5/2012
Nový rok, noví lidé či nové naděje a cíle. Tak by se dal shrnout začátek školního roku. Každým rokem je to stejné. Přijde nová krev, která se zabydluje na hradě a hlavně ve své nové koleji. Mnohdy je jejich začlenění založeno na náhodě. Jak moc potřebují k tomu, aby si z koleje udělali nový domov? Já bych řekla, že málo a přesto tak moc. Stačí prostě nebát se a zapadnout do té „rodiny“. Je jedno, zda jste v Havraspáru, Nebelvíru, Mrzimoru či Zmijozelu, všude jsou lidé, kterým na dané koleji záleží a kteří se snaží zvelebit ji, jak jen nejlépe umí. Stačí, aby každý přispěl se svým do mlýna, byť by to byl „pouhé“ povídání si s ostatními.
Nový školní rok je také nový krok k dalšímu nepoznanému, k novým zkušenostem, novým vzpomínkám a především k ještě většímu sebepoznání. Stačí se nebát a poznat nové lidi, poznat sebe z jiné strany.
Nebojte se tedy jít do všeho naplno, protože i když sedíte mlčky ve Velké síni, rozhlédněte se. Možná hned vedle vás sedí váš budoucí nejlepší přítel. Vaše druhé já. Stačí sebrat nebelvírskou odvahu, havraspárskou moudrost, mrzimorskou vlídnost a zmijozelské sebevědomí a dotyčného oslovit. Chyťte příležitost za pačesy a nebojte se, že se to nepovede, protože hned z druhé strany sedí další človíček, který přemýšlí o tom samém, jako právě vy.
A proč tu o tom mluvím? Možná mám vlastní takovou zkušenost. Na začátku jsem sama měla šátek na očích, ale stačilo, aby se objevil někdo, kdo mi šátek z očí sundal a zatáhl mě mezi mé nynější přátele. Mezi lidi, kteří utvářejí můj život a kteří se zasluhují o mé vzpomínky na ty nejhezčí chvíle mého života. A víte co? Stačilo tak málo, a já bych nic z tohohle neměla. Stačilo, abych se nechala smazat dřív, než jsem se s Hogwarts sžila, než jsem poznala, oč jde a hlavně kdo tu je.
Tím chci tedy jenom říci, koukejte, kdo sedí vedle vás a nebojte se ho oslovit. Protože nikdy nemůžete nic ztratit, ale můžete mnohé získat.

Nyní už vám ale přeju veselé počtení
Za celou redakci Corvina Declaratio
Lilien EM

Výslech mo(u)drých nováčků

Ve středu 12. září proběhlo na Bradavickém hradě rozřazování nováčků do jednotlivých kolejí. V tentýž den bylo vypraveno několik sov s otázkami ke studentům, kteří se dostali do Havraspáru. Jak prožívali dotázaní studenti své zařazení? A jak se poprali se záludnou otázkou na vedení? Odpovědi uvnitř článku.

zobrazit
2
Ywoush Pesce

Povídání s hlavní lesnicí

Čtěte a rozhodně neprohloupíte! Uvnitř článku se skrývá rozhovor s jedinečnou ženou. S tou nejdokonalejší a nejkrásnější na našem hradě. S tou, jež se ukrývá na hradních pozemcích, nejčastěji v lese, kde se stará o pár nevinných tvorečků. Sem tam vás vezme na (ne)bezpečnou výpravu, ze které už není úniku! Všichni už zajisté víte, že se jedná o…

zobrazit
5
Lilien Emity Meissed

Corvinovská pokladna smíchu - V modrém

Uteklo něco málo času a možná i trochu vody v potoce, a opět tu máme Corvinovskou pokladnu smíchu. Tentokrát jsme se opět zaměřili na havraspárskou kolejní místnost a vy se tak můžete těšit na modré perličky z úst modrých studentů. Takže se pohodlně usaďte, přečtěte si obvyklá upozornění a nerušeně čtěte.

zobrazit
4
Lilien Emity Meissed

Labyrintové legendy VII. - Zrcadlo zrcadlo, kdo je nejKrásnější?

Již šest havranů nám vyprávělo svůj příběh a zbývá už jen ten Vranův. Jak se tento vtipálek vlastně k Bratrstvu přidal? Dočtete se níže.

zobrazit
2
James Watfar & Justin Angel Sane

Labyrintové legendy VIII. - Konec cesty

Poslední patro Roweniných schodů zdoláno. Co mohli na vlastní oči vidět ti, kteří sem vyšplhali, vám pochopitelně neukážeme, ale alespoň vám popíšeme, o co jste přišli!

zobrazit
1
James Watfar & Justin Angel Sane

Nováčci à la Zakázaný les

Začátek nového školního roku a havraspárské vedení se rozhodlo, že poztrácí, ehem, ponaučí pár nováčků, jak se správně chovat v lese. Po několika minutách strávených proklínáním madamé Monny za námi přišla pochybná osoba s havranem na rameni a předlouhým seznamem v rukách. Vyvolalo se pár obětí v čele s naším kolejním a primusem, kteří měli představovat večeři pro pochybné obyvatele lesa, a vyrazilo se.

zobrazit
8
Nemesis Snow Whiteová

Přihlašování na předměty

Nejen studenti, ale i redaktoři Corvina Declaratio, stanovali před učebnami, aby vám přinesli čerstvé zprávy z přihlašování na předměty. Co jsme zjistili, si máte možnost přečíst právě teď!

zobrazit
5
Anita Blakeová

Pique Nique!

Trochu písku v hodinách se opět přesypalo a nastal čas, abychom se znovu slétli na hlavním nádraží v modrém provedení a opět si spolu užili spoustu zábavy. Zveme vás tedy k nahlédnutí do tajů modrého srazu, hlavními organizátory nazván Pique Nique.

zobrazit
3
Lilien Emity Meissed

Zkoumáme Corvinus Declaratio

Institut u Modré Boule vás zve již k čtvrtým výsledkům našeho bádání a řešení záhad ze života modrých lidí. Tentokrát jsme se zaměřili na havraspárskou pýchu, hrdost a lásku - kolejní časopis, Corvinus Declaratio.

zobrazit
9
Eliah Tailesová

Úlevy nebo práce aneb studenti rozšiřujícího studia

Už dlouho platí, že sedmým ročníkem studium na škole nekončí. Rok co rok přibude do řady studentů rozšiřujícího studia pár vyvolených. Má zvědavá povaha chtěla vědět, jak to mají tito studenti s výukou. Pokud to zajímá i vás, tak se více dozvíte uvnitř článku.

zobrazit
4
Ywoush Pesce

Duchové, duši, dušíci...

...znovu mezi námi?

zobrazit
3
Helenia Kukková

U Tří košťat s Adrianet le Ros

Tentokrát jsem do článku vybrala, podle mého názoru, stále překvapující a atraktivní fialku, kterou není nikdo jiný, než Adrianet le Ros. Jaké plány měla ještě jako zaměstnankyně? Jak tenkrát viděla svou budoucnost co se týče učení? Čtěte to a mnohem více v tomto článku!

zobrazit
0
Sophi Ariadne Shirová

Jak spojit životy a nezbláznit se z toho?

Aneb jak spojit Hogwarts život a ten mudlovský. Myslím, že nejsem jediná, kdo si tuto otázku klade a nejspíš ani poslední. Jak to vše zvládat? Zkušenější spolužáci k těmto radám došli třeba již sami během uplynulých let, my novější si to bádání krapánek ulehčíme.

zobrazit
2
Annie Reprobate

(Staro)nová Knihovnice a nová Šéfredaktorka DV

Nedávno došlo k obsazení postu knihovnice a šéfredaktora Denního Věštce. Na obě funkce dosedly dvě dámy, a jelikož jsou to důležité funkce, řekla jsem si, že je trošičku vyzpovídám. V pár slovech jsme se tedy dozvěděli to nejdůležitější!

zobrazit
0
Lilien Emity Meissed
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Lilien Emity Meissed
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Justin Angel Sane, Lilien Emity Meissed, Morgana Pepper
Ilustrátoři: James Watfar
Autoři článků: Anita Blakeová, Annie Reprobate, Eliah Tailesová, Helenia Kukková, James Watfar, Justin Angel Sane, Lilien Emity Meissed, Nemesis Snow Whiteová, Sophi Ariadne Shirová, Ywoush Pesce

Poděkování: Poděkovat bych dnes chtěla věnovat vám všem bez rozdílu. Skvělým redaktorům, korektorům a ilustrátorovi, protože oni se zasloužili o tohle vydání. Vám, kteří nás čtěte a vám, kteří odpovídáte na naše, mnohdy dotěrné, sovy s dotazy. Všem skřítkům, kteří v naší redakci udržují pořádek a především vždy hojné zásoby horké čokolády a sušenek.