CD Speciál - Sedmiboj
Konec.
Ano, je to tak. Za Sedmibojem se definitivně zavřela vrata, stejně tak jako za celým školním rokem. Studenti už oficiálně najeli na prázdninový režim a poklidně se flákají po pozemcích školy (ti s upírskými sklony uvnitř), zatímco první várka nováčků už netrpělivě buší na školní bránu a doufá, že se dostane dovnitř. Miluju ty chvíle, kdy je můžu pozorovat z okna a sledovat jejich nadšení, když já sama mám za sebou další úspěšný rok na Hogwarts.
Sedmibojařům spadl kámen ze srdce. Je totiž po všem, po všem. Už žádné bloudění v aréně, už žádné odevzdávání úkolů (často na poslední chvíli), už žádné chvíle napětí, jestli se ten úkol povede odeslat včas, nebo ne. Ne, už žádná nervozita při otevírání hodnocení svého úkolu, už žádné obavy z toho, že se porotcům úkol nelíbil. Už žádné zklamání z případného negativního hodnocení, už žádné napětí při očekávání, kdo to celé vlastně vyhrál. Na druhou stranu… Nebude některých workoholistickým Sedmibojařům soutěž trochu chybět?
Troufám si říct, že letošní vítěz Sedmiboje nebyl až tak moc překvapivý. Jde samozřejmě čistě o můj subjektivní názor, ale díky fantastickým výkonům v praktických částech tipoval Cerridwen na vítěze nejeden obyvatel hradu.

No, není důvod smutnit (já vím, ono ze Sedmibojařů nesmutní asi nikdo a většinou jsou rádi, že to už mají za sebou, ale tak…), opravdu ne, protože konec často znamená začátek něčeho nového. My si teď v redakci hodíme nožky na stůl, alespoň na chvíli, abychom mohli, plní sil vykročit do dalších vydání. A vy nejspíš uděláte to samé – pořádně se zregenerujete a pak úspěšně vykročíte do nového školního roku, nabití energií a nastartování novou chutí…. Ale ne. To už předbíhám.
Zkrátka, ne vždy je vše tak, jak se zdá, a ne vždy je konec opravdu tou konečnou stanicí.

Co na závěr?
Velké gratulace Cerridwen, která prokázala své ohromující skilly a ve velké konkurenci obsadila první místo. Gratuluji rovněž těm, kteří se umístili za ní a Sedmiboje se statečně zúčastnili, protože i to je velká zkušenost a i reprezentace koleje se cení. Gratulace patří také Jamesovi, který zvítězil v Ceně Sympatie. A něco jako gratulace putuje rovněž k organizátorům Sedmiboje a k porotcům za to, že to zvládli a nezbláznili se z toho, protože dohlížet na chod soutěže a rozhodovat o pořadí soutěžících jistě nebylo nic lehkého.
Děkuji všem čtenářům jménem celé redakce Sedmibojařského zpravodaje za to, že jste to s námi celou tu dobu vydrželi. Děkuji všem redaktorům za to, že zvládali psát články a že ani letos nenechali tento plátek ve štychu. Jmenovitě děkuji Anitě Blakeové za spolupráci a za to, že mi celý půlrok pomáhala s vydáváním jako můj zástupce.

Náš časopis se pro tento rok zatím loučí. Sedmiboj skončil a toto poslední vydání zpečetilo soutěž a nechalo ji za sebou. Je možné, že s příštím Sedmibojem se tu zpravodaj znovu objeví, je ovšem možné, že i on bude následovat trendy a dojde k nějaké změně. Zatím se můžeme jen dohadovat.

Hezké prázdniny,
Madidess Leevian

PS: Tipovací soutěž bude z důvodu lehkých problémů vyhlášena v následujících dnech.

Povídání s organizátorem Sedmiboje: John Werewolf

Sedmiboj již skončil, to všichni víme. Ale i přes to nastal ten správný čas, abychom si popovídali s hlavním organizátorem Sedmiboje 2012. Dozvíme se pár pikantností, zabrousíme do vážnějších témat a s největší pravděpodobností si zavzpomínáme na celý ten půl rok, kdy se celé klání konalo. Tak se dejte do čtení a nenechte se rušit!

zobrazit
7
Lilien Emity Meissed

Vítězka Sedmiboje: Cerridwen Lowra Antares

Letošní Sedmiboj byl jiný než všechny předešlé. Přinesl novou část úkolů, i novou barvu na stupních vítězů. Nadvládu modrých studentů narušila Cerridwen Lowra Antares. Jak viděla Sedmiboj a něco navíc se dozvíte v našem rozhovoru.

zobrazit
2
Queti Sylie

James Watfar: „Pro modré je vítězem.“

James Watfar, člověk, o kterém v poslední době slýcháme poměrně často a ještě zajisté chvíli slýchat budeme. Jen o vlásek mu uniklo vítězství v Sedmiboji, získal Cenu sympatie a také jednu z nejdůležitějších cen, tedy Cenu Roweny z Havraspáru. S naším Jamiem jsem si popovídala o Sedmiboji a nyní máte i vy možnost zjistit, jak se k celému Sedmiboji náš Ó-Watfar staví.

zobrazit
2
Lilien Emity Meissed

Soutěžící na scéně: Katelyn Auster

Corvinus Declaratio představuje další modrou slečnu, která si vyzkoušela obléct prefektský plášť, a i ten primusův, která je úžasná malířka a hlavně skvělá reprezentantka Sedmiboje.

zobrazit
1
Eliah Tailesová

Soutěžící na scéně: Barbara Arianne Lecter

A je tu poslední ze třetice zelených Sedmibojařek. Slečna, která podala v Sedmiboji výborný výkon, slečna, která je známá i pro svou spojitost se žábami. Co více se nám podařilo zjistit o Barbaře Arianne Lecter?

zobrazit
1
Madidess Leevian

Soutěžící na scéně: Niane z Libelusie

Nebelvírská studentka sedmého ročníku, nositelka Řádu Godrika Nebelvíra (léto 2009), bývalá šéfredaktorka nebelvírského kolejního časopisu Lví tlapou, talentovaná famfrpálová hráčka, pečlivá slečna s několika složenými NKÚ a nyní účastnice Sedmiboje, která se umístila na skvělém třetím místě.

zobrazit
1
Annie Reprobate

Seznámení s porotci: Larrie Larstonová

Sedmiboj 2012 už sice skončil, ale pořád je před námi ještě poslední článek z cyklu Seznámení s porotci. Tentokrát jsme ke krbu zasedli se slečnou Larrie Larstonovou. Pojďte si společně s námi přečíst, co nám slečna o sobě a Sedmiboji prozradila.

zobrazit
6
Sarah Sophie Stone

Cena sympatie v rukou modrého sympaťáka!

Sedmibojařská Cena sympatie, která provázela letošní ročník celohradního Sedmiboje, je u konce a my pro vás v tomto článku přinášíme vyhlášení, reakce a oslavy.

zobrazit
2
Eliah Tailesová

Zelené ostatky - Tydynka Flyová

Vzpomínáte na začátek Sedmiboje? Tehdy ještě bylo z každé koleje nominováno pět nejlepších, ne jen tři. Dva z nich si však vytáhli černého Petra a pohár Sedmiboje je pro zápolení v prestižním turnaji nevybral.
Právě s těmito smolaři vás Zpravodaj seznámí v sérii článků „Ostatky“, protože je jasné, že i oni si zaslouží svoji dávku pozornosti – vždyť byli kolejí nominováni do nejlepší pětky!

zobrazit
0
Brianag Mac Coileáin

Zelené ostatky - Elanis Aelana Roselfová


Vzpomínáte na začátek Sedmiboje? Tehdy ještě bylo z každé koleje nominováno pět nejlepších, ne jen tři. Dva z nich si však vytáhli černého Petra a pohár Sedmiboje je pro zápolení v prestižním turnaji nevybral.
Právě s těmito smolaři vás Zpravodaj seznámí v sérii článků „Ostatky“, protože je jasné, že i oni si zaslouží svoji dávku pozornosti – vždyť byli kolejí nominováni do nejlepší pětky!

zobrazit
0
Brianag Mac Coileáin

Sedmiboj: Shrnutí pořadí v jednotlivých kolech

Sedmiboj je u konce, a tak je načase zopakovat si pro pořádek průběžné pořadí v jednotlivých kolech. Někdy bylo pořadí totiž velmi těsné, a tak až do poslední vteřiny vyhlášení nebylo jasné, kdo bude výhercem Sedmiboje Léto 2012!

zobrazit
3
Annie Reprobate & Madidess Leevian

Cesta Sedmibojem: Putování třetí

Zavřete oči a vydejte se společně s námi na další putování po stopách Sedmiboje, abychom dokončili, co jsme začali. Protože tahle cesta bude tou poslední.

zobrazit
1
Anna Barberová
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka Sedmibojařského Zpravodaje: Madidess Leevian
Zástupkyně šéfredaktorky Sedmibojařského Zpravodaje: Anita Blakeová
Korektura a vizuální úprava článků: Lilien Emity Meissed, Madidess Leevian, Morgana Pepper
Ilustrátoři: James Watfar
Autoři článků: Anna Barberová, Annie Reprobate, Brianag Mac Coileáin, Eliah Tailesová, Lilien Emity Meissed, Madidess Leevian, Queti Sylie, Sarah Sophie Stone
Šéfredaktorka Corvina Declaratio: Lilien Emity Meissed

Poděkování: Dnešní poděkování patří organizátorům Sedmiboje, kteří se zhostili organizace s takovou grácií, že jsme měli zas chvíli o čem psát. Všem Sedmibojařům, za jejich úžasnost, vstřícnost a především šikovnost v celém zápolení. Milé porotě, která hodnotila znaleckým a spravedlivým okem a především za to, že si udělali čas na náš Sedmibojařský zpravodaj. Nesčetné díky patří také všem redaktorů, kteří se na psaní tohoto plátku podíleli. A v neposlední řadě vám čtenářům, protože bez vás by nám všem chyběla motivace! Děkujeme!