6/2012
Milí čtenáři,

dnes máme Halloween, tedy Předvečer všech svatých a právě dnes se vám dostává do rukou nové a žhavé vydání Corvina Declaratio. V tomto vydání na vás čeká jak několik článků o strastech a veselostech všedního života na hradě, tak i pár speciálních halloweenských článečků. Chcete se bát? Tudíž neváhejte a zavítejte s naším redaktorem do sklepení, myslím, že strachu si užijete spousty. Pokud byste se raději něčím pokochali, zkuste mrknout na dýňovou módu či zvolte krále a královnu. Jestliže raději čtěte pohodové povídání, doporučuji uchopit nějaký ten rozhovor a zalézt si někam, kde na vás nebudou žádná monstra bafat a jinak nehezky dotírat.

Dnes tu ale nejsem od toho, abych vás zdržovala svými bláboly od čtení, tudíž ani nebudu vykládat, že jsem tak vystrašená, že ani psát nemohu, a v okamžení vás propouštím ze svých šéfredaktorských vyděšených spárů rovnou do těch redaktorských!

Příjemné halloweenské počtení
Za Corvina Declaratio
Lilien Emity Meissed

Halloween: „Sklepení v plné kráse“

Sklepení to není ráj,
ani nebeský háj.
O Halloweenu pojďte s námi,
podívat se za krysami.
Nebojte se ničeho,
leda toho mrtvého!

zobrazit
2
James Watfar

Halloween: Král a královna Halloweenu u modrých

Na večírku u modrých,
je to plné moudrých.
Kde však král trůní,
a kde má svou paní?
Dozvíme se za krátko,
zatím jen malé kukátko!

zobrazit
1
Lilien Emity Meissed

Halloween: Dýně i v zrcadle!

Dýně to jsou dámy,
do nosu jedna dá mi.
Dá i tobě jednu ránu,
hnedle strašíš po ránu!

zobrazit
3
Lilien Emity Meissed

Midar Kilahim: „Vše se dozvím až jako poslední“

Charismatický profesor a současný kolejní ředitel Havraspáru. Midar Kilahim nastoupil na naši školu na pozici redaktora Denního věštce a postupem času se vyšplhal až na jednu z nejvlivnějších pozic na hradě. V jeho profesi není moc času na zbyt, ale i tak se mi ho podařilo odchytnout a krátce vyzpovídat.

zobrazit
1
Nemesis Snow Whiteová

Modrá mláďata pod lampou

Máme tu tři O. Ohlédnutí, omrknutí a opochválení. To vše týkající se našich nejdražších, maličkých, vypiplaných.

zobrazit
1
Eliah Tailesová

Galton De Nitris: Nový průvodce

Stalo se to 1.10.2012. V modré koleji ubylo jedné hlavy, za to v tmavě fialové jedna přibyla. Ano, je zde řeč o novém průvodci v Zakázaném lese. Všichni už zajisté víte, že jde o Galtona De Nitrise a tak vám přinášíme rozhovor s tímto novopečeným fialovým.

zobrazit
5
Lilien Emity Meissed

Western aneb kouzlo divokého západu

Vyprahlá poušť, sem tam se líně převaluje kupa trávy, do které fouká teplý vítr. Slunce spalující zem a cestou si to jede kovboj s kloboukem a koltem u pasu na svém mezkovi... Kdo by neznal klasickou idylu představující žánr zvaný western?

zobrazit
5
David Lopez

Mintaka Orionis: „Vážím si řádu od studentů“

Tichá, sem tam se mihne ve Velké síni, když zve osazenstvo hradu na čaj ve svém domku v Godrikově dole. Přesto ji všichni známe.
Úkoly má opravené včas a navíc přidá kilometrovou odpověď, která je delší, než Vaše vypracování. Podívejme se zblízka na Mintaku Orionis, zářivou profesorku.

zobrazit
1
Nemesis Snow Whiteová

Vyučované předměty okem studentů I.

V této sérii článků se budu zabývat, jak už napovídá samotný název, vyučovacími předměty z pohledu studentů. v každém článku se zaměříme na tři předměty. První pohled bude vždy od studenta, který na předmět nechodí/nechodil a druhý naopak od studenta, který na předmět zrovna chodí či ho již absolvoval.

zobrazit
1
Annie Reprobate

Barbara Arianne Lecter: „Jsem asi závislák.“

Prokvákala se od prváku až do rozšiřujícího studia. Je bojovnicí za práva čokoládových žabek. A co se bodů týče, její jméno můžete zahlédnout na čtvrté příčce v bodování za celé studium. Říká vám to něco?

zobrazit
1
Nemesis Snow Whiteová

Famfrpálové kapitánky u zpovědi

Chcete vědět názory kolejních kapitánek famfrpálu? Znát jejich pocity? Jejich nejoblíbenější výhody této pozice? A mnoho dalších zajímavých názorů a informací? Čtěte dál!

zobrazit
2
Sophi Ariadne Shirová
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Lilien Emity Meissed
Korektura a vizuální úprava článků: Avreya Monowitz, Morgana Pepper
Ilustrátoři: James Watfar
Autoři článků: Annie Reprobate, Eliah Tailesová, David Lopez, James Watfar, Lilien Emity Meissed, Nemesis Snow Whiteová, Sophi Ariadne Shirová

Poděkování: Děkuji všem mým redaktorům, kteří se nezalekli strašidel a přispěli se svými články do dnešního vydání. A pak také děkuji těm strašidlům, že mi pár redaktorů ponechaly v použitelnosti! Děkuji!