7/2012
Inspirace, nápady a vnuknutí… To jsou mnohdy nepolapitelné mršky, které se nám schovávají v těch nejzazších koutech naší mysli a ne a ne vylézt a ukázat se. Znáte to, potřebujete urychleně přijít s nějakým nápadem, a když zabrousíte na místo, kde by měl setrvávat, uvidíte jen zavřené dveře a cedulku s nápisem: „Jsem na dovolené.“ nejdříve tomu nechcete věřit a tak otevřete ony dveře s cedulkou a začnete prohledávat místo kousek po kousku, jestli se tam přeci jen někde neschoval. Často ale zjišťujete, že cedulka na dveřích prostě nelhala, cokoliv by vám totiž mohlo pomoci, se válí někde na Merlinových ostrovech a ani pohled vám to nepošle.
Ani já nyní žádný pohled nedostala a marně se snažím vylovit nějakou tu inspiraci pro tento skvostný úvodník, avšak marná to snaha. To víte, Vánoce pomalu klepou na dveře a všichni blázní, kde můžou, píší Fleutýnce, chystají různé dobroty a poklízejí svá obydlí. Tedy řekněme, že jako každý rok, se jen málokdo vyhnul vánočnímu shonu. Ovšem už jen týden máme na to, abychom zařídili vše potřebné a začali si užívat ten jeden den v roce, který by mohl být nazvaný i jako pohádkový den, kdy se prý plní mnohá tajná přání a pohoda má být všude kolem nás.
Tak si říkám, že možná všechen ten shon před Vánoci je tu právě proto, aby pak mohla nastat ta pravá pohoda u stromečku a pohádek.

Nyní se ale ponořte do čtení a užijte si v tom předvánočním presu alespoň trochu toho klidu.

Za redakci Corvina Declaratio
Lilien Emity Meissed

Osovnost: Hlasujte v prvním kole!

První kolo Osovnosti je za námi a již probíhá kolo druhé, které naleznete ve Lví tlapou. Ovšem na nás ještě zůstává, abychom zpustli hlasování a našli tak vítěze prvního kola. Pomozte nám a hlasujte pro sovu a majitele, kteří vás nejvíce zaujali! Pokuste se svými hlasy zvrátit veškeré výsledky, každý hlas může rozhodnout!

zobrazit
5
James Watfar & Lilien Emity Meissed

Sedmý ročník Zima 2012

V letošním 7. ročníku najdeme 13 aktivních studentů. Kdo z nich plánuje složit OVCE hned napoprvé a kdo je naopak již po páté odloží? Dozvíte se v článku!

zobrazit
0
Helenia Kukková

Anketa: Srazy pod lupou

Výjezdní semináře, tedy srazy. Jak je to s nimi? Proč na ně vlastně jezdíme, a proč se jim raději vyhýbáme? V Corvinu Declaratio proběhla nedávno jistá anketa, kde jsme se vás na to ptali. Nyní je načase, abychom si onu anketu trochu shrnuli.

zobrazit
1
Lilien Emity Meissed

Vyučovací předměty okem studentů II.

V této sérii článků se budu zabývat, jak už napovídá samotný název, vyučovacími předměty z pohledu studentů. V každém článku se zaměříme na tři předměty. První pohled bude vždy od studenta, který na předmět nechodí/nechodil a druhý naopak od studenta, který na předmět zrovna chodí či ho již absolvoval.

zobrazit
0
Annie Reprobate

Školní pohár: Kdo to letos vyhraje?

Boj o školní pohár je v plném proudu, studenti všech ročníků soutěží, na poslední chvíli dopisují úkoly a bodovací žebříček se neustále pohybuje. Ale která kolej si nakonec vystaví onen nádherný pohár?

zobrazit
0
Cecília de Chevruse

KOZA na hradě

Skvělá novinka u příležitosti zakončení sedmého ročníku rozšiřujícího studia. Kdo ji letos může absolvovat a jak to vše probíhá?

zobrazit
0
Helenia Kukková

Koutek zábavy - knihy

V tomto článku jsem se vám rozhodla přiblížit pár mých nejoblíbenějších knih. Jsou to knihy, které v mudl světě opravdu vyšly a myslím, že stačí zaběhnout do nejbližší knihovny a většinu jich seženete. Doufám, že se z vás stanou, pokud jimi ještě nejste, stejní knihomolové jako jsem já.

zobrazit
1
Sophi Ariadne Shirová

Předměty plné až do konce

Blíží se konec školního roku, takže studentů v jednotlivých předmětech postupně ubývá, úměrně s tím, jak jim narůstá počet povinností a klesá počet omluv. Některé předměty jsou ale narvané k prasknutí až do konce. Které to jsou?

zobrazit
0
Helenia Kukková

Konec světa?

Konec světa aneb co nás čeká a nemine? Chcete se dozvědět nejnovější mudlovské meteorologické a astronomické předpoklady? Samozřejmě jsem nevynechala ani pohled kouzelnický na tuto věc. Chcete se dozvědět, co si o tom myslí obyvatelé a studenti Hogwarts? Čtěte dál.

zobrazit
0
Sophi Ariadne Shirová
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Lilien Emity Meissed
Zástupkyně šéfredaktorky: Morgana Pepper
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Lilien Emity Meissed, Justin Angel Sane
Ilustrátoři: James Watfar
Autoři článků: Annie Reprobate, Cecília de Chevruse, Helenia Kukková, James Watfar, Lilien Emity Meissed, Sophi Ariadne Shirová


Poděkování: Dnes bychom rádi poděkovali všem sněhovým vločkám, které tančily za okny zimní tanec a rozveselily celou redakci. Vánočnímu cukroví, které vonělo z kuchyně a navodilo veškeré vánoční očekávání. Líbezné hudbě, která lahodila redaktorským uším. A především všem, kteří se zasloužili o to, že toto číslo vzniklo a těm, kteří se vrátili, aby si ho přečetli.