj krámek na tribuně i madam Rosmerta. To se mi nelíbí. Neví někdo, jak dlouho vydrží špenát, pokud je skladován na suchém chladném místě?

Buďte připraveni, protože již za krátkou chvíli nám budou známé výsledky Sedmiboje a na pultech se objeví poslední číslo Sedmibojařského zpravodaje, který vám, jako vždy, přinese nové informace.

Všem, kteří čtou tento úvodník, bych tedy ráda popřála hodně štěstí na zbytek června, ať se jim povede vše, co chtějí a ať si ve volném čase najdou alespoň trochu volného času pro čtení našeho časopisu. Vyčkejte. Nezbývá už totiž mnoho času a přijde vytoužené volno.
Redaktoři, čtenáři, vydržte to s námi, prosím, ještě do příštího vydání!

Madidess Leevian

Jak vidí hradní obyvatelstvo závěrečné výsledky Sedmiboje?

Výsledky Sedmiboje jsou ještě utajené a nám nezbývá nic jiného, než čekat na závěrečné vyhlášení. Pojďme si nyní trochu zkrátit čas a ponořme se do názorů široké hradní veřejnosti a zjistěme, koho tipuje na vítěze ona!

zobrazit
1
Madidess Leevian

Soutěžící na scéně: Anita Blakeová

Magická, krásná a talentovaná. Pro někoho možná trochu neznámá. Seznamte se s další modrou Sedmibojařkou, Anitou Blakeovou, která svým sedmibojařským leskem v oku nadchla nejen vedení koleje, ale i samotný pohár. Co o sobě prozradí ona sama a co na ní nakecají ostatní spolukolejníci? Čtěte a žasněte!

zobrazit
0
Eliah Tailesová

Soutěžící na scéně: Safira Jane Bardotová

Safira Jane Bardotová, mrzimorská pokladníce a studentka čtvrtého ročníku. Je to velmi zaneprázdněná slečna, ale dokáže toho spoustu, jak v mudlovském světě, tak tady na škole. Pojďme se na ní trochu blíže zaměřit. Jaká je jedna z mrzimorských sedmibojařek?

zobrazit
1
Annie Reprobate

Seznámení s porotci: Belatris Nithelas Malrinová

Sedmiboj se pomalu blíží ke konci, ale o to větší shon nyní nastává. Všude se dopisují poslední úkoly, Sedmibojaři hledají své múzy, aby v sedmém úkolu ukázaly, že je síly ještě neopustily a my se vydáváme na příjemné posezení U Tří košťat s jednou z porotkyň, se slečnou Belatris Nithelas Malrinovou. Pokud chcete nahlédnout i vy do tajů této porotkyně, stačí se s námi začíst do těchto řádků.

zobrazit
0
Lilien Emity Meissed

Červené ostatky - Nerys Heliabel Ghostfieldová

Vzpomínáte na začátek Sedmiboje? Tehdy ještě bylo z každé koleje nominováno pět nejlepších, ne jen tři. Dva z nich si však vytáhli černého Petra a pohár Sedmiboje je pro zápolení v prestižním turnaji nevybral.
Právě s těmito smolaři vás Zpravodaj seznámí v sérii článků „Ostatky“, protože je jasné, že i oni si zaslouží svoji dávku pozornosti – vždyť byli kolejí nominováni do nejlepší pětky!

zobrazit
0
Janel Weil

Červené ostatky - Oliver McCollin

Vzpomínáte na začátek Sedmiboje? Tehdy ještě bylo z každé koleje nominováno pět nejlepších, ne jen tři. Dva z nich si však vytáhli černého Petra a pohár Sedmiboje je pro zápolení v prestižním turnaji nevybral.
Právě s těmito smolaři vás Zpravodaj seznámí v sérii článků „Ostatky“, protože je jasné, že i oni si zaslouží svoji dávku pozornosti – vždyť byli kolejí nominováni do nejlepší pětky!

zobrazit
0
Brianag Mac Coileáin

Čteme skvosty dvanácti Sedmibojařů?

Úkoly - již známe vypracování šesti z nich a na sedmé čekáme. Sedmibojaři ze sebe mnohdy dostávají to nejlepší a my jen napjatě čekáme, jak to celé dopadne. Ovšem jak moc si prohlížíme jejich skvosty? Máme své oblíbence či se rádi podíváme na vše? Udělala jsem si takovou malou pochůzku po hradě a trochu se v tom porýpala.

zobrazit
1
Lilien Emity Meissed

Cesta Sedmibojem: Putování druhé

Podívejme se na zoubek čtvrtému a pátému úkolu, které jsou často označovány za vůbec nejtěžší. Co bylo tak těžké a jak se úkoly podobaly předlohám? To vše a mnohem více se dočtete uvnitř.

zobrazit
4
Anna Barberová

Anketa: Změna v pravidlech

Před 5. sedmibojařským úkolem došlo k změně pravidel, která na hradě rozpoutala velkou diskuzi, do které se překvapivě dali hlavně ti, kteří jsou jen fanoušky a tak se jich to prakticky vůbec netýkalo. O jaké změny šlo a jaké jsou reakce některých soutěžících či samotných tvůrců a porotců? To se dozvíte, když budete číst dále.

zobrazit
2
Annie Reprobate

Arénoví hladožrouti...

... aneb jak se krmí nenasytní diváci. Čtěte také skandální osvětlení pravdy o vztahu madame Er a mnoho dalšího o našem stánku v aréně.

zobrazit
0
Anna Barberová
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka Sedmibojařského Zpravodaje: Madidess Leevian
Zástupkyně šéfredaktorky Sedmibojařského Zpravodaje: Anita Blakeová
Korektura a vizuální úprava článků: Lilien Emity Meissed, Madidess Leevian, Morgana Pepper
Ilustrátoři: James Watfar
Autoři článků: Anna Barberová, Annie Reprobate, Brianag Mac Coileáin, Eliah Tailesová, Janel Weil, Lilien Emity Meissed, Madidess Leevian
Šéfredaktorka Corvina Declaratio: Lilien Emity Meissed

Poděkování: Poděkování patří redakční horké čokoládě a sušenkám, jež nás držely při životě v dobách, kdy i hradní kuchyň měla zavřeno. Dodávaly nám síly a za to mají slíbené nové hrnečky a talířky. Děkujeme! Dále také děkujeme našim křeslům, stolečkům, pergamenům a brkům. I díky nim tohle všechno vzniklo, protože to oni nám dodávali komfort a mnohé potřebnosti. Další dík patří našim sovám, jenže nebojácně útočily na vaše sovince, s podivem to přežily a většinou se vrátily s odpovědí. A poslední dnešní poděkování patří všem, jež těmto sovám odpovědi poskytli, ač byly sovičky sem tam dotěrné. Děkujeme všem!